Skocz do zawartości

Ustawienie wzmacniacza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jestem nowy na forum, mam juz styczność z CA w dwóch autach na dzień dzisiejszy.

Posiadam Opla insignie hb

Wzmacniacz Alpine PDX-V9

W drzwiach morel maximo 6, przód zwrotnice średnie i wysokie tony

Subwoofer w zamkniętej 15l focal p25f

I teraz moje pytanie, wszystko gra fajnie lecz uważasz ze trochę za dużo basu mam w drzwiach gdy chce bardzo głośno przez co trochę dźwięk sie zniekształca, jak mogę na to poradzić ? Jak ustawić Hz by nie było Basu i zeby tweetery nie klękły?

Dziękuje za wszelkie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


mam ustawione na 200hz to itak jest mocny bass...

W takim razie masz ustawiony switch HP FILTER (CH-1/2) na FULL.

Gdybyś miał ustawiony w pozycji x1 - miałbyś woofery podcięte w punkcie 200Hz.

Przynajmniej tak wynika z manual'a wzmaka:

http://support.alpine-usa.com/products/documents/OM_PDX-V9.pdf

Wzmak ma możliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

W takim razie masz ustawiony switch HP FILTER (CH-1/2) na FULL.

Gdybyś miał ustawiony w pozycji x1 - miałbyś woofery podcięte w punkcie 200Hz.

Przynajmniej tak wynika z manual'a wzmaka:

http://support.alpine-usa.com/products/documents/OM_PDX-V9.pdf

Wzmak ma możliwości...

Właśnie mam na x1

Może przełącznik ustawiony na Full temu przy 200 Hz dołem grają. Zrób zdjęcie tych przełączników i pokręteł, popatrzymy, poradzimy.

post-25572-0-26236100-1580243855_thumb.jpeg

post-25572-0-99636800-1580245376_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę po switch'ach, że sygnał podajesz na INPUT CH-3/4 i podcięcie jest ustawione na tej sekcji, nie na sekcji CH-1/2, gdzie jest ustawienie x1.

Czyli nie jest używana sekcja CH-1/2.

W takim razie sprawdź zachowanie się wzmaka w sekcji 1/2 - przerzuć switch CH-3/4 input w pozycję 1/2, przerzuć RCA na INPUT CH1 / CH2 i bez regulowania jak masz aktualnie ustawione, posłuchaj wooferów.

Masz na tej sekcji ustawiony mnożnik na  x1 i F cięcie na ok. 350Hz. Bardzo wysoko - woofer powinien brzmieć jak średniak, praktycznie bez niskich częstotliwości.

Jak usłyszysz "średniaka", to ustaw filtr na 50 lub 80Hz.

Porównaj czy będzie zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę po switch'ach, że sygnał podajesz na INPUT CH-3/4 i podcięcie jest ustawione na tej sekcji, nie na sekcji CH-1/2, gdzie jest ustawienie x1.

Czyli nie jest używana sekcja CH-1/2.

W takim razie sprawdź zachowanie się wzmaka w sekcji 1/2 - przerzuć switch CH-3/4 input w pozycję 1/2, przerzuć RCA na INPUT CH1 / CH2 i bez regulowania jak masz aktualnie ustawione, posłuchaj wooferów.

Masz na tej sekcji ustawiony mnożnik na x1 i F cięcie na ok. 350Hz. Bardzo wysoko - woofer powinien brzmieć jak średniak, praktycznie bez niskich częstotliwości.

Jak usłyszysz "średniaka", to ustaw filtr na 50 lub 80Hz.

Porównaj czy będzie zmiana.

Z tego co zrozumiałem z instrukcji to ten switch służy do wejścia kanału 3 i 4, jak jest ustawiony na 1-2 to jest kopiowane na kanał 3-4 a jak jest na 3-4 to jest brany sygnał wejścia kanałów 3-4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie dajesz rady, to podjedź do jakiegoś zakładu car audio i poproś o diagnozę problemu.

Wiele nie stracisz, a będziesz wiedział - teoretycznie - co jest tego przyczyną.

 

Taka diagnoza wymaga nieco wiedzy o zasadach pracy wzmaka, filtrach i połączeniach.

Sam, jak widzę, nie dasz rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...