Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie akumulatorów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam u siebie aku fiam 85 ah i trochę mi brakuje prądu nieraz, mam urala bulava 12 i crunch gtx 2000d i crunch gpx1000.4, moje pytanie brzmi następująco, ten fiam jest kwasowo ołowiowy bezobsługowy, czy mogę bez problemu dołożyć drugi aku agm albo lity?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puść temat na car audio polska na FB ostatnio kilka osób miało w cenie 550pln za komplet. Sam po tyle kupowałem i jestem zadowolony. Oczywiście z maxwella. Kuba Łączny miał 2 pakiety jeden sprzedał a drugi nie wiem :) Na pewno to lepsza opcja niż śmiecenie sobie bagażnika kolejnym agm-em czy tam żelowym bo nie wiem dokładnie jaka technologia te fiamm ale pewnie agm. Kondy lepiej oddają prąd na wyższym napięciu a lto są jeszcze lepsze bo to baterie więc dużo więcej prądu gromadzą. Agmy to były dobre kilka lat temu jak jeszcze nikt nie słyszał o nowszej technologii. Bez problemu możesz łączyć agm z lto i superkondami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ciężko teraz dostać superkondy zwłaszcza Maxwella, narazie chyba kupię do bagandy jakieś 50 ah zawsze coś tam pomoże, jak myślicie dać jeszcze bezpieczniki ewentualnie od tego drugiego aku, przed pierwszym wzmacniaczem do wooferów i drugim wzmacniaczem do suba? Jeden bezpiecznik już mam na kablu 53mm który idzie od kabiny jest przy aku z przodu

Powiedzcie jeszcze mi czym różnią się superkondensatory od litów lto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tym że kondensatory szybko się ładują i szybko oddają energię. A przy akumulatorach jakiej technologi by nie były trwa to trochę dłużej ale i dłużej są w stanie go oddać?..;) Co do bezpieczników powinny być jak najbliżej przy każdym źródle energii.. akumulatory, alternatory, pakiety lto i superkondów..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra założyłem superkondy i jest bardzo duża poprawa, brak przygasania świateł i spadków, tylko mam problem z woltomierzem, jak podłącze po kluczyku to mi oszukije o 0,4 v, jak podłącze na stałe to pokazuje dobrze tylko cały czas działa i aku może mi wyładować. Co poradzić dać jakiś wyłącznik czy jakiś inny sposób?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zwykły przekaźnik samochodowy dostępny w każdym lepszym sklepie z częściami samochodowymi lub elektroniczny. Podpinasz normalnie pod stałe zasilanie i włączanie go sterujesz rem z radia. Wtedy wypadało by sterowanie wzmacniaczami również podpiąć pod przekaźnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...