Skocz do zawartości

Wymiana gniazda RCA w wzmacniaczu.


Radekkk1984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Tak jak w temacie. Nie wiem jakim cudem ale wygląda tak jakby utleniło się gniazdo RCA w moim Kenwoodzie PS300  :(, bo podczas demontażu instalacji

ze starego auta, pomimo bardzo delikatnego wyjmowania wtyków jedno z gniazd RCA zostało przy wtyczce :kwasny: :kwasny: :wsciekly: :wsciekly: :krzeslem: :krzeslem: :(  :(

Czy możecie mi doradzić gdzie kupić takie gniazdo RCA żeby było dobrej jakości a nie chiński badziew?

oraz czy możecie polecić kogoś od napraw takich wzmacniaczy w Olsztynie bo wolałbym tego nie robić samemu żeby nie narobić większej biedy :( ?

 

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za pomoc. W między czasie próbuje też szukać kogoś na miejscu bo wolałbym go nie wysyłać w Polske... Do Mielca jednak mam sporo z Olsztyna...

Może jeszcze ktoś napisze jakieś namiary na kogoś bliżej

 

 

A powiedzcie jeszcze gdzie kupić gniazdo RCA do wzmacniacza Kenwood PS300 żeby było jak najlepszej jakości i nie trafic na chiński badziew?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem może być wszystko ok ale niestety to nie tylko moja opinia co kurierzy robią z paczkami. W mojej pracy wysyłamy mnóstwo elementów i pomimo bardzo dobrego zabezpieczenia wiele razy detale były uszkodzone.

Ale masz racje nie musi w cale tak być. W końcu jak tu kupujemy fanty większość robi wysyłki. Nie będę miał wyjścia to na pewno wyśle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

No właśnie o to mi chodzi bo nie chciałbym też dać się zwariować. Wiadomo polutowane zwykła cyną itp byle by nie przegrzać ścieżek i tyle czyli lutować stacją lutowniczą z zachowaniem staranności oczyszczenia itp.

A czy mógłbyś podpowiedzieć gdzie ewentualnie szukać takiego gniazda? Skąd kupić? Bo to co pokazuje wujek Google nie napawa optymizmem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe tak już tez robiłem :-P ale dzięki ;-) Nawet jeśli znalazłem wyglądem tak jak moje to niestety sklep to Ali expres albo allegro ;-) Więc marne szanse na gniazdo dobrej jakości ;-)

Myślałem może że macie jakiś sprawdzony sklep z tego typu akcesoriami ;-)


Dostałem wstępną wycenę. 100zł wymiana złącza plus koszt samego złączą. Wydaje mi się że cena jest mocno wygórowana jak za samą wymianę ...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ten produkt - gniazdo RCA poczwórne:

https://www.sklep.cyfronika.com.pl/pl/p/GCINCH-4XKDP-Gniazda-RCA-cinch-do-druku-katowe%2C-poczworne%2C-pietrowe/22857

Masz wymiary w karcie produktu:

karta katalogowa (english)

Porównaj ze swoim wzmacniaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo/malo to pojecie względne. Generalnie ten twój wzmacniacz jest prosty w rozbiórce i całość pracy nie powinna zając dłużej niz 30 min łącznie z piciem kawy. Ale myślę ze i tak nikt ci tego taniej nie zrobi, chyba ze jakiś hobbysta, pasjonat ktory nie zarabia praca na życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van Gandalf za 100 zł wymienił mi RCA w rodku, zrobił przegląd jego i mountain bear audio, a w bearze dodatkowo wymienił sterownik przetwornicy. Pisz do niego śmiało, obstawiam że więcej jak 50 zł nie wezmie

Dzięki za informację :ok: . Jeżeli doliczę koszta przesyłek wyjdzie pewnie podobnie ale fakt zrobione byłoby najbardziej fachowo. Ale jak napisał dawidd złotem nie jest to lutowane, a zapewne zwykła cyną więc chyba nie mam co dać się zwariować i wprawna ręka powinna ogarnąć temat :wink: a wydaje mi się, że spadek jakości nawet nie będzie słyszalny. Grunt to dostać takie gniazdo jak pokazał grzeczny_52, miedziany pozłacany :ok:

 

To sam zrób. Zresztą niedługo tyle będziemy płacić za chleb, kostkę masła i pomidora.

 

 

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Właśnie rozważam taką opcję :ok:  Lutować potrafię, co prawda mam tylko Lutolę transformatorową ale dostęp do stacji lutowniczej mam, obawiałem sie tylko rozbiórki wzmaka i chciałem żeby zrobił to fachowiec zgodnie ze sztuką ale jak wyżej napisał dawidd PS300 w budowie jest prosty więc muszę pomyśleć :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie miało żadnego wpływu. Możesz wierzyć lub nie ale złotej cyny tam nie masz.

 

Masz rację. Jednak wypada dla porządku wspomnieć, że cyna się zmieniła w bodajże...eee.... jakoś po milenium. Usunięto z niej ołów, dodano coś tam(do wyszukania, nie chce mi się). Zmiana dla mnie i na lepsze i na gorsze. Na gorsze, bo ta nowa się szybciej w mojej opinii utlenia, a na lepsze, bo się... szybciej utlenia i więcej się sprzedaje, ludzie mają więcej pracy...  :rotfl:

 

Wymiana gniazda RCA jeżeli mamy dostęp dobry nie jest filozofią ale...

... ale niektórzy lutują tak jak inni spawają i czasem estetyka może boleśnie ucierpieć, czy można "usmarkać" i potem doprowadzić do zwarcia. Ale to jak z wszystkim -staranność, cierpliwość i dokładność popłacają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Jednak wypada dla porządku wspomnieć, że cyna się zmieniła w bodajże...eee.... jakoś po milenium. Usunięto z niej ołów, dodano coś tam(do wyszukania, nie chce mi się). Zmiana dla mnie i na lepsze i na gorsze. Na gorsze, bo ta nowa się szybciej w mojej opinii utlenia, a na lepsze, bo się... szybciej utlenia i więcej się sprzedaje, ludzie mają więcej pracy...  :rotfl:

 

Wymiana gniazda RCA jeżeli mamy dostęp dobry nie jest filozofią ale...

... ale niektórzy lutują tak jak inni spawają i czasem estetyka może boleśnie ucierpieć, czy można "usmarkać" i potem doprowadzić do zwarcia. Ale to jak z wszystkim -staranność, cierpliwość i dokładność popłacają.

Święte słowa. Rozumiem doskonale :ok:  Dlatego jak wezme sie za to sam to na pewno nie w godzinę a kilka godzin z kilkoma kawami dla pewnej ręki hehe :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


kilka godzin z kilkoma kawami dla pewnej ręki hehe

 

Hehehe, jakbym kilka kaw walnął to bym sobie oko cyną zalał albo dżądro przypalił  :rotfl:  Moja dawka to dwie konieczne i jedna za ewentualne zasługi(zamienna z otwarciem piwa).

Ale co kto lubi  :ok: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...