Skocz do zawartości

Jaki jakosciowy subwoofer 12 cali


Adr31
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cwicze Rainbow GL-S12, przesiadka z RS10 od Gladena.

 

Troche duza buda do CL bo az 35L zalecana przez producenta.

 

Malo w zyciu sluchalem, ale miedzy RS10 a Rainbowem jest przepasc.

 

Zejscie, szybkosc i dynamika. Nie wiedzialem ze 12" potrafi byc tak szybkie i z takim zejsciem.

 

Bardzo a nawet bardziej polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj sub albo kopie i nadrabia to czego woofery nie mogą albo schodzi, więc może być problem pogodzić obie te rzeczy przez jeden przetwornik. Może lepiej pójść w kopiące woofery (niekoniecznie 16cm) i schodzący sub  :wink:

 

To moja subiektywna opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

Każdy czegoś szuka 

 

- szybkość

-zejście 

- jakość 

- głośność 

 

A nikt nie pisze do jakiego gatunku muzyki chcecie  ich używać .

Najczęściej suby mają swój nalot ,swoją manierę podawania odtwarzanej muzyki  i dopiero w połączeniu z manierą i odpowiednią mocą wzmacniacza uzyskujecie taką a nie inną wynikową miksturę. Ja poznałem tylko jeden  przetwornik nie mający odczuwalnej naleciałości .

 

Jako purysta interesuje mnie tylko to co w nagraniu .Czasem na jednej składance można spotkać skrajnie brzmiące utwory ( rozmawiamy ciągle o paśmie subwoofera) , w jednym utworze aż kipi od zejść  w innym bas jak pukanie w karton a w następnym szybki pulsujący  na zmianę z podnoszącym włoski na karku.

 

Podawajcie proszę z jakim napędem łączycie  opisywane  przetworniki .

 

Jakie to szczęście że słucham różnych gatunków muzyki w których to te wszystkie cechy występują.  A każdy zespół ma innego perkusistę  i różnie wydane nagrania .

Długo trwało zanim udało mi się w aucie uzyskać to co w H.A .  już dawno  słyszałem .

Oddanie tej różnorodności pasma które zawiera się między ~ 20  - 60 Hz   wymaga dużo pracy  aby wyciągnąć z pewnych przetworników ich prawdziwą esencję .

 

Chyba że ktoś woli tą monotonię tzw. bajsu   - wtedy to jego święte prawo wyboru.

 

Kochajmy  używać   ALIANTE   tak już ich mało   zostało  :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

Każdy czegoś szuka

 

- szybkość

-zejście

- jakość

- głośność

 

A nikt nie pisze do jakiego gatunku muzyki chcecie ich używać .

Najczęściej suby mają swój nalot ,swoją manierę podawania odtwarzanej muzyki i dopiero w połączeniu z manierą i odpowiednią mocą wzmacniacza uzyskujecie taką a nie inną wynikową miksturę. Ja poznałem tylko jeden przetwornik nie mający odczuwalnej naleciałości .

 

Jako purysta interesuje mnie tylko to co w nagraniu .Czasem na jednej składance można spotkać skrajnie brzmiące utwory ( rozmawiamy ciągle o paśmie subwoofera) , w jednym utworze aż kipi od zejść w innym bas jak pukanie w karton a w następnym szybki pulsujący na zmianę z podnoszącym włoski na karku.

 

Podawajcie proszę z jakim napędem łączycie opisywane przetworniki .

 

Jakie to szczęście że słucham różnych gatunków muzyki w których to te wszystkie cechy występują. A każdy zespół ma innego perkusistę i różnie wydane nagrania .

Długo trwało zanim udało mi się w aucie uzyskać to co w H.A . już dawno słyszałem .

Oddanie tej różnorodności pasma które zawiera się między ~ 20 - 60 Hz wymaga dużo pracy aby wyciągnąć z pewnych przetworników ich prawdziwą esencję .

 

Chyba że ktoś woli tą monotonię tzw. bajsu - wtedy to jego święte prawo wyboru.

 

Kochajmy używać ALIANTE tak już ich mało zostało :-)

Aliante dobrze grają? Jak z ich głosnoscią? Zamierzam wstawic dwie 12 i szukam jakis dobrych jakościowo subow do rapu i edm, ale zeby zgrały się z 3wayem, ktory mam to tzn. zeby były tez szybkie

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia skąd bierzesz swoje wszystkie teorię ...

Stąd, że używany 10-letni sprzęt nie ma takich parametrów jak nowy. A byłby jeszcze starszy, mamy rok 2020, nie 2005. Stąd tylko mówię, że ciężko kupić ten głośnik a w dobrym stanie jeszcze ciężej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


"Największy kłopot" != "nie można kupić nowego". W czymś oszukałem? Łatwiej kupić produkowany nowy towar niż szukać po kolekcjonerach nowego sprzętu, którego nie ma z 10 lat w produkcji. 

 

Nie demonizujmy, to że nie leżą w sklepach na półce to nie znaczy, że jest problem z ich zakupem. To akurat jeden z tych subów który często trafiał w ręce świadomych użytkowników i dla chcącego nie ma wielkiego problemu znaleźć uszanowany egzemplarz, nie wspominając o praktycznie nowych "półkownikach", bo takie też się zdarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...