Skocz do zawartości

Radio 1din z wysuwanym ekranem i androidem?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje radia na którym będę mógł mieć YouTube, mapy Google dzwonienie z tel itd.. tylko chciałbym żeby się to odbywało bezprzewodowo. Czy jest jakieś dobre radio które ma takie funkcje ? Najlepiej z androidem ale nie jest to warunek.

Znalazłem coś takiego 

https://allegro.pl/oferta/nawigacja-radio-samochodowe-1din-android-gps-ips-8619470685?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Ale jest to jakiś no name'owy chińczyk..

 

Znalazłem radio pioneera avh-3500nex  wygląda bardzo fajnie i pisze coś o YouTube ale czytam instrukcje itd i nie mogę się z nich dowiedzieć jak to w końcu jest... może ktoś pomoże ? We wcześniejszych modelach wiem że się to odbywało przez kabel USB.

 

Chciałbym wiedzieć jakie funkcje mam dostępne przez USB a z czego mogę korzystać z BT - w tym konkretnie radiu.(pioneer, nie chinol)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinczyk z androidem może być zawodny a chinczyk z wysuwanym ekranem będzie prędzej czy później sprawiał problemy. Po bt w obydwu przypadkach tylko rozmowy i muzyka, AndroidAuto po kablu. Jak nie masz miejsca na 2-din poszukaj może 1-din ale bez wysuwanego ekranu, Joying podobno nie jest taki zły a zawsze to brak wysuwanego ekranu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli szukasz czegoś z android auto to zapoznaj się z serią Pioneer AVH-Z - tu masz prezentację:

 

https://www.pioneer-car.eu/pl/pl/avh-z

 

Z tego co widać obsługuje android auto - modele z wysuwanym ekranem AVH-Z7100 lub AVH-Z7200 - można już trafić używane 

 

Jeśli chodzi o AVH-3500NEX to jest wersja na rynek USA 

 

Na dniach będę miał Pioneer'a AVH-Z5100DAB - mogę sprawdzić jak działa Android Auto - czy po kablu czy po Bluetooth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super dzięki za info, pioneer ma pełno radi z podobnymi odznaczeniami i już mi się od tego w głowie kręci...

Nex z tego co widzę ma ładniejszy interface, idzie je kupić na ebay'u

 

 

 

A jak to jest z tymi cyferkami im większa liczba tym nowsze ? 7100 jest nowsze od 5100?

 

Bardzo chętnie dowiem się jak działają te radia i jak dają radę.. :)

 

 

Chodzi o to że mam wmontowana w półkę ładowarkę indukcyjna wrzucam tel i nic mnie nie obchodzi, chciałbym żeby tak zostało ale żeby oprócz dzwonienia i muzyki po BT mieć jeszcze YouTube z panelu radia bo na nim głowie muzyki słucham no i mapy Google do nawigacji bo teraz tego też nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3500NEX - jest to wersja USA - nie wiem czy masz świadomość ale radia na USA nie mają RDS i nie czytają wszystkich Polskich stacji radiowych

na dodatek też nie czytają płyt DVD z naszego regionu.

 

Jeśli chodzi o oznaczenia:

 

np: AVH-Z7100DAB - 7 osnacza zawsze model 1 DIN w wysuwanym wyświetlaczem - 100 - model na 2018 rok ( AVH-Z5100DAB - jest z tego samego roku tylko to model 2 DIN )

AVH-Z7200DAB - tak jak wyżej tylko 200 - oznacza model na 2019 rok

 

a jesli chodzi o AVH-X7800BT - jest to model na 2016 rok czyli najstarsze z tych trzech.

 

Generalnie im wyższa pierwsza literka tym wyższy model zaczynają się od 1 a kończą na 9 z tym że to radia 2 DIN - 7 to radio 1 DIN wysuwane. 

 

Sprawdzę co chodzi po bluetooth i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super dzięki za wyjaśnienie :)
Co do radia to mam auto 3 lata i jeszcze nigdy nie włączyłem radia, nie mam nawet żadnej stacji zaposanej :D
Z płyt również nie korzystam :)
Ale dobrze wiedzieć.

Czekam na info :)
Jeśli to będzie dla ciebie jakieś ułatwienie to pisz na arkosw@gmail.com

 

 

Jeszcze bardzo prosił bym filmik z przeglądu interfaceu, ustawień i wszystkich funkcji :) tutaj, na yt albo na e-mail, gdziekolwiek :)


Ja znalazłem coś takiego,ale z tego co pisze to tylko radia na rynek USA :/
https://youtu.be/drMW_O-gVV4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz prezentację android auto i apple car play:

 

https://www.youtube.com/watch?v=iuCDZa0n4BM

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZyBiX6O9q00

 

Jeśli chodzi o połączenie to telefon musi być połączony z radiem przez kabel aby wyświetlało się menu z telefonu. Bezprzewodowo się nie da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostaje kombinowanie z kablem magnetycznym żeby sam łapał telefon :)

Kacpero proszę o nr tel albo e-mail, jestem zainteresowany :) chodzi oczywiście o avh-z7100dab ? Bo napisałeś avm :D

 

A czytam po internetach i czy to prawda że model 7100 a 7200 się niczym nie różni ?? Czy coś dodali ? Wygląd ? Oprogramowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7100 jest nowszym produktem niż 7200 (mimo że niższy model)

 

Wprowadzasz w błąd bo AVH-7200DAB - jest na rok 2019, a AVH-Z7100DAB jest na rok 2018 - naklejki na radiach nie kłamią - jest tam rok produkcji

 

Jestem już po testach android auto na AVH-Z5100DAB:

 

Działa stabilnie - nie było problemów z połączeniem - potrzebna tylko apk na telefon Android Auto - bez tej aplikacji nie da się połączyć z radiem.

 

Kolejna sprawa to ograniczone aplikacje - brak YouTube - podobno trzeba dograć aplikacje na telefonie ale nie miałem czasu się w to bawić.

Mapy google, tidal i to co widać na ekranie radia działa - lecz w telefonie tylko 8 aplikacji które się wyświetlają w radiu.

 

Jedyne co mnie drażni - jakość wyświetlanego obrazu - słaba rozdzielczość - jakbym obsługiwał 10 letniego Pioneera - oczywiście gdy nie korzystamy z Android Auto jakość obrazu perfekcyjna

 

Osobiście - nie powaliło mnie to na kolana. Trzeba by było jeszcze przetestować jak jest z przesyłem dźwięku - bo jak jest takiej jakości jak obraz to dziękuje bardzo :)

 

Załączam fotki jak wygląda menu

post-8190-0-62853600-1579696209_thumb.jpg

post-8190-0-70992500-1579696216_thumb.jpg

post-8190-0-42247800-1579696226_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta189

Rozumiem że to wszystko przez kabel usb ?
Co do YouTube to trzeba kombinować bo nie jest to w standardzie że względu na bezpieczeństwo związane z oglądaniem filmów w trakcie jazdy... ale wiem że jest to do zrobienia :)
Co do przesyłu dźwięku to mam kenwooda za 250zł i jestem bardzo zadowolony, a ten pioneer za ponad 2 tys na pewno nie będzie gorszy :D
Dziękuję za test, co do jakości to może kwestia tel ?co do ilości aplikacji, pisałem raz z przedstawicielem pioneera i z tego co pamiętam to była mowa o funkcjach android auto w zależności od możliwości/marki smartfona )

Co do 7100/7200 z tego co się doedukowalem z internetu to różnice są niewielkie głównie chodzi o aplikacje Waze- kompletnie mi nie potrzebne ( mam dokładne dane obu radii wieczorem przysiade i wypisze wszystkie różnice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przez kabel USB - nie da się włączyć Android Auto w radiu bez podłączonego telefonu.

Telefon mam nie najgorszy bo Huawei Mate 10 Lite - tu raczej chodzi o przesył obrazu przez kabel USB

 

Jest kilka apk na telefon z Android Auto - ja zainstalowałem pierwszą lepszą - być może inne umożliwiają odpalenia YT.

 

 

to nie ja prowadzam w błąd, powtarzam co powiedział Pan z dystrybucji Pioneera w Polsce

o naklejki nie pytałem :wink:

 

To czemu na stronie głównej Pioneera nie ma modelu AVH-Z7100DAB tylko jest AVH-Z7200DAB   :wink2:

Chyba rozmawiałeś z Panem z MediaExprert  :hyhy: skoro mu wierzysz to ok, dla mnie to mało istotne bo radia są takie same jak w przypadku poprzedników AVH-X7700 i AVH-X7800

 

https://www.pioneer-car.eu/pl/pl/products/multimedia-receivers/overview

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma się co sprzeczać , chociaż dystrybucja Pioneera w Polsce to nie Media...xxx - tylko firma DSV :kwasny:

no i wystarczy spojrzeć na 2 stronę podanego linka żeby dostrzec model 7100 :cisza:

 

Ale my tu piszemy o serii AVH-Z a nie o AVH-A która nawet nie ma android auto  :mur1:  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta189 mam jeszcze ogromną prośbę, czy mógłbyś sprawdzić czy android auto z linku pod filmem (link niżej) będzie wyglądał lepiej od tego który wysłałeś zdj wyżej ? 

Chce porostu sprawdzić czy to zależy od systemu w radiu, czy aplikacji na telefonie :) 

Pod filmem, w opisie jest link, tylko przed zainstalowniem, odinstaluj wcześniejszy android auto :)

 

https://youtu.be/u_zWkuXxF04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem jeszcze raz Android Auto z tym że na radiu Kenwood DMX7017DABS :

 

Udało się odpalić YT z tym że jest to aplikacja YT Music - jak sama nazwa wskazuje leci tylko dźwięk i wyświetla się okładka teledysku

 

Co do jakości obrazu w Kenwood wydaje mi się że wygląda to lepiej niż w Pionku.

 

Sama aplikacja Android Auto działa bardzo szybko - nic się nie zacina wszystko chodzi płynnie.

 

Załączam zdjęcia jak to wygląda w Kenwood

post-8190-0-73316800-1580136251_thumb.jpg

post-8190-0-20385900-1580136260_thumb.jpg

post-8190-0-83145100-1580136272_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj jest trochę ladniej

 

Jeszcze pytanko dla ludzi w temacie, w tych pieniądzach (do 2-2,3 tys zł) nie znajdę nic lepszego niż ten pioneer ? Koniecznie 1din z wysuwanym ekranem i android auto itd.

I co do tego o płynności, w pioneerze się zacinalo ? Albo były jakieś opóźnienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...