Skocz do zawartości

Peugeot 607 wymiana głośników na inne pod oryginalny wzmacniacz.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Od dłuższego czasu zmagam się z problemem właściwego podłączenia głośników w peugeocie 607 z oryginalnym wzmacniaczem. Temat nie daje mi spokoju. Mianowicie chciałbym podłączyć inne głośniki pod oryginalny wzmacniacz. Tu pojawia się problem wyjść we wzmacniaczu. Na przednie głośniki sygnał jest rozdzielony osobno na midbassy w drzwiach i tweetery na podszybiu. Nie jest to wyjście bodajże szerokopasmowe. W tym momencie nie wiem jak podłączyć zestaw dwudrożny.

Wystarczy zamiana głośników woofer w miejsce midbassu a tweeter na nowy z pominięciem zwrotnicy? Nie wiem co dokładnie zrobić w tej sytuacji żeby nie zaszkodzić głośnikom. Może pod wyjscie na midbass podpiąć zwrotnice i ona rozdzieli sobie dzwiek na woofer i tweeter? W tym wypadku obawiam się, skoro to wyjście na midbass, czy będą tam w ogóle wysokie częstotliwości... Nie mam pojęcia co robić.

Dodam, że wybór padł na morel maximus 602 v2, drzwi wiadomo wygluszone to podstawa. Z tego co sie orientuje wzmak oryginalny ma 25w rms na kanał... czy to dobrze zagra?? Głośniki mają aż 94db skuteczności.

 

Podaję link do wyjść wzmacniacza

https://1drv.ms/u/s!ArC3pz1nKDXeiyn8G5pRtjQWM7_L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...