Skocz do zawartości

HEC BT a android auto


Mocca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Sprawa taka, że często słucham muzyki z tidala po bt. Rozważam zakup stacji obsługującej android auto. Chciałbym sterować tidalem w stacji ale żeby dźwięk do proca leciał z telefonu. Czy to możliwe? Czy jak podepnę telefon do stacji to BT w telefonie będzie aktywny czy nie? Ktoś może przerobił ten temat?

Proszę moderatora o przeniesienie tematu do ogólnego działu bo omylkowo nie w tym założyłem co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie po BT czegoś co w swoim protokole transmisji ma audio a nie tylko remote powoduje zanik przesyłania dźwięku przez port USB, chyba o to Ci chodzi o ile dobrze zrozumiałem pytanie. Ja problem sterowania rozwiązałem pilotem BT bo parowanie z radiem wycinało muzykę z portu USB. Myślę że jakiś ogarnięty spec od androida był by w stanie wymusić w konfiguracji telefonu oczekiwaną funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam android auto for phone screen, więc wsztstko idzie z telefonu, wtedy działa bluetooth bez problemu, z Tidala idzie jakość hifi, przez aptX do procka. Nie wiem czy jest sens stacji multimedialnej czy nie lepiej dobry telefon w takiej konfiguracji.

 

Wcześniej podłączałem iPhona poprzez Carplay, to wtedy bluetooth był nie aktywny, ale na androidzie nie wiem jak to zadziała. Carplay poza tym był tak wadliwy, że dałem sobie z tym spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na android auto bo pracuje autem i dużo jezdze. Mam nawigacje i tidala ktorego obsługiwał bym duzo wygodniej i bezpieczniej ze stacji niz z telefonu. Tylko właśnie obawiam się, że jak podepnę kabel usb do fona to bt w fonie przestanie działać a tego bym nie chciał bo muza leci z fona po bt (aptx) do proca. Opcji żeby szła do proca po rca ze stacji nie chcę. Zakup stacji warunkuje właśnie to czy będzie muza po bt jak do tej pory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mówię, że korzystam z tego samego interfejsu co Android Auto, tylko mam to na telefonie po odpaleniu apki Android auto for phone screen. Nie potrzeba wtedy stacji, ekran telefonu jest włączony cały czas, masz dokładnie to samo na nim co byś miał na stacji multimedialnej w trybie android auto. Nie istnieje chyba inny sposób, aby muzyka leciała po bluetooth bezpośrednio do procka za pomocą aptX. Jeżeli masz pilota URC to najwygodniejszy sposób na tą chwilę. Stacje multimedialne nie są dobre, przećwiczyłem ten temat, zawsze są z tym kłopoty. Odkąd wróciłem do korzystania z telefonu, wszystko działa jak powinno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie używam na fabrycznej stacji vw android auto i mam włączone np mapy google i słucham muzyki z yt. W telefonie z androidem w konfiguracji bt audio wyłączone dla stacji vw, ale dla procka psix-a leci aptx po bt i wszystko działa bez problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poproszę o dokładniejsze wyjaśnienie co i jak, bo wydaje mi się to niemożliwe w realizacji. Czyli można niby odpalić z telefonu android auto i z tego samego telefonu odpalić youtube i wysyłać po bluetooth? Nie wiem jak w androidzie, ale w iPhonie po podłączeniu carplay, nie działa w ogóle bluetooth, nie mówiąc o tym że nie działa również youtube jak i inne aplikacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na android auto bo pracuje autem i dużo jezdze. Mam nawigacje i tidala ktorego obsługiwał bym duzo wygodniej i bezpieczniej ze stacji niz z telefonu. Tylko właśnie obawiam się, że jak podepnę kabel usb do fona to bt w fonie przestanie działać a tego bym nie chciał bo muza leci z fona po bt (aptx) do proca. Opcji żeby szła do proca po rca ze stacji nie chcę. Zakup stacji warunkuje właśnie to czy będzie muza po bt jak do tej pory.

Chcesz sterować tym co w telefonie, np następny/poprzedni z poziomu stacji? To podłączam się do tego zagadnienia bo denerwuje mnie za każdym razem wyciągać telefon i nastawiać. Chciałbym tak jak jest z CD, wsiadasz włączasz i leci, bo np BT Renkforce nie łączy się automatycznie i za każdym razem muszę bo łączyć wsiadając do auta.

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Sprawa taka, że często słucham muzyki z tidala po bt. Rozważam zakup stacji obsługującej android auto. Chciałbym sterować tidalem w stacji ale żeby dźwięk do proca leciał z telefonu. Czy to możliwe? Czy jak podepnę telefon do stacji to BT w telefonie będzie aktywny czy nie? Ktoś może przerobił ten temat?

Proszę moderatora o przeniesienie tematu do ogólnego działu bo omylkowo nie w tym założyłem co trzeba.

Po podpięciu telefonu android auto wymusza wybór źródła. Więc albo Hec albo pełne sterowanie ale sygnał po kablu. 

post-9246-0-34199200-1583058857_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Więc albo Hec albo pełne sterowanie ale sygnał po kablu. 

Możesz proszę doprecyzować. Wiem, że tel musi być podpięty po kablu do stacji. Z tego co rozumiem, po podpięciu kabla i wyborze hec bt to przestaje być pełne sterowanie telefonem w stacji?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz proszę doprecyzować. Wiem, że tel musi być podpięty po kablu do stacji. Z tego co rozumiem, po podpięciu kabla i wyborze hec bt to przestaje być pełne sterowanie telefonem w stacji?????????

na szybko filmik

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=tSq2y808RO8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...