Skocz do zawartości

Steg głośniki


Davidho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jak jest ktokolwiek ciekawy Steg MSS6. To krótko mówiąc - petarda :)

 

Kopią przeokrótnie, bas dolnych rejestrów jest bardzo Gruby, ciężki, a jednocześnie meega ciepły. Nie buczą a mruczą. Miód, malina :) Grają u mnie w 3way cięte 160/6dB

Jedyny minus : dopiero od 150W można powiedzieć że chcą grać, więc bardzo prądożerne :/

 

Trochę odkopię :)

 

Jakby ktoś był ciekaw wrażeń to mogę lekko przybliżyć profil grania najnowszego dziecka- woofer Steg’a MSS6 z zestawu kit MSS.

 

Jutro paczka z Włoch zawita u mnie a po weekendzie już coś będe mógł opinią się podzielić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

MT650C-II to poprostu woofer z seri ST i tweeter z seri MT. Troche inaczej te dwa wooferki graja :)

 

Dzięki za odpowiedź. Rozwinąłbyś "inaczej"? 

 

Swoją drogą, MT650C-II właśnie zagościły u mnie w domu (mimo, że specjalnie z Niemiec sprowadzałem jedynkę).

 

Po początkowym zniesmaczeniu, postanowiłem wykorzystać okazję do porównania obecnie przeze mnie eksploatowanych SQ650C-WF oraz wooferów z MT650c-II:

- w MT identyczna membrana jak w SQ

- kopułka w SQ jest mięciuteńka, w MT jest znacznie sztywniejsza i ma większą powierzchnię

- waga MT 1500g vs. SQ 920g (ewidentnie dużo więcej uzwojeń)

- zmierzona multimetrem rezystancja SQ 2.6 ohma vs. MT 3.6 ohma (again: dużo więcej uzwojeń)

- deklarowana na rewersie impedancja w SQ wynosi 4 ohmy vs w MT 3.6 ohma

 

Jeżeli nikt mnie nie przekona do MT650C-II, prawdopodobnie odeślę je tam skąd przybyły, tłumacząc szanownym Niemcom, że dostałem coś innego, niż zamówiłem i niż było na zdjęciu, a następnie kontynuuję poszukiwania głośników.

 

Jakieś sugestie?

 

Zależy mi na jakości, wyrazistości dźwięku, by można było rozróżnić instrumenty. Dotychczas używałem SQ650C w nienajgorzej zrobionych drzwiach (niestety bezpośrednio pod radiem Kenwooda... wiem, wzmacniacz już w drodze) i choć są OK i w porządnych drzwiach dają naprawdę świetny, równy bas, to jednak brakowało mi w nich środka, a jak już się pojawiał, wydawał się rozmyty, brakowało separacji instrumentów (może wzmacniacz pomoże?). Góra też jest dość mierna.

Jako wrażliwy na "piski" fan starego metalu, Pantery, Toola, Floydów, jazzu szukam przyjemnego dla uszu, "ciepłego" brzmienia, raczej papierowej membrany (łagodnych dla ucha break-upów) i tweeterów silk-dome.

Chciałem się rozejrzeć w stronę słynących z ciepłego brzmienia Moreli, czy to dobry trop?

Mój budżet przyjmie najwyżej odpowiednik MT650C, czyli 1000-1500zł. Wzmak, na który się już zdecydowałem to Steg QM 75.4.

 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam :)

Największy problem z moim obecnym systemem to rozmyty, niewyraźny środek.

post-31699-0-73765900-1649707835_thumb.jpg

post-31699-0-88839400-1649707852_thumb.jpg

post-31699-0-30735500-1649707871_thumb.jpg

post-31699-0-10798200-1649707882_thumb.jpg

post-31699-0-86616900-1649707895_thumb.jpg

post-31699-0-23433200-1649707909_thumb.jpg

post-31699-0-90982100-1649707919_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mialem dokladnie identyczna sytuacje z MT ale z wloch. Za aukcji bylo MT a dostalem MTII. Odeslalem. Moim zdaniem ST/MTII to bardzo cukierkowe granie bez pazura.

 

Mosiu, musisz testowac pod wzmacniaczem, pod samym radiem to i MT moga okazac sie 'slabe'

 

Wlasnie przyjechaly do mnie Stegi ML653C - zobaczymy co to potrafi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie! Niemcy zeszli mi z ceny o 80EUR, więc zostałem z MT650C-II.

Wjechały pod Stega QM75.4 (bez zwrotnic, na 4 kanałach, midy dostają pełny zakres, a tweetery podcięte HPF wbudowanym we wzmaka + aktywnie z radia)

 

Posłuchałem już ich trochę i mogę pochwalić za rewelacyjną detaliczność dźwięku, genialne brzmienie perkusji, gitary basowej, gitary akustycznej/elektrycznej nieprzesterowanej i... elektroniki też. Drzwi zrobione, więc bas jest równiutki i chyba dość szybki (wiadomo, przesiadłem się z SQ650C bezpośrednio pod radiem i nie mam porównania do waszych sztosowych buildów)

 

Niestety, przykładowe "Battery" od Metalliki muszę wyłączyć w momencie gdy wjeżdża przesterowana gitara. Po prostu nie da się tego słuchać i nie jestem odosobniony w tej opinii.

Nowsze utwory rzeczonego zespołu brzmią już lepiej, mimo wszystko przester to jest coś mocno nieprzyjemnego dla uszu.

Moje podejrzenia są takie, że winny temu jest znaczący pogłos w aucie (słychać to gdy się klaśnie). Ten sam pogłos jednocześnie nadaje elektronice niesamowity klimat "muzyki z auta". Niemniej jednak, pogłos to ja sobie mogę w radiu włączyć, więc planuję się nim zająć i wtedy ponownie podzielę się odczuciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...