facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

:)

Zdjęcie

HEC BT a android auto

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mocca

Mocca
  • Użytkownik
  • 312 postów

Napisano 25 luty 2020 - 07:45

Cześć. Sprawa taka, że często słucham muzyki z tidala po bt. Rozważam zakup stacji obsługującej android auto. Chciałbym sterować tidalem w stacji ale żeby dźwięk do proca leciał z telefonu. Czy to możliwe? Czy jak podepnę telefon do stacji to BT w telefonie będzie aktywny czy nie? Ktoś może przerobił ten temat?
Proszę moderatora o przeniesienie tematu do ogólnego działu bo omylkowo nie w tym założyłem co trzeba.

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:)

#2 michas75

michas75
  • Użytkownik
  • 256 postów

Napisano 25 luty 2020 - 07:57

Podłączenie po BT czegoś co w swoim protokole transmisji ma audio a nie tylko remote powoduje zanik przesyłania dźwięku przez port USB, chyba o to Ci chodzi o ile dobrze zrozumiałem pytanie. Ja problem sterowania rozwiązałem pilotem BT bo parowanie z radiem wycinało muzykę z portu USB. Myślę że jakiś ogarnięty spec od androida był by w stanie wymusić w konfiguracji telefonu oczekiwaną funkcjonalność.

HEC USB -> DSP PRO MK2, RD400/4, ACP208LG-W3v3, 8W3v3-4, MP5.16 MK2, GZPM 80SQX, C25-6-158

#3 khazar

khazar
  • Użytkownik
  • 776 postów

Napisano 25 luty 2020 - 07:58

Ja używam android auto for phone screen, więc wsztstko idzie z telefonu, wtedy działa bluetooth bez problemu, z Tidala idzie jakość hifi, przez aptX do procka. Nie wiem czy jest sens stacji multimedialnej czy nie lepiej dobry telefon w takiej konfiguracji.

Wcześniej podłączałem iPhona poprzez Carplay, to wtedy bluetooth był nie aktywny, ale na androidzie nie wiem jak to zadziała. Carplay poza tym był tak wadliwy, że dałem sobie z tym spokój.

Helix DSP Pro MK2, Scan-Speak D3004/602010 + Scan-Speak 10F/4424G00 @ Helix C-FOUR, MP 5.16 MK2 + Scan-Speak 30W/4558T00 @ Helix C-FOUR

#4 Mocca

Mocca
  • Użytkownik
  • 312 postów

Napisano 25 luty 2020 - 14:03

Zależy mi na android auto bo pracuje autem i dużo jezdze. Mam nawigacje i tidala ktorego obsługiwał bym duzo wygodniej i bezpieczniej ze stacji niz z telefonu. Tylko właśnie obawiam się, że jak podepnę kabel usb do fona to bt w fonie przestanie działać a tego bym nie chciał bo muza leci z fona po bt (aptx) do proca. Opcji żeby szła do proca po rca ze stacji nie chcę. Zakup stacji warunkuje właśnie to czy będzie muza po bt jak do tej pory.

#5 khazar

khazar
  • Użytkownik
  • 776 postów

Napisano 25 luty 2020 - 14:27

No właśnie mówię, że korzystam z tego samego interfejsu co Android Auto, tylko mam to na telefonie po odpaleniu apki Android auto for phone screen. Nie potrzeba wtedy stacji, ekran telefonu jest włączony cały czas, masz dokładnie to samo na nim co byś miał na stacji multimedialnej w trybie android auto. Nie istnieje chyba inny sposób, aby muzyka leciała po bluetooth bezpośrednio do procka za pomocą aptX. Jeżeli masz pilota URC to najwygodniejszy sposób na tą chwilę. Stacje multimedialne nie są dobre, przećwiczyłem ten temat, zawsze są z tym kłopoty. Odkąd wróciłem do korzystania z telefonu, wszystko działa jak powinno.

Helix DSP Pro MK2, Scan-Speak D3004/602010 + Scan-Speak 10F/4424G00 @ Helix C-FOUR, MP 5.16 MK2 + Scan-Speak 30W/4558T00 @ Helix C-FOUR

#6 bongoz

bongoz
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 28 luty 2020 - 20:58

Panowie używam na fabrycznej stacji vw android auto i mam włączone np mapy google i słucham muzyki z yt. W telefonie z androidem w konfiguracji bt audio wyłączone dla stacji vw, ale dla procka psix-a leci aptx po bt i wszystko działa bez problemu

#7 Mocca

Mocca
  • Użytkownik
  • 312 postów

Napisano 28 luty 2020 - 23:45

No o takie połączenie mi chodziło. Więc widać jest to możliwe.

#8 nocnyfryzjer69

nocnyfryzjer69
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 29 luty 2020 - 00:01

Bongoz

Czy w telefonach z jabłkiem też jest to możliwe?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

#9 khazar

khazar
  • Użytkownik
  • 776 postów

Napisano 29 luty 2020 - 00:09

Ja poproszę o dokładniejsze wyjaśnienie co i jak, bo wydaje mi się to niemożliwe w realizacji. Czyli można niby odpalić z telefonu android auto i z tego samego telefonu odpalić youtube i wysyłać po bluetooth? Nie wiem jak w androidzie, ale w iPhonie po podłączeniu carplay, nie działa w ogóle bluetooth, nie mówiąc o tym że nie działa również youtube jak i inne aplikacje.

#10 Piciu81

Piciu81
  • Użytkownik
  • 1000 postów

Napisano 29 luty 2020 - 12:37

Zależy mi na android auto bo pracuje autem i dużo jezdze. Mam nawigacje i tidala ktorego obsługiwał bym duzo wygodniej i bezpieczniej ze stacji niz z telefonu. Tylko właśnie obawiam się, że jak podepnę kabel usb do fona to bt w fonie przestanie działać a tego bym nie chciał bo muza leci z fona po bt (aptx) do proca. Opcji żeby szła do proca po rca ze stacji nie chcę. Zakup stacji warunkuje właśnie to czy będzie muza po bt jak do tej pory.

Chcesz sterować tym co w telefonie, np następny/poprzedni z poziomu stacji? To podłączam się do tego zagadnienia bo denerwuje mnie za każdym razem wyciągać telefon i nastawiać. Chciałbym tak jak jest z CD, wsiadasz włączasz i leci, bo np BT Renkforce nie łączy się automatycznie i za każdym razem muszę bo łączyć wsiadając do auta.

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka
Scania V8 R500: IVA-D106r+H700 Ls29neo - Sinfoni 45.2; Infinity Polydome - Sinfoni 90.2; Eton Pro 160x - Esx q175.2; Esx QE1522 - Audio System R1250.1d 24v.

#11 Mocca

Mocca
  • Użytkownik
  • 312 postów

Napisano 29 luty 2020 - 15:24

Tak dokładnie chcę sterować wszystkim co daje możliwość android auto z poziomu stacji oprócz głośności oczywiście bo nią steruję globalnie pilotem z proca.

#12 kukimiszczu26

kukimiszczu26
  • Użytkownik
  • 548 postów

Napisano 01 marzec 2020 - 11:35

Cześć. Sprawa taka, że często słucham muzyki z tidala po bt. Rozważam zakup stacji obsługującej android auto. Chciałbym sterować tidalem w stacji ale żeby dźwięk do proca leciał z telefonu. Czy to możliwe? Czy jak podepnę telefon do stacji to BT w telefonie będzie aktywny czy nie? Ktoś może przerobił ten temat?
Proszę moderatora o przeniesienie tematu do ogólnego działu bo omylkowo nie w tym założyłem co trzeba.

Po podpięciu telefonu android auto wymusza wybór źródła. Więc albo Hec albo pełne sterowanie ale sygnał po kablu. 

Załączony plik  Zrzut ekranu 2020-03-1 o 11.33.55.png   263,52 KB   17 Ilość pobrań

Cyk Fuch

#13 Mocca

Mocca
  • Użytkownik
  • 312 postów

Napisano 01 marzec 2020 - 13:22

Więc albo Hec albo pełne sterowanie ale sygnał po kablu. 

Możesz proszę doprecyzować. Wiem, że tel musi być podpięty po kablu do stacji. Z tego co rozumiem, po podpięciu kabla i wyborze hec bt to przestaje być pełne sterowanie telefonem w stacji?????????

#14 kukimiszczu26

kukimiszczu26
  • Użytkownik
  • 548 postów

Napisano 01 marzec 2020 - 13:56

Możesz proszę doprecyzować. Wiem, że tel musi być podpięty po kablu do stacji. Z tego co rozumiem, po podpięciu kabla i wyborze hec bt to przestaje być pełne sterowanie telefonem w stacji?????????

na szybko filmik

Cyk Fuch

#15 Mocca

Mocca
  • Użytkownik
  • 312 postów

Napisano 01 marzec 2020 - 20:57

Co do dźwięku to wszystko wyjaśnione. Rozumiem, że niezależnie od tego które źródło wybiorę to w obsłudze telefonu z poziomu stacji nic się nie zmienia?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych