Skocz do zawartości

CA w Fiacie Bravo 2- dobór radia, głośników i wzmacniacza


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Po prawie 2 latach jazdy fiacikiem dochodzę do wniosku, że czas na drobną modernizację nagłośnienia. Jako że nie chcę tracić czasu na testowanie i szukanie jakichś rozwiązać samemu, nie mając pojęcia co jak brzmi i działa postanowiłem poradzić się specjalistów. Nie przedłużając przechodzę do meritum.

 

Potrzebuję radia 2din, wzmacniacza 2- lub 4 kanałowego, i głośników- 2 woofery i 2 tweetery. W poprzednim samochodzie miałem zestaw składający się z radia JVC, wzmacniacza Signat fury 800, i głośników Powerbass S6C. Dokładnego modelu radia nie pamiętam, ale wydaje mi się że nie było jakieś byle jakie, miało całkiem rozbudowany equalizer. Takie coś spełniało moje oczekiwania swoim brzmieniem i chciałbym teraz skompletować coś, co nie będzie grało gorzej :D

 

Kwoty jakimi dysponuję to 2000 zł na radio, 2500 zł na głośniki, wzmacniacz (może być używany) oraz wygłuszenie drzwi.

 

Wymagania co do radia:

- bluetooth

- wejście USB

- CD niekoniecznie

- w miarę rozbudowany equalizer

 

Jesteście w stanie coś polecić? A może jakiś wzmacniacz wysokotonowy pod radio fabryczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem te dedyki ale mnie nie przekonują. Myślałem nad zwykłym radiem 2 din, bez androida, ale żeby była możliwość podłączenia wzmacniacza. W fabrycznym radiu nie ma możliwości podłączenia wzmaka, ale na upartego można podłączyć wzmacniacz wysokotonowy. Tylko nie wiem czy to jest dobre wyjście...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie nie miałem, był tylko zestaw odseparowany z przodu pod wzmakiem i mi to wystarczało. Co prawda miałem podbicie basu włączone na wzmacniaczu, ale było spoko jak dla mnie. Poza tym szkoda mi miejsca w bagażniku na dodatkowy głośnik.

 

Myślę też kiedyś wymienić głośniki w tylnych drzwiach i chciałbym je też pod wzmacniacz podłączyć. Dlatego myślę nad 4-kanałowym.

Ale od biedy 2-kanałowy też przejdzie, najwyżej tył zostanie pod radiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suba można zamontować w boczku i nie zajmnie dużo miejsca. Co do radia jak ma tylko grać to kenwood dpx-m3100bt. Zobacz też alpine w-296bt. Jak chcesz wyświetlacz to zobacz ofertę kenwooda lub gms. Na pewno coś znajdziesz co będzie miało nawet androida i dsp. Do tego morel tempo ultra, steg mt165c lub jakiś audio system na przód. Jakiś używany wzmacniacz 4ro kanałowy co ma te 200w rms i do bagażnika audio system hx-8sq lub Helix p8w . Obudowa 8 litrów i zagra bardzo ładnie. Ewentualnie trochę większa obudowa i wersję 10" tych głośników. Ale to już trochę mocniejszy wzmak trzeba.

 

Oczywiście wygluszenie drzwi i najlepiej też bagażnika obowiązkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda byłoby mi 2000 na radio 2din, lepiej kupić proca + wzmacniacz.

 

może i racja, wtedy zamiast radia mam ten procesor dźwięku? czy jak to zmontować? 

W temacie procesorów jestem zielony

 

Suba można zamontować w boczku i nie zajmnie dużo miejsca. Co do radia jak ma tylko grać to kenwood dpx-m3100bt. Zobacz też alpine w-296bt. Jak chcesz wyświetlacz to zobacz ofertę kenwooda lub gms. Na pewno coś znajdziesz co będzie miało nawet androida i dsp. Do tego morel tempo ultra, steg mt165c lub jakiś audio system na przód. Jakiś używany wzmacniacz 4ro kanałowy co ma te 200w rms i do bagażnika audio system hx-8sq lub Helix p8w . Obudowa 8 litrów i zagra bardzo ładnie. Ewentualnie trochę większa obudowa i wersję 10" tych głośników. Ale to już trochę mocniejszy wzmak trzeba.

 

Oczywiście wygluszenie drzwi i najlepiej też bagażnika obowiązkowo

 

dzięki za rady, o wygłuszeniu drzwi to wiem. Ten subwoofer jest jeszcze do przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam procesor Helixa + moduł bluetooth, używam telefonu z aptX i jestem z tego połączenia bardzo zadowolony. Duża wygoda.

A radio z dsp + wzmacniacz jest dobrym rozwiązaniem? Szczerze mówiąc nie chciałbym rezygnowac z opcji które daje mi zwykle radio, poza tym rzadko używam telefonu w samochodzie, nawet do odtwarzania muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A radio z dsp + wzmacniacz jest dobrym rozwiązaniem? Szczerze mówiąc nie chciałbym rezygnowac z opcji które daje mi zwykle radio, poza tym rzadko używam telefonu w samochodzie, nawet do odtwarzania muzyki.

Musisz sobie odpowiedzieć czy jesteś w stanie zrezygnować z funkcji w Twoim radiu. Domyślam się ze to nawigacja, kamera cofania lub czujniki parkowania. W takim przypadku równie dobrze sprawdzi się wzmacniacz lub procesor z wejściem hi input. Zależy czy chcesz aktywny cz pasywny podział i czy czujesz się na siłach to podłączyć i wystroić. Nie sztuka nakupić sprzętu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kwestia tego co kto używa. Ja sobie darowałem stacje multimedialne, bo po pierwsze żadna z nich nie oferuje jakości jaką mam wpinając się z Bluetooth bezpośrednio do procka (może jakieś Clariony z optykami, ale to nie ma sensu gdy korzystam z Tidala w telefonie), a po drugie nawigacja z tych stacji jest kiepska, dużo bardziej pasuje mi Google Maps z telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie odpowiedzieć czy jesteś w stanie zrezygnować z funkcji w Twoim radiu. Domyślam się ze to nawigacja, kamera cofania lub czujniki parkowania. W takim przypadku równie dobrze sprawdzi się wzmacniacz lub procesor z wejściem hi input. Zależy czy chcesz aktywny cz pasywny podział i czy czujesz się na siłach to podłączyć i wystroić. Nie sztuka nakupić sprzętu.

Nie chodzi tu o kamery i czujniki, bardziej o to, że mogę posłuchać jakiejś radiostacji bez używania telefonu. Samo radio mam w planach wymienić na jakieś z wyjściem RCA do wzmaka bo oryginalne takiego nie posiada. Wiem o tych wzmacniaczach z wejściem hi-input ale gdzieś czytałem że lepszą jakość dźwięku uzyska się ze zwykłych wzmacniaczy. I tu mam problem, bo nie wiem na co się zdecydować.

 

Z podłączeniem raczej problemu nie będzie, w poprzednim aucie sam zrobiłem system ze wzmakiem i nawet nieźle to grało :D

No właśnie kwestia tego co kto używa. Ja sobie darowałem stacje multimedialne, bo po pierwsze żadna z nich nie oferuje jakości jaką mam wpinając się z Bluetooth bezpośrednio do procka (może jakieś Clariony z optykami, ale to nie ma sensu gdy korzystam z Tidala w telefonie), a po drugie nawigacja z tych stacji jest kiepska, dużo bardziej pasuje mi Google Maps z telefonu.

Mi też te stacje nie pasują, dlatego pytam o zwykle radio. Ale tu mi doradzacie procesory, dlatego też chcę coś więcej o tym się dowiedzieć. Bo jak już mówiłem, o tym wiem niewiele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie chodzi tu o kamery i czujniki, bardziej o to, że mogę posłuchać jakiejś radiostacji bez używania telefonu.

To problem się rozwiązuje. W takim razie zerknij na radia polecone przez Adama. Nic ciekawszego z nowych chyba nie będzie. Jeśli słuchasz radia to polecę Ci radio DAB+, lepsza jakość w porównaniu do UKW a i w Warszawie jest zasięg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To problem się rozwiązuje. W takim razie zerknij na radia polecone przez Adama. Nic ciekawszego z nowych chyba nie będzie. Jeśli słuchasz radia to polecę Ci radio DAB+, lepsza jakość w porównaniu do UKW a i w Warszawie jest zasięg.

DAB+ lepsza jakość od FM? Mam i powiem szczerze że jest zupełnie odwrotnie.DAB+ jest zazwyczaj troszkę głośniej niż analogiczna stacja w FM, a nasz mózg tak na szybko: głośniej=lepiej.

 

W rzeczywistości brzmi dużo gorzej. Wyrównaj poziomy i porównaj na przykład Trójkę.

 

Zresztą, w Polsce na jednym kanale DAB nadają 6 lub więcej stacji. Wychodzi ledwo 110 kbps. Gorzej jak kiepskie MP3.

 

Dobre FM gra naprawdę przyjemnie. Pod warunkiem, że jest silny sygnał i fajny tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...