facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

:)

Zdjęcie

Lexus GS300 MK1 - zachciało się USB, a skończyło się na...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#21 arczar

arczar
  • Użytkownik
  • 156 postów

Napisano 08 marzec 2020 - 13:19

Po połączeniu porad raffiodense (PW) i nakamichi (za co bardzo dziękuje) wykonałem co następuje:

1.wyzerowałem czasy żeby wyrównać poziomy R/L. Zgodnie z przewidywaniami R1 to było jednak za mało. Skończyło się na R2.

2.Dopiero po powyższym nabiłem czasy według pomiarów metrówką (przeliczenie na ms i sprawdzenie czy wszystko się zgadza).

Środek sceny wylądował idealnie pod środkowym lusterkiem, a 7 werbli albo pozycje z EMMY rozkładają się równo na scenie. Jakakolwiek zmiana czasów powoduje brak równomiernego rozłożenia pozycji na scenie.  Korekta balance na R2 według spowodowała brak konieczności nienaturalnego nabicia czasów na lewą stronę. 

W efekcie:

LT   92cm/51cm/1,5ms   PT 133cm/10,2/0,3ms

LW  95cm/47,6cm /1,4ms    PW 145/0cm/0ms

SW 145cm/0/0

Biorąc pod uwagę 2 pierwsze punkty to w ten sposób, z Waszą pomocą udało się wyeliminować problem za głośnego średniaka po mojej stronie.

3. Zmieniłem też punkty podziału po zastosowaniu kilku porad:

SUBWOOFER:  LPF 63Hz/24dB 

MIDWOOFER: HPF 80 Hz/12dB, LPF 630Hz/12db   

FULLRANGE: HPF 1000Hz/12dB, przeciwfaza

Podział WF/FR wydaje się być równo i w fazie akustycznej (elektrycznie w przeciwfazie). Zresztą przy tej częstotliwości mniej słyszy się cyrk na fazie. Tu jestem zadowolony, że w tym bardzo niskim budżecie (fullrange 15USD, woofery 80 PLN) poszedłem drogą fullrange i pasmo od 1Khz w górę jest na jednym przetworniku.  Czego bym nie słuchał to nie da się zlokalizować głośników- wygląda, że skleiły się dobrze. Najlepsza była moja żona i znajomy słuchający systemu - "A te głośniki w drzwiach to też grają?". Wyciszenie WF było szybką odpowiedzią. 

Podział SW/WF może jeszcze wymagać poprawy, ale aktualnie to co wyszło z metrówki brzmi dobrze - na próby z reversem jestem chyba za mało osłuchany, albo mam złą koncepcje. Jednak odwrócenie fazy - względem tej dobrze brzmiącej - daje duży ubytek basu i umiejscowienie suba z tyłu, więc raczej w miarę w porządku.

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych