Skocz do zawartości

Dolek przy 1kHz


Angelnh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak rozmawiałem dziś z Łukaszem jak mierzył i co warto by sprawdzić.

 

Będąc szczerym najbardziej podejrzany jest woofer z tą maskownica i zagłębieniem. W niedługim czasie podobno ma być innaczej.

 

Co moim zdaniem należało by sprawdzić.

 

1. Na otwartych drzwiach przysunąć mikrofon 3-15cm do maskownicy woofera i sprawdzić pomiar z filtrem i bez filtra. Jeśli już bez filtra będzie coś nie tak to można domniemać, że to to.

 

2. To samo zrobić dla średniaka, można też wyciągnąć słupek i sprawdzić dodatkowo na zewnątrz

 

3. Podczas pomiaru średniaka i woofera nie były ruszane czasówki, trzeba by nimi pokręcić i zobaczyć jak wpływa to na dziurę.

 

4. Średniak jest bez żadnego wytłumienia, dla testu sprawdzić z i bez

 

5. Pomiary były robione RTA należało by dać uśrednianie z 50-100 pomiarów oraz wygładzanie 1/3 lub 1/6 i popatrzeć na ten dołek. Czy to nie jakoś błąd pomiarowy.

 

To tak z grubsza strojenie na telefon [emoji2957]

 

Spotkają się chłopaki sproboją posprawdzać będziemy może wiedzieli coś więcej.

 

Niestety pomiary to nie 5 min zabawy, to godziny prób, błędów, czytania i poprawek.

Niestety doświadczenie przychodzi z czasem w tej sprawie.

 

A i Łukasz jak znajdzie chwilę pobawi się w REW software. Jest zdecydowanie czytelniejszy i można więcej pomiarów obserwować na raz.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Będąc szczerym najbardziej podejrzany jest woofer z tą maskownica i zagłębieniem. W niedługim czasie podobno ma być innaczej.

 

 

 


Bliskie pole, sam sredniak cięcie 400hz/12 Też wychodził dołek gdzie reszta pasma była ok

 

Wydaje mi się, że demonizowanie takiego montażu woofera w tym przypadku nie ma nic do rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że demonizowanie takiego montażu woofera w tym przypadku nie ma nic do rzeczy.

Nie powinno być wokół woofera takiej pustej przestrzeni robiącej trochę za taką miskę, może to negatywnie wpływać, w domowych kolumnach już brak podfrezowania pod glosnik jest widoczny znacznie na pomiarach. Zrobią pomiar bliski będzie wiadomo.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...