Skocz do zawartości

Subaru Legacy GT by Bonless


bonless
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Robota idzie bardzo powoli ale do przodu :wink:

 

Zrobiłem z aluminium mocowanie do RUX-a.

 

1c258a06a3e6b54agen.jpg

7e4244a5c9534cdegen.jpg

ff28045caca79988gen.jpg

 

Walczyłem też z drzwiami, poniżej efekty prac.

 

Zacząłem od powiększenia otworu w kupionych dystansach. Do tego trzeba było też poprawić otwór w drzwiach bo również był za mały. W tm celu naciąłem blachę i zagiąłem do środka.

 

c895ba45e9d1dfc8gen.jpg

 

16e605496ab2e735gen.jpg

 

dcd44ab84d3c21ebgen.jpg

 

Dystans po frezowaniu zabezpieczony żywicą i połączenie uszczelnione masą bitumiczną.

 

d6e6d4393e06f792gen.jpg

 

Dalej klejenie mat wewnątrz drzwi.

 

7e7c3c690ea100cfgen.jpg

 

27d1979ebba022f6gen.jpg

 

4e15878769709617gen.jpg

 

Dorobiłem zaślepki na otwory technologiczne z blachy aluminiowej 1,5mm. Wykorzystałem też oryginalną plastikową zaślepkę dużego otworu. Dodałem pod nią kawałek aluminium, do którego została przynitowana żeby ją trochę usztywnić.

 

1a01bc59c55b758fgen.jpg

 

3044a6e7b9fa1979gen.jpg

 

89b225c90625a802gen.jpg

 

Poszycie wyklejone na zewnątrz.

 

025c59d4448af8b2gen.jpg

 

Na koniec zamontowany pierścień z klasówki gr. 6mm

 

6044c06110c7e7cegen.jpg

 

Oczywiście druga strona zrobiona analogicznie.

 

95a296134b2cb144gen.jpg

 

 

Teraz jeszcze pytanie do osób, które używały pasty Brax-a. Czy da radę na wybraxowany boczek nakleić jeszcze piankę? Czy jednak nie będzie się to trzymać i lepiej nakleić na poszycie drzwi?

Nie będę pastował całego boczka, jedynie w newralgicznych miejscach i na duże płaskie powierzchnie nakleję matę Dynamat-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co chcesz osiągnąć naklejając piankę na braxowany boczek. Gra głośnika nie będzie lepsza. Lepiej cały boczek wysmarować pastą niż robić pół tak a pół tak. Ja u siebie żadnej różnicy w głośności jazdy nie zauważyłem, a w pewnym momencie miałem tyle pianki, że na siłę musiałem skręcać drzwi. Jak chcesz ciszej to już lepiej te pianki zastosować w wygluszenia nadkoli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co chcesz osiągnąć naklejając piankę na braxowany boczek. Gra głośnika nie będzie lepsza. Lepiej cały boczek wysmarować pastą niż robić pół tak a pół tak. Ja u siebie żadnej różnicy w głośności jazdy nie zauważyłem, a w pewnym momencie miałem tyle pianki, że na siłę musiałem skręcać drzwi. Jak chcesz ciszej to już lepiej te pianki zastosować w wygluszenia nadkoli.

Może dlatego że za dużo dałeś pianki :D nie może być przecież zgnieciona bo nie będzie w tedy spełniać swojej roli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniacz/silikon, moim zdaniem to akurat dobrze ze jest elastyczny. Czy ja wiem czy szybko traci te właściwości których pożądamy? W łazience nie skrobie i wymieniam go często, jeśli w ogóle.

To zależy co chcemy zrobić. Jeżeli chcemy zrobić z boczka drzwi monolit i zredukować rezonanse z tarcia plastik o plastik to lepiej sprawdzi się bardziej sztywne połączenie elementów zamiast elastycznego silikonu. Co do właściwości silikonu, to traci on swoje właściwości, robi się twardy, potrafi odpadać, szczególnie położony bez podkładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co chcesz osiągnąć naklejając piankę na braxowany boczek. Gra głośnika nie będzie lepsza. Lepiej cały boczek wysmarować pastą niż robić pół tak a pół tak. Ja u siebie żadnej różnicy w głośności jazdy nie zauważyłem, a w pewnym momencie miałem tyle pianki, że na siłę musiałem skręcać drzwi. Jak chcesz ciszej to już lepiej te pianki zastosować w wygluszenia nadkoli.

Pasta ma za zadanie tłumienie drgań i rezonansów boczka a piankowa mata pochłania dźwięki więc są to dwie różne role.

Poza tym nie chcę robić pół tak i pół tak tylko każde z tych rozwiązań możliwie po całości.

Nie pytam o zasadność tego rozwiązania a o to czy do braxa da radę coś przykleić bo jednak wolałbym piankę kleić do boczka niż na drzwi.

 

Ktoś gdzieś pisał że daje uszczelniacz/ a'la silikon w newralgicznych miejscach żeby tapicerka nie pracowała. 

 

Może taki uszczelniacz i pianka na to?

Nie będę kombinował z sylikonem zwłaszcza, że mam już pastę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze warto dac tylko pianke w newralgicznych miejscach ? Jesli glosnik bedzie wyciagniety przed tapicerke z reguly boczek nie wpada w duzy rezonans.Jesli nie ,  to warto posluchac gdzie sa drganie i  ile nalozyc tej pasty .

Na razie nie planowałem wyciągania woofera przed tapicerkę, ewentualnie zrobię bardziej prześwitujące maskownice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

Jeżeli użyjesz pasty braxa to nie widzę zasadności doklejania pianki.

Sam nie stosuje żadnych pianek na boczki.

A czy się będzie kleić do pasty - powinna.

Zresztą zostanie dociśnięta przez boczek jak poskładasz.

 

Super za to wykonane zaślepienia otworów rewizyjnych, tą plastikową zaślepkę też mogłeś zastąpić blachą i przynitować.

Dodatkowo okleić te elementy od wewnętrznej strony matą.

 

Powodzenia w dalszych pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikon jest elastyczny, poza tym ma krótki okres przydatności, i wtedy traci właściwości, kruszy się, itp. Wolałbym użyć pasty, jak nie Braxa bo droga to są inne firmy.

Gdzie Ty widziałeś silikon co się kruszy? Przy przedniej szybie w aucie też Ci się kruszy?

Pianka ma inne przeznaczenie, pasta inne A mata jeszcze inne , każde z nich odpowiada za co innego... użyj pianki na bloczek. Miej swój rozum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ty widziałeś silikon co się kruszy? Przy przedniej szybie w aucie też Ci się kruszy?

Pianka ma inne przeznaczenie, pasta inne A mata jeszcze inne , każde z nich odpowiada za co innego... użyj pianki na bloczek. Miej swój rozum

To co jest przy przedniej szybie to nie silikon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Małymi krokami ale sukcesywnie do przodu, czas na kolejny update ;)

 

Radio podłączone i nawet działa :)

Jako dodatek do radia i zmieniarki będzie możliwość podpięcia telefonu poprzez DAC-a z toslinkiem. Na razie kupiłem mały najtańszy żeby zobaczyć jak to się sprawdza, może z czasem wjedzie coś bardziej ambitnego.

 

fa3f568f326800e6.jpg

 

W związku z tym, że H600 ma tylko dwa wejścia optyczne zrobiłem sobie w schowku analogowy przełącznik toslinka między zmieniarką i telefonem :wink:

 

cfa7a622d435866c.jpg

 

Zasilanie też już ogarnięte. Zdecydowałem się puścić plus i minus bezpośrednio z akumulatora przewodami to 35mm^2. Klemy kupiłem Connection-a. Plusowa ma wbudowane miejsce na bezpiecznik, co trochę oszczędza kombinacji.

Oczywiście zostały też dołożone dodatkowe masy do sinika, budy oraz przewód plusowy do alternatora.

 

d0c7601e24914f51.jpg

 

Przez gródź było eleganckie przejście koło pompy hamulcowej. Wystarczyło zdjąć intercooler żeby mieć normalny dostęp :D

 

8f7480608619b5df.jpg

 

W kabinie zasilanie puszczone lewym progiem.

 

00156c825c184b97.jpg

 

c05abc01aa9e1ec7.jpg

 

No i dochodzimy do bagażnika. Teraz będzie zabawa żeby poupychać resztę klocków. Ile da radę będzie pod lewym boczkiem ale w praktyce wszystko wyjdzie jak zacznę przymierzać dechy. Na razie ogołociłem miejsca, w których będę próbował wszystko ułożyć.

 

d08aaa93fb9db5ef.jpg

 

Kolejny up jak wyjdę z bagażnika :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzmi konkretnie jak zawsze tylko foty nie działają :idea:

 

 

Zdjęcia coś padły

U was też?

 

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Problem z zewnętrznym hostingiem, działam żeby poprawić posty.

 

Tymczasem wrzucę jeszcze raz ostatni post z fotami a resztę postaram się ogarnąć niedługo.

 

Małymi krokami ale sukcesywnie do przodu, czas na kolejny update ;)

 

Radio podłączone i nawet działa :)

Jako dodatek do radia i zmieniarki będzie możliwość podpięcia telefonu poprzez DAC-a z toslinkiem. Na razie kupiłem mały najtańszy żeby zobaczyć jak to się sprawdza, może z czasem wjedzie coś bardziej ambitnego.

 

post-4176-0-47649900-1587922545_thumb.jpg

 

W związku z tym, że H600 ma tylko dwa wejścia optyczne zrobiłem sobie w schowku analogowy przełącznik toslinka między zmieniarką i telefonem :wink:

 

post-4176-0-48960800-1587922468_thumb.jpg

 

Zasilanie też już ogarnięte. Zdecydowałem się puścić plus i minus bezpośrednio z akumulatora przewodami to 35mm^2. Klemy kupiłem Connection-a. Plusowa ma wbudowane miejsce na bezpiecznik, co trochę oszczędza kombinacji.

Oczywiście zostały też dołożone dodatkowe masy do sinika, budy oraz przewód plusowy do alternatora.

 

post-4176-0-90938700-1587922450_thumb.jpg

 

Przez gródź było eleganckie przejście koło pompy hamulcowej. Wystarczyło zdjąć intercooler żeby mieć normalny dostęp :D

 

post-4176-0-75377400-1587922484_thumb.jpg

 

W kabinie zasilanie puszczone lewym progiem.

 

post-4176-0-88689900-1587922521_thumb.jpg

 

post-4176-0-46396600-1587922502_thumb.jpg

 

No i dochodzimy do bagażnika. Teraz będzie zabawa żeby poupychać resztę klocków. Ile da radę będzie pod lewym boczkiem ale w praktyce wszystko wyjdzie jak zacznę przymierzać dechy. Na razie ogołociłem miejsca, w których będę próbował wszystko ułożyć.

 

post-4176-0-51565900-1587922437_thumb.jpg

 

Kolejny up jak wyjdę z bagażnika :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako dodatek do radia i zmieniarki będzie możliwość podpięcia telefonu poprzez DAC-a z toslinkiem. Na razie kupiłem mały najtańszy żeby zobaczyć jak to się sprawdza, może z czasem wjedzie coś bardziej ambitnego.

 

attachicon.gif820200402_122539.jpg

 

Pytanie co do tego konwertera, masz jakiś link z aukcją albo opis/instrukcję w necie do niego?

Dostałem go wraz z radiem i prockiem, w aucie zamontowałem inny (SPDIF>BT) i zastanawiam się czy mógłbym go wykorzystać w domu jako konwerter SPDIF>aux.

Zastanawia mnie jakiego zasilania potrzebuje, i jak można w niego wchodzić/wychodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W między czasie skończyłem wygłuszanie boczków.

 

Tak wyglądały na początku.

post-4176-0-20850800-1588354017_thumb.jpg

 

Ogołocone.

post-4176-0-58313900-1588354032_thumb.jpg

 

Wyklejone matą.

post-4176-0-74977600-1588354054_thumb.jpg

 

Wybraxowane.

 

post-4176-0-97424400-1588354082_thumb.jpg

 

post-4176-0-85169400-1588354098_thumb.jpg

 

Poskładane.

 

post-4176-0-93291400-1588354175_thumb.jpg

 

Oklejone pianką.

post-4176-0-76217100-1588354187_thumb.jpg

 

Zamontowałem woofery. Na pierwszy ogień idą Proa Coloris. Jak się nie sprawdzą to mam jeszcze stare dobre 5.16 :D

 

post-4176-0-40634000-1588354247_thumb.jpg

 

post-4176-0-13550600-1588354259_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jakie wrażenia po zrobieniu tapicerek. Mam u siebie piankę, chce ją zerwać i dać pastę bo brzęczą mi czasami, i zastanawiam się czy zrobić tak jak ty że mata+pasta i ewentualnie pianka w miejsca wgłębne bo po całości nie dam bo tapicerki nie zapne.

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...