facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

IV Zimowy Piknik SCA - Karpacz - 6-8.03.2020

Więcej szczegółów: KLIKNIJ

Zdjęcie

Dolek przy 1kHz

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 Angelnh

Angelnh
  • Użytkownik
  • 97 postów

Napisano 12 luty 2020 - 19:26

Zrobię fotki po pracy.
Mikrofon ustawiony nad głową skierowany prosto na szybę.
Co do programu i szczegółów to już Chudy musi się wypowiedzieć.
Zrobimy dodatkowe pomiary jeśli tylko będziemy mieli czas w niedalekiej przyszłości.

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

IV Zimowy Piknik SCA - Karpacz - 6-8.03.2020

Więcej szczegółów: KLIKNIJ

#22 Chudy972

Chudy972
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 12 luty 2020 - 19:47

Kamil kierunki podobne do mojej vectry tylko tw przed średnim. Arta i Panasonic wm61a . Mikrofon nawet z bliskiego pola przed sredniakiem pokazywał to samo.

#23 Angelnh

Angelnh
  • Użytkownik
  • 97 postów

Napisano 12 luty 2020 - 22:28

https://photos.app.g...3EypbY3kDdTf5d7
Wrzucam fotki

#24 kondrax

kondrax
  • Użytkownik
  • 514 postów

Napisano 12 luty 2020 - 22:55

https://photos.app.g...3EypbY3kDdTf5d7
Wrzucam fotki

Jutro Łukasz ma dzwonić do mnie się paru rzeczy dowiem to i może uda się coś podpowiedzieć.

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka
System: Brak brzmienia połączony z techniczną stereofonią.
Wszędzie był, wszystko widział, na wszystkim się zna, jak typowy Polski forumowicz.

#25 Angelnh

Angelnh
  • Użytkownik
  • 97 postów

Napisano 12 luty 2020 - 23:05

Też mi to pisał.
Na chwilę obecną dziękuję serdecznie wszystkim służącym pomocą :) dam znać jak sytuacja się rozwinie

#26 kondrax

kondrax
  • Użytkownik
  • 514 postów

Napisano 13 luty 2020 - 22:16

Więc tak rozmawiałem dziś z Łukaszem jak mierzył i co warto by sprawdzić.

Będąc szczerym najbardziej podejrzany jest woofer z tą maskownica i zagłębieniem. W niedługim czasie podobno ma być innaczej.

Co moim zdaniem należało by sprawdzić.

1. Na otwartych drzwiach przysunąć mikrofon 3-15cm do maskownicy woofera i sprawdzić pomiar z filtrem i bez filtra. Jeśli już bez filtra będzie coś nie tak to można domniemać, że to to.

2. To samo zrobić dla średniaka, można też wyciągnąć słupek i sprawdzić dodatkowo na zewnątrz

3. Podczas pomiaru średniaka i woofera nie były ruszane czasówki, trzeba by nimi pokręcić i zobaczyć jak wpływa to na dziurę.

4. Średniak jest bez żadnego wytłumienia, dla testu sprawdzić z i bez

5. Pomiary były robione RTA należało by dać uśrednianie z 50-100 pomiarów oraz wygładzanie 1/3 lub 1/6 i popatrzeć na ten dołek. Czy to nie jakoś błąd pomiarowy.

To tak z grubsza strojenie na telefon

Spotkają się chłopaki sproboją posprawdzać będziemy może wiedzieli coś więcej.

Niestety pomiary to nie 5 min zabawy, to godziny prób, błędów, czytania i poprawek.
Niestety doświadczenie przychodzi z czasem w tej sprawie.

A i Łukasz jak znajdzie chwilę pobawi się w REW software. Jest zdecydowanie czytelniejszy i można więcej pomiarów obserwować na raz.

Wszędzie był, wszystko widział, na wszystkim się zna, jak typowy Polski forumowicz.

#27 Angelnh

Angelnh
  • Użytkownik
  • 97 postów

Napisano 14 luty 2020 - 08:15

Co do woofera, to będzie on trochę bardziej wysunięty. Nie wiem ile się da, ale pójdzie napewno do przodu.
Do reszty sugestii się zastosujemy, zrobimy więcej pomiarów i zrobimy też zdjęcia. Dzięki!

#28 mamusa

mamusa

Dwumasa

• SCA Team
  • 1297 postów

Napisano 14 luty 2020 - 09:21

Będąc szczerym najbardziej podejrzany jest woofer z tą maskownica i zagłębieniem. W niedługim czasie podobno ma być innaczej.

Bliskie pole, sam sredniak cięcie 400hz/12 Też wychodził dołek gdzie reszta pasma była ok

Wydaje mi się, że demonizowanie takiego montażu woofera w tym przypadku nie ma nic do rzeczy. 

HU: Alpine DVA-9965 -> Front: Morel Integra Ovation 4 + MP 5.16 Mk2 -> Sub: 2x Intertechnik MDS 08 -> Amps: U-Dimension Pro 3.4 + Pro 10.4 -> RCA: AIV Colorado

#29 kondrax

kondrax
  • Użytkownik
  • 514 postów

Napisano 14 luty 2020 - 09:31

Wydaje mi się, że demonizowanie takiego montażu woofera w tym przypadku nie ma nic do rzeczy.

Nie powinno być wokół woofera takiej pustej przestrzeni robiącej trochę za taką miskę, może to negatywnie wpływać, w domowych kolumnach już brak podfrezowania pod glosnik jest widoczny znacznie na pomiarach. Zrobią pomiar bliski będzie wiadomo.

#30 Angelnh

Angelnh
  • Użytkownik
  • 97 postów

Napisano 14 luty 2020 - 12:04

O ile temat woofera jest dla mnie łatwiejszy co do możliwość wyciągnięcia wyżej itd to co z kwestia sredniaka? Jest prawodopobne ze on tak poptorsu gra? Czy gdzieś jest coś po drodze spaprane?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych