Skocz do zawartości

Pierwsza instalacja CA, prośba o pomoc na dobry początek z klasą, choć z b. małą kasą


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Rozpiszę się tu “trochę", ale cenię Wasz czas, dlatego już na wstępie chcę zawrzeć jak najwięcej informacji, a i tylko wtedy będziecie mogli mi doradzić i pomóc.

 

 

Pacjent to Ford/Mercury Cougar, coupe 3-drzwiowe, więc konstrukcyjnie to liftback i dla suba będzie traktowany jak hatchback, prawda? Spory bagażnik o poj.430L, miejsce na tweetery w słupkach jest, i jest skierowane na twarz - zrobił je poprzedni właściciel, ale jeśli będzie trzeba przemodeluję je. Drzwi są sporej wielkości i będą wytłumione, zrobię to sam, pewnie nie najdroższymi matami, ale dobrymi, i zgodnie ze sztuką CA, w tej chwili będzie też wytłumiona ściana grodziowa, tylne boczki i bagażnik.

Auto mam od półtora roku, prawie od roku stoi w garażu i dopieszczam je, silnik, wydech, buda, wnętrze, ogólnie całość, i mam nadzieję jak najszybciej je dokończyć, i może za 2-3 tygodnie wyjechać z jak największą ilością wykonanych założonych prac i zmian, a i w międzyczasie doszło trochę nowych. Dobrze uszyte i zestrojone CA to już finał prac przed wyjazdem z garażu.

 

Tygodnie spędzone w sieci... przestudiowałem wiele testów, prześledziłem wiele wątków na forach i nie tylko polskich, czytałem sporo i szukałem swoich typów.

Jakiś czas temu rozmawiałem z gościem mającym spore doświadczenie, montującym CA, opowiedziałem pokrótce o swoich oczekiwaniach i preferencjach brzmieniowych, o aucie, w którym ma zagrać sprzęt, no i padło z jego strony - MP 5.16 / MP.517 z Genesis-em 4ch., propozycji tweeterów nie pamiętam. I tu moje ogromne zaskoczenie, in+, wiele zestawów przednich brałem pod uwagę, ale właśnie MP5.16 był moim faworytem. Może dlatego, że kilka lat temu, kiedy znajomy chciał mi puścić jakiś numer, nie pamiętam teraz jaki, i wsiedliśmy do jego auta, ja nie mogłem nadziwić się, że muza w aucie może tak zagrać, tak naturalnie, z takim brzmieniem, szczegółami, dynamiką, etc... był to długi odsłuch, już nie jednego kawałka, nie skończyło się to wtedy na jednej płycie;) I pewnie mało jeszcze słyszałem innych, mogących mi pasować, i wg mnie dobrze uszytych konfiguracji w autach, nigdy nie zagłębiałem się w CA, nie jeździłem po spotach, ale słyszałem trochę różnych systemów w autach, i ten, jako jedyny sprawił, że zapytałem go, co to za sprzęt. Nie pamiętam wzmaka i całej reszty, był też w bagaju sub, który świetnie uzupełniał dół, ale utkwiło mi w pamięci Micro Precision 5.16.

Zabierałem się już za pisanie do Was i rozwinięcie tematu z Waszą wiedzą i doświadczeniem...

 

I tak było jeszcze ok. miesiąc temu, założenie - 2,5-3k na wzmak (używka) i aktywnie pędzony przedni zestaw (nowy) + uzupełniający pasmo sub (nowy) na osobnym wzmaku (używka). Ale niestety... dopieszczanie auta pochłonęło znacznie więcej finansów, w tym budżet przeznaczony na CA. Nie wyobrażam sobie jednak wyjechać w końcu autem z garażu bez grania, ale nie chcę płakać odpalając radio, albo unikać włączania muzy w ogóle, bo w aucie musi ona być.

Nie oczekuję teraz, że podacie mi przepis na tani i dokładny zamiennik/kopię MP5.16, dobrze zgrywającego się z nim tweetera i wzmaka, który stworzy z nimi udany duet, jak choćby ww Genesis ;). Proszę Was o pomoc, o Wasze doświadczenie i wiedzę, aby wiedząc, czego oczekuję, znaleźć najlepsze możliwe rozwiązanie.

 

Szukam zestawu na przód i wzmaka, z którymi pojeżdżę pewnie przez najbliższe pół roku, bo szybciej kiepsko będzie przeznaczyć od razu tyle kasy, ale chcę nie myśleć w tym czasie o tym, że to CA złożone za bardzo małe pieniądze, po prostu chcę znaleźć najlepszy kompromis i z frajdą odpalać sprzęt w aucie.

 

 

Jaka muzyka? - każda, potrzebuję sprzętu, który zagra wszystko i naturalnie.

Słucham bardzo zróżnicowanej muzy, od klasyki, jazzu, choć nie wszystkiego często w aucie, w aucie głównie (kolejność przypadkowa i trochę przykładów):

- sporo różnego akustycznego grania, także cała masa naturalnych brzmień instrumentów, szeroko pojęty rock i ciężej (Dave Matthews Band, ale i Pink Floyd, Nine Inch Nails, Dream Theater, Tool, Korn i ciężej), szeroko pojęta elektronika - nu jazz, trip hop, acid-jazz, downtempo, house, d'n'b... (Jazzanova, Air, Royskopp, Massive Attack, Bjork, Fever Ray, Rosin Murphy, Apollo 440, The Prodigy, house, jak St Germain, ..), więc wolno miękko, ale i szybko, chillout-owo, ale i ostro, (bez techno, to nie moje klimaty), rap/hip-hop - old school polski i czarny, ale też świeższe klimaty, czy nawet zupełne nowości.

Nie słucham gatunków, słucham muzyki, dlatego podałem trochę przykładów, bo przecież choćby rock czy elektronika to bardzo szerokie pojęcia i wiele i podgatunków, i u mnie w szerokim zakresie.

Wiem, to zróżnicowanie słuchanej muzyki to wyzwanie i zróżnicowanie wymagań dla sprzętu.

Potrzebuję sprzętu złożonego tak, jak już wspomniałem, żeby zagrał wszystko i naturalnie, i wg mojego ucha i mojej wiedzy (o tym będzie temat, jak będą już fundusze), to przynajmniej do 3k, MP5.16 w konfiguracji jw. da mi to, ale.... dziś nie stać mnie, więc szukam znaaacznie tańszej alternatywy.

 

Preferencje brzmieniowe to subiektywna sprawa i trudno to opisać, ale postaram się to przedstawić, a i wiecie już jaki woofer mi odpowiada.

Oczekuję brzmienia dynamicznego i detalicznego, a przy tym przyjemnego i naturalnego, nie zimnego, trochę ciepłego. Woofera dokładnego, nie ospałego, z dobrym wyraźnym kickiem, ale nie zbyt twardym, ma być też soczyście z ładnym miękkim zejściem ale selektywnie bez kluchy i zamuła, i bez suba w drzwiach- większym dołem zajmie się sub w bagażniku;)

Chcę mieć wyraźną średnicę , a nie gdzieś cofniętą, naturalną i nie skwierczącą. Tweeter wyraźny i detaliczny, ale nie ostry i krzykliwy tylko trochę ocieplony, całość po prostu naturalna i detaliczna z głębią i powietrzem.

 

 

Często, nawet bardzo, lubię w aucie słuchać muzy głośno, ale głośno a "głośno" to różnica, i ma to być zestaw uszyty dla jakości, anie trzęsienia budą. Poza tym, do tej pory w swoich autach miałem zestawy tylko pod radiem, więc w aucie nie potrzebuję kilowatów aby w moim odczuciu to było głośno. Ma to być jakościowe granie z dobrą dynamiką, a wzrost głośności nie ma mieć nic wspólnego ze spadkiem tej jakości.

 

Radyjko, to Pioneer DEH-P88RS, ono już jest.

 

 

I teraz "najlepsze" - dzisiaj mam na to max 700zł, przedni zestaw 6.5" (aktywnie) + wzmak (4ch, bądż 2x2ch), sub teraz odpada, może coś za m-c. I o ile wzmaki na przód można znależć w dobrych cenach i trafiają się okazje, stare Alpiny, Pionki, Kenwoody, Audisony itd., to już na przedni zestaw zostanie i tak 400-500 max. i tu , choć sporo tego, to jakość... no właśnie, co wybrać?

Głośniki zawsze chciałem nowe, ale teraz muszę wziąć po uwagę używki właściwie traktowane i najlepiej ze sprawdzonego źródła, może też zwroty np. te wystawiane na allegro. Trochę boję się, ale...

 

Wiem, że będę musiał iść na spoooro kompromisów, i proszę Was, o pomoc, o Waszą wiedzę i doświadczenie, żeby złożyć możliwie najlepszy duet, aby ogólnie to jakość wygrała.

Szukałem zestawów na przód, które są w moim dzisiejszym budżecie i opinii o nich, i chciałem je tu wymieniać, ale jest ich sporo,dlatego pominąłem to. Proszę podajcie też propozycje używek przednich zestawów, które można "złapać" w tej cenie, i których szukać.

 

Już po wszystkim, ale tak na najbliższą przyszłość - w ubiegłym tygodniu uciekły mi Morele Tempo Ultra, cały zestaw w bdb stanie, jak się potem okazało - nawet nie zamontowane jeszcze w aucie, i za 4 stówki + flaszkę pewnie bym je miał, tym bardziej, że były na miejscu i mogłem je sprawdzić, odsłuchać - spóźniłem się godzinę, nie mam ich, wrrrrr. Nie słyszałem nigdy tego zestawu, ale sądząc po opiniach, chyba by mi podeszły.

Jakie jest Wasze zdanie, zakładając, że MP5.16, to jest to, czego szukam w wooferach, myślicie, że z Moreli Tempo Ultra byłbym teraz zadowolony?

 

 

Wiadomo, za 700 zł na całość, w tym, jak myślę, 400/500 na przedni zestaw 6.5", wiem, że czeka mnie sporo kompromisów, a spiep. szansa na te Morele, które normalnie wykraczają sporo poza dzisiejszy budżet, była chyba największym błędem.

 

 

Dziękuję za przeczytanie tematu i proszę, nie zniechęcajcie się budżetem. Liczę, że z Waszą pomocą zagra CA, które da mnóstwo frajdy, i które będzie coraz lepsze.

 

Pozdrawiam Was i proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki huntere za zainteresowanie tematem i pierwszą propozycję, czytałem tu też o tych głośnikach trochę, poczytam jeszcze.

Kwoli ścisłości i wyjaśnienia, bo może źle wyraziłem się z tym "pół roku" - chodzi o to, że szybciej nie będę miał większych funduszy aby móc złożyć droższe CA, a wiem, ile kosztuje sprzęt, i że dla niektórych mój dzisiejszy budżet to żart. Ale nie oznacza to, że nie zaprzyjaźnię się z tym, co teraz ma powstać na dłużej, jeśli ogólnie będę zadowolony i będzie to naprawdę udany kompromis - będzie świetnie, ale wiem też ile mogę dziś przeznaczyć na CA. Myślę, że to zawsze kwestia kompromisów, na które jesteśmy w stanie pójść, nawet inwestując w sprzęt grube tysiące, wg mnie, zawsze mogę zrobić coś lepiej, tak już mam. Ale jeśli będę mógł już teraz powiedzieć, że to gra (jak dla mnie),to będzie to najlepszy możliwy scenariusz, i wtedy sprzęt zostanie na dłużej bo dlaczego nie, jeśli odnajdę w nim "to coś".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak napisałem, drzwi będą wytłumione, będzie też wytłumiona ściana grodziowa, tylne boczki i bagażnik. Tak samo druty, oczywiście łącznie z Big3, będą od razu. Na to jest oddzielny fundusz, bo bez względu na CA, które teraz będzie, to i tak musi być, i to będzie zrobione od razu i pożądanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę pytań, pomysłów,szukam Ama bl 160 i przeszukuję info o nich. Polecacie ten wooferek, dziękuję. Czy możecie napisać coś o jego grze- już wcześniej trafiłem na te głośniki wielokrotnie, ale nigdzie nie mogę znaleźć opisu charakteru, co z dynamika, charakterystyka częstotliwościowa, itd.

Wracam też do pytanka, o Morele Tempo Ultra 602 rozszerzając je o poprzednika, tj. Tempo 6. Zakładając wszystko to, co napisałem wyżej w sprawie moich oczekiwań i wzoru, i że przód pójdzie w bi-ampie - czy któryś z tych zestawów podejdzie/może podejść pod "moje granie", i jeśli tak, to który

Morel Tempo 6 czy Morel Tempo Ultra 602?

Jak z ich dynamiką, charakterystyką częstotliwościową, np. środkiem grają tak samo, czy któryś lepiej itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kasy Ci zabraknie, aby ukręcić granie z tego sprzętu, tylko umiejętności. Porównujesz budżetowe, poprawne głośniki, doszukując się niuansów w różnicach w ich graniu, a prawdziwa różnice zrobi montaż, możliwości ustawien sprzętu i strojenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiesz co chcesz docelowo, to może kup zestaw który chciałeś i olej tymczasowo wzmacniacz, wygłuszenia itd. Nie zagra to w pełni możliwości, ale nie wydasz kasy na sprzęt który potem będziesz sprzedawał (zazwyczaj ze strata finansową).

Nie wiem czy pionek ma taką opcję ale w alpinkach ze zwrotką, można było pędzić aktywnie tw i wf z radia, więc do puki nie nazbierasz na wzmacniacz tak mogłoby to grać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kasy Ci zabraknie, aby ukręcić granie z tego sprzętu, tylko umiejętności. Porównujesz budżetowe, poprawne głośniki, doszukując się niuansów w różnicach w ich graniu, a prawdziwa różnice zrobi montaż, możliwości ustawien sprzętu i strojenie.

 

 

To nie kasy Ci zabraknie, aby ukręcić granie z tego sprzętu, tylko umiejętności.

Na które z moich pytań jest to Twoja odpowiedź? Nie mam doświadczenia w CA, czego nie ukrywam od początku, nie mam doświadczenia w dobieraniu, montażu, strojeniu itd. sprzętu w aucie, ale to nie znaczy, że nie mam doświadczenia ze sprzętem "grającym" w ogóle, nie wnikam dalej z Tobą w szczegóły, bo i po co. Sądziłem, że SCA jest miejscem, i Twój post tego nie zmienił - nadal tak uważam, gdzie mogę zapytać i dowiedzieć się wielu ważnych rzeczy od znawców tematu CA oraz nauczyć się sporo - jednak już wiem, że nie mogę liczyć na rzeczowe wypowiedzi z Twojej strony, i nie nalegam.

 

 

Porównujesz budżetowe, poprawne głośniki, doszukując się niuansów w różnicach w ich graniu, a prawdziwa różnice zrobi montaż, możliwości ustawien sprzętu i strojenie.

Ja ich nie porównuję, nawet ich nie znam, nie słyszałem ich - pytam o ich porównanie osób, które te zestawy i ich porównanie znają z własnego doświadczenia, a nie z zasłyszanych opinii, one - często nieprawdziwe, są bezmyślnie powielane. Jeśli słyszałeś oba zestawy w identycznych warunkach/niemal identycznych, nie wnikając choćby w warunki atmosferyczne, możesz je porównać, i jeśli wg Ciebie nie ma różnic pomiędzy nimi - wystarczyło to napisać. jeśli wg Ciebie są różnice, usłyszałeś je - również mogłeś to napisać - poznałbym wówczas Twoje zdanie, Twój odbiór  ich gry, i odpowiedź na moje pytanie.
Spotkałem się z opiniami zarówno za, jak i przeciw, Morelom Tempo Ultra 602 wobec ich poprzednika tj. Moreli Tempo 6. I choć przeważająca większość opinii była na korzyść Moreli Tempo Ultra 602, to niektóre, wg mnie, były niekorzystne, jak np. bardziej wycofana - gorsza, średnica, i ta opinia pojawiła się kilkukrotnie, więc zapytałem o tą kwestię. Jest to opinia osób doświadczonych, z którą spotkałem się również tu, na forum. Być może osoby, które usłyszały te subtelne różnice w  przedmiotowych zestawach nie są wg Ciebie godne uwagi i oparcia się na ich doświadczeniu, ponieważ odnalazły te niuanse różniące "budżetowe, poprawne głośniki" - tylko że to nie jest kwestia doświadczenia z CA, a słuchu, a ten, Ty, Twój sąsiad, sąsiadka, Każdy na tym forum, w tym ja, mamy inny, i różnie słyszymy - nie oceniam tego kto jak słyszy, pytam kto i co słyszy, starając się wydobyć w miarę obiektywny pogląd, choć oparty na subiektywnych ocenach uzależnionych m.in. od naszych indywidualnych możliwości/niemożliwości percepcji.
Prawdziwa różnica to wypadkowa wszystkich elementów, i jeszcze raz - wszystkich, i nie wymieniłeś ich tutaj, bo i trudno byłoby to zrobić, jest ich tak wiele. Nie rozumiem jednak dlaczego umniejszasz "niuanse" odróżniające "grę" poszczególnych głośników, wszystkie niuanse są istotne, chociaż być może wg Ciebie mylę się - ten niuans ja pominę. Być może to nie Twój level, nie ta kasa, ale ja powracam do założonego tematu: 
"Pierwsza instalacja CA, prośba o pomoc na dobry początek z klasą, choć z b. małą kasą", i jak na początku, proszę o pomoc osoby chcące pomóc i nie zrażające się budżetem.  Pozdrawiam

Amen,

Bardzo konstruktywny post, wnoszący do tematu to "coś" od Ciebie, dziękuję

 

Skoro wiesz co chcesz docelowo, to może kup zestaw który chciałeś i olej tymczasowo wzmacniacz, wygłuszenia itd. Nie zagra to w pełni możliwości, ale nie wydasz kasy na sprzęt który potem będziesz sprzedawał (zazwyczaj ze strata finansową).

Nie wiem czy pionek ma taką opcję ale w alpinkach ze zwrotką, można było pędzić aktywnie tw i wf z radia, więc do puki nie nazbierasz na wzmacniacz tak mogłoby to grać. 

Nie sądzę ;), abym same nowe woofery MP5.16, które docelowo mają być albo tym bardziej MP5.17, kupił za kwotę, którą teraz mam.
Dziękuję za Twój drugi post w tym temacie, tak inny od poprzedniego, ale nie przeczytałeś chyba całego tematu ze wszystkimi postami licząc od pierwszego.
Wszystko już z założenia od początku będzie aktywnie zwrotkami w radiu, aa'propos radyjka Pioneer DEH-P88RS, to "dość znana" jednostka w świecie CA (Pioneer DEH-P88RS manual): www.instrukcjaobslugipdf.pl/pioneer/deh-p88rs/instrukcja https , Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem Ci poradę abyś skupił się po pierwsze na montażu głośników a po drugie na możliwościach konfiguracji dźwięku. Bez tego nawet nie zbliżysz się aby usłyszeć ta wycofana średnice o której piszesz. Głośniki są na końcu toru audio, proponuję więc rozpocząć od jego początku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie sądzę ;), abym same nowe woofery MP5.16, które docelowo mają być albo tym bardziej MP5.17, kupił za kwotę, którą teraz mam.

MP 5.16 (mkI) trafiają się w cenie około 400 pln także powinieneś dać radę. MP 5.17 nie istnieją;) jak juz to MP 7.16.

 

Moim zdaniem lepiej kupić od razu docelowy sprzęt niż bawić się w pół środki. Ile to ja wywaliłem kasy na coś co nie spełniało moich oczekiwań... Także jeśli znasz MP i Ci się podoba to szukaj, fajny woofer.

Możesz też podjechać na spota i posłuchać co w trawie piszczy, ludzie są na prawdę pomocni i na jednym spocie dowiesz się więcej niż na forum. Dużo ludzi ma różne wariacje i kombinacje Morela także prawdopodobieństwo że będzie ktoś ze sprzętem tej marki jest duże. Posłuchasz, pogadasz, rozjaśni Ci się trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy brakuje w tych zestawach średnicy, czy też jest wycofana ? Nie powiedział bym, że tak jest... Opinie negatywne odnośnie tego "problemu" raczej właśnie wynikają ze złego montażu, ew. mocniej schowanego woofera, przysłoniętego, co jest najważniejszą sprawą, aby uzyskać pełną i wyraźną średnicę. Tempo 602 Ultra jest rozwinięciem zestawu Tempo, a nie gorszym systemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do używanych MP 5.16 to często to są modele z początku produkcji, czyli obecnie mają ponad 15 lat, a to dużo dla głośnika, który pracuje w tak trudnym środowisku samochodowym, więc sugeruje dużą ostrożność. Sam z resztą miałem takie i po zmianie na nowe MK2 to była przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MP 5.16 (mkI) trafiają się w cenie około 400 pln także powinieneś dać radę. MP 5.17 nie istnieją;) jak juz to MP 7.16.

 

Moim zdaniem lepiej kupić od razu docelowy sprzęt niż bawić się w pół środki. Ile to ja wywaliłem kasy na coś co nie spełniało moich oczekiwań... Także jeśli znasz MP i Ci się podoba to szukaj, fajny woofer.

Możesz też podjechać na spota i posłuchać co w trawie piszczy, ludzie są na prawdę pomocni i na jednym spocie dowiesz się więcej niż na forum. Dużo ludzi ma różne wariacje i kombinacje Morela także prawdopodobieństwo że będzie ktoś ze sprzętem tej marki jest duże. Posłuchasz, pogadasz, rozjaśni Ci się trochę.

 

Oczywiście MP7.16, a nie 5.17. Wybacz/cie, teraz dopiero, po Twoim poście, zauważyłem, i nie wiem dlaczego, ale doszedłem do tego, że słownik w telefonie mi "poprawia" i podmienia, już nie będzie ;) 

 

Również uważam, że lepiej jest kupić od razu docelowy sprzęt, jednak, jak już napisałem, w tej chwili nie mam takiej finansowej możliwości. Przygotowanie auta jest tu dla mnie priorytetem i budżetu na to nie ruszam, to ma być zrobione od razu porządnie, a zestaw na przód, wzmak - to łatwiej i z mniejszą stratą czasu i finansów mogę zmienić w bliższej lub dalszej w przyszłości. Najtańsze używki MP5.16, jakie widywałem od ok. miesiąca, to 700-800 zł za parę, nówki to 1'200, ale może uda się coś urwać. Fakt, może wskoczyć jakaś okazja używek czy leżaków  za ok. 400 (para?), jak napisałeś, tylko okazja, a "okazja", to kosztowna różnica, a do tego trzeba doliczyć tweetery, więc i tak robi się sumka. Tak, jak napisałem, głośniki chcę kupować nowe, i docelowe takie będą, jednak na teraz, nie chcąc kupować najtańszych nowych budżetówek - muszę zmienić to podejście. Odnośnie Zestawów Morela Tempo 6 i Ultra 602, pytałem o różnice, bo mogłem zakupić jeden jak i drugi zestaw w używce, i oba za połowę ceny nówek. Poza tym, już w pierwszym poście pytałem o Ultra 602, których okazja zakupu uciekła mi. Temat porównań, przynajmniej dla mnie, już nieaktualny - podjąłem wczoraj decyzję, nie wiem w jakim stanie były Tempo 6, ale Morele Tempo Ultra 602 są już w drodze do mnie. Teraz pozostaje wzmak 4ch lub 2 wzmaki 2ch do dobrania.

Co do używanych MP 5.16 to często to są modele z początku produkcji, czyli obecnie mają ponad 15 lat, a to dużo dla głośnika, który pracuje w tak trudnym środowisku samochodowym, więc sugeruje dużą ostrożność. Sam z resztą miałem takie i po zmianie na nowe MK2 to była przepaść.

Dzięki za info. Jeśli nie mylę się, to chyba gdzieś już na forum przeczytałem jak napisałeś o "okazyjnie" zakupionych MP5.16 ;) Głośniki docelowe, czyt. MP5.16, no chyba że MP7.16, będą nowe, MKII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy brakuje w tych zestawach średnicy, czy też jest wycofana ? Nie powiedział bym, że tak jest... Opinie negatywne odnośnie tego "problemu" raczej właśnie wynikają ze złego montażu, ew. mocniej schowanego woofera, przysłoniętego, co jest najważniejszą sprawą, aby uzyskać pełną i wyraźną średnicę. Tempo 602 Ultra jest rozwinięciem zestawu Tempo, a nie gorszym systemem.

OK, dziękuję. Myślę, że problem schowanego wf. midbasu u mnie nie wystąpi. Będzie natomiast zabawa czasówkami dla poprawnego ustawienia sceny ;) Jak myślisz, jest sens/potrzeba, nie jest schowany i jest wysoko,  ukierunkowania jeszcze na kierowcę woofera w Cougarze? - załączam zdjęcie fabrycznego miejsca na woofer w przednich drzwiach - zdjęcie z ogłoszenia, z którego kupiłem auto.

post-25730-0-22068000-1582804602_thumb.jpeg

Miało być tanio i dobrze a wychodzi jak zawsze.

Co miałeś/masz na myśli? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tak wysoko umieszczonym wooferem może być problem z basem kickiem i czym tam jeszcze. Nie musi ale może.

Mam nadzieję, że nie będzie tego problemu, podajcie, proszę, powód dlaczego miało by tak być, i ewentualnie, jak go rozwiązać (montaż niżej, w innym niż fabrycznym miejscu?).  Wydaje mi się, że wyższe umiejscowienie wooferów, ich kierunek nie na nogi, i nie zasłonięcie nimi- miejsce na woofer wypada mniej więcej przy kolanie i nad nim , wpłynie tylko pozytywnie na odbiór, detaliczność, a zabawa będzie tu ze sceną, ale przypominam Wam, że jestem zielony w CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Mam nadzieję, że nie będzie tego problemu, podajcie, proszę, powód dlaczego miało by tak być, i ewentualnie, jak go rozwiązać (montaż niżej, w innym niż fabrycznym miejscu?).

 

Empiryczne , są tez postawy do tego , ale innego rodzaju uzasadnienie na tym etapie jest zbędne.

 


Wydaje mi się, że wyższe umiejscowienie wooferów, ich kierunek nie na nogi, i nie zasłonięcie nimi- miejsce na woofer wypada mniej więcej przy kolanie i nad nim , wpłynie tylko pozytywnie na odbiór, detaliczność, a zabawa będzie tu ze sceną,

 

Dokładnie tak , dlatego CA jest też sztuką kompromisów.

 


ale przypominam Wam, że jestem zielony w CA.

To nie jest problem , problemem jest ustawiczne trwanie w tym punkcie .

Kto pyta  i poszukuje właściwej drogi bez skrótów , jest na właściwej ścieżce do postawienia poprawnego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...