Skocz do zawartości

Steg głośniki


Davidho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że ktoś z forum ma zestawy stega na froncie. Na zagranicznych forach mega sobie chwalą, na YT"Fred&sound" uważa że nie ma nic lepszego, tylko że on ma je do testów nawet nie zamontowane i ocenia grę na stole. Szukam ludzi którzy faktycznie mają któryś z zestawów na przodzie i podzielą się informacją jak to gra w porównaniu do Focala, Morela itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ojoj z tym fred&Sound to bardzo uwazaj. Gosc jest chyba najwiekszym lejwoda na swiecie.

 

Ogolnie typek jest dealerem Stega i wszystkim w kolo wciska Stegi bez wzgledu kto czego szuka i oczekuje od zestawu.

 

90% jego argumentow dlaczego Steg brzmi "Steg byc lagodny miekkie dzwiek, Hi End My friend"

 

Ogolnie nic do goscia nie mam oprocz tego ze chcial mi wcisnac MT650C za 380 euro ... :D

 

Gdy podeslalem mu linka do tego samego zestawu za 200 euro (duzo sklepow robi promocje, sam kupilem w cenie 180 euro nowke) gosc zaczal krzyczec ze to Chinska podrobka, wyslal mi jakis pdf z cennikiem od GT Trading gdzie MT650C jest po 400 euro.

 

Kupilem zestaw ST650C prosto z wloch za 120 euro. Oryginalnosc zestawu potwierdzil pracownik GT Trading ( wiec Fred&Sound klamal) i tez ze pracownik potwierdzil ze ich dealerzy dostali kilkanascie sztuk do sprzedania po dobrej cenie zeby zachecic ludzi do kupna.

 

Teraz cwicze MT650C.

 

https://www.ebay.co.uk/itm/STEG-MT650C-16cm-100W-Car-Audio-2-way-Component-Speakers-Kit-Tweeters/352803980834?hash=item5224c18622:g:lX0AAOSw9dZdjMKm

 

Obserwuj ta aukcje, od nich kupilem za 180 euro. Jeszcze tydzien temu byly za 170 ! gosc zmienia cene co tydzien. Moze trafisz na promocje :)

 

 

 

post-19646-0-00645600-1579429864_thumb.jpg

post-19646-0-00182900-1579429873_thumb.jpg

post-19646-0-71990200-1579429882_thumb.jpg

post-19646-0-73240100-1579429895_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mt650c i powiem szczerze że zestaw wymiata. Woofer przy dobrze zrobionych drzwiach kopie jak koń, średnica jest klarowna, gitary brzmią naturalnie, bas szybki i punktowy nie dominuje brutalnie nad środkiem pasma, jak to często bywa w zestawach CA, choć troszke brakuje tych niższych rejestrów (przenosi pasmo od 60 hz a nie mam suba) tweeter jest bardzo szczegółowy i słychać wszystkie muzyczne smaczki, mam ściszony o 3db. Generalnie uważam że zestaw nie ma konkurencji w tym przedziale cenowym, choć skuteczność mogła by być troszkę wyższa. Polecam z czystym sumieniem

 

71b15464012e4f95e87ef991a4005839.jpgc631ffda64f4cf44a92cbebf0fa3c06d.jpg1c26bf73b503e7f09ee5e3186bd6140b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś o graniu napiszesz :wink:

Tak oczywiscie, musialem zebrac mysli :)

 

Tak jak zawsze wspominam zanim cos polece/odradze: prosze miec na uwadze ze nie jestem osluchany i to sa tylko moje odczucia.Jak zawsze polecam odsluch przed kupnem.

 

Zeby bylo latwiej sie odniesc krotka lista co mialem i czego sluchalem:

 

uDimension El Comp 6

Vibe Black Air 6

Vibe LiteAir 5 i 6

Vibe Pulse 6

Vibe BlackDeath 6

Rainbow EL-6C

Rainbow DL-6.2C

Rainbow SL-6.2C

Rainbow S-L6.3C

 

Kenwoody, Pioneery, Magnaty i inne zestawy ktore pomagalem montowac znajomym a ktorych modeli nie pamietam.

 

Pierwsze wrazenie z grania Stega - cieply profil grania.

 

ST650C - Cieplo, bardzo cieplo. Dosc szczegolowa gora, ocieplona i przyjemna, dobra srednica , nie meczy daje radosc ze sluchania. Woofer szybki , bardzo muzykalny , demonem zejscia nie jest ale potrafi kopnac dosc solidnie. Producent podaje 80W RMS. Bez podciecia z dolu nie przyjmie tej wartosci w drzwiach. Na moje oko przy 60 W zaczyna sie konczyc. Zestaw chce grac praktycznie wszystko i praktycznie wszystko gra. Bardzo muzykalny.

I teraz wlasnie zaczyna sie problem z tym zestawem - jego cukierkowosc i wszystkograjnosc nie kazdemu moze przypasc do gustu. Jesli ktos preferuje house, syntetyczne electro i wszystkie pochodne tej muzyki gdzie przyda sie smaczek chlodnego analitycznego grania to nie jest zestaw dla takich sluchaczy.

 

Set up taki jak w sygnaturce. ST wygrzewane w domu pod Azurem 650A. Na chwile podlaczone pod same radio KDC-BT8044U i gra tez pod samym radiem jednak trzeba tutaj troche watow znosnej jakosci zeby pokazal na co go stac.

 

Jakosc wykonania na bardzo wysokim poziomie. Woofer i zwrotnice naprawde wysoka liga , tweeter zas troche rozczarowuje z racji maskownicy zalanej czarnym klejem ktory badz co badz jest widoczny.

 

Dosc ciekawe moze byc zestawienie tego zestawu z jakims chlodnym piecem. Azur i Beat4 to raczej cieple granie wiec jeszcze poteguje cukierkowosc ST. Moge tylko sobie wyobrazic co by bylo gdyby graly z Audisonem VR/VRX :).

 

MT650C - profil grania dalej zostaje ten sam, jednak po kilkunastu godzinach sluchania mam juz zarys roznic wzgledem ST.

 

Woofer - membrana z kompozytu kwarcowego. Bardzo szybki, dardzo detaliczny i ogromnie kopliwy. Duzo wooferow nie mialem ale to co ten wariat wyrabia w drzwiach przeszlo moje oczekiwanie. 100W RMS deklarowane przez producenta przyjmie bez wachania. Po podcieciu od dolu 35 Hz @ 12dB przyjmie 100W i zapyta o jeszcze troche.

 

Tweeter - cieply ale juz nie tak cukierkowy jak w ST. Detaliczny, nie zlewa wszystkiego w jedno (ST troche lubi to robic). W 2 way dlugo nie pogral ale radzil sobie bardzo dobrze na fabrycznej zwrotnicy.

 

W 3 way cwiczony do tej pory od 2800Hz 12dB w gore - troche za nisko. Mysle ze smialo mozna grac od 3200. U mnie w tej chwili 3800Hz 6dB zbocze i jest naprawde dobrze.

 

Jakosc wykonania tak jak wyzej, tweeter tez zalany klejem :)

 

Zestaw dalej cieply jednak wkrada sie troche analitycznego grania. Bardzo muzykalny,tak jak ST chce grac wszystko i wszystko gra ale robi to duzo lepiej. Kiedy trzeba grzmotnac grzmi, kiedy trzeba byc chlodnym i precyzyjnym jak chirurg - robi to.

 

Chyba tyle, dodam ze w mojej klasyfikacji MT650C to bezapelacyjny numer 1 jak do tej pory.

 

Jesli kogos interesuje filmik jak pracuje woofer moge podeslac :)

Mam mt650c i powiem szczerze że zestaw wymiata. Woofer przy dobrze zrobionych drzwiach kopie jak koń, średnica jest klarowna, gitary brzmią naturalnie, bas szybki i punktowy nie dominuje brutalnie nad środkiem pasma, jak to często bywa w zestawach CA, choć troszke brakuje tych niższych rejestrów (przenosi pasmo od 60 hz a nie mam suba) tweeter jest bardzo szczegółowy i słychać wszystkie muzyczne smaczki, mam ściszony o 3db. Generalnie uważam że zestaw nie ma konkurencji w tym przedziale cenowym, choć skuteczność mogła by być troszkę wyższa. Polecam z czystym sumieniem

 

71b15464012e4f95e87ef991a4005839.jpgc631ffda64f4cf44a92cbebf0fa3c06d.jpg1c26bf73b503e7f09ee5e3186bd6140b.jpg

Troche inaczej dobrales slowa ale mamy takie same odczucia co do tego zestawu.

 

Dodam ze woofer nie ma tak zwanej "buly" nawet puszczony luzem bez podcinania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

MT650C - profil grania dalej zostaje ten sam, jednak po kilkunastu godzinach sluchania mam juz zarys roznic wzgledem ST.

 

Woofer - membrana z kompozytu kwarcowego. Bardzo szybki, dardzo detaliczny i ogromnie kopliwy. Duzo wooferow nie mialem ale to co ten wariat wyrabia w drzwiach przeszlo moje oczekiwanie. 100W RMS deklarowane przez producenta przyjmie bez wachania. Po podcieciu od dolu 35 Hz @ 12dB przyjmie 100W i zapyta o jeszcze troche.

 

Tweeter - cieply ale juz nie tak cukierkowy jak w ST. Detaliczny, nie zlewa wszystkiego w jedno (ST troche lubi to robic). W 2 way dlugo nie pogral ale radzil sobie bardzo dobrze na fabrycznej zwrotnicy.

 

W 3 way cwiczony do tej pory od 2800Hz 12dB w gore - troche za nisko. Mysle ze smialo mozna grac od 3200. U mnie w tej chwili 3800Hz 6dB zbocze i jest naprawde dobrze.

 

Jakosc wykonania tak jak wyzej, tweeter tez zalany klejem :)

 

Zestaw dalej cieply jednak wkrada sie troche analitycznego grania. Bardzo muzykalny,tak jak ST chce grac wszystko i wszystko gra ale robi to duzo lepiej. Kiedy trzeba grzmotnac grzmi, kiedy trzeba byc chlodnym i precyzyjnym jak chirurg - robi to.

 

Chyba tyle, dodam ze w mojej klasyfikacji MT650C to bezapelacyjny numer 1 jak do tej pory.

Jeżeli chodzi o szczegóły to producent podaje 50w dla woofera i w moim odczuciu 60w może przyjąć maksymalnie, potem zaczynają się przestery. Sprzedawcy deklarują 100w i to jest takie małe oszustwo. A membrana jest z prasowanego papieru78f774cdd914cd7910b1c7abb2b7de7d.jpg

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o szczegóły to producent podaje 50w dla woofera i w moim odczuciu 60w może przyjąć maksymalnie, potem zaczynają się przestery. Sprzedawcy deklarują 100w i to jest takie małe oszustwo. A membrana jest z prasowanego papieru78f774cdd914cd7910b1c7abb2b7de7d.jpg

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Skad masz ta ulotke ? Ja mam zupelnie inna od GT Trading gdzie jest napisane 50W RMS minimal input i paper/quartz compound.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw kupiłem z polskiej dystrybucji i była w nim instrukcja obsługi. Swoją drogą mierzylem napięcia na wyjściach wacniacza i wyszło mi że maks to 60w tj około 12.48v (przy impedancji 2,6ohm głośnika), wyżej już są przestery, ulotka jest stąd http://www.steg.audio/downloads/MT-650C.pdf

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw kupiłem z polskiej dystrybucji i była w nim instrukcja obsługi. Swoją drogą mierzylem napięcia na wyjściach wacniacza i wyszło mi że maks to 60w tj około 12.48v (przy impedancji 2,6ohm głośnika), wyżej już są przestery, ulotka jest stąd http://www.steg.audio/downloads/MT-650C.pdf

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Ja mam od niemcow z inna ulotka :) Moze wmacniacz generuje przester.

 

Ja takie mialem wrazenie jak woofery graly pod Beat4 - 4x70 RMS

 

Teraz pod kraftwerkiem 2x135 dostaja solinda porcje watow i zadnych przesterow nie slysze , jedynie mechanicznie moga sie skonczyc ale nawet blisko tej granicy nigdy nie bylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2 nie słuchałem, natomiast qm jest fajnym piecykiem i cena jest adekwatna, gra jasno i dość szybko i ładnie wyostrza ciepłe brzmienie mt650c. Jest to mały piecyk, bardzo kompaktowy i doskonale się nada do napędzenia tweeterów. Uważać trzeba przy zakupie bo czasem zdarzają się usterki np. świecący się protect nie wiadomo z jakiego powodu czy różnice napięć na parach wyjść wzmacniacza.

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2 nie słuchałem, natomiast qm jest fajnym piecykiem i cena jest adekwatna, gra jasno i dość szybko i ładnie wyostrza ciepłe brzmienie mt650c. Jest to mały piecyk, bardzo kompaktowy i doskonale się nada do napędzenia tweeterów. Uważać trzeba przy zakupie bo czasem zdarzają się usterki np. świecący się protect nie wiadomo z jakiego powodu czy różnice napięć na parach wyjść wzmacniacza.

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Właśnie k2 i qm miałem, chodziło mi o st401 ;) A co do tweeterów to zależy jakich, bo w połączeniu z Focalem była lipa i pod qm i k2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie k2 i qm miałem, chodziło mi o st401 ;) A co do tweeterów to zależy jakich, bo w połączeniu z Focalem była lipa i pod qm i k2.

A niech sie wyleje na mnie fala hejtu ale znowu to powiem tweetery Focala sa fatalne.

 

I u Ciebie to raczej nie wina QM i K2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech sie wyleje na mnie fala hejtu ale znowu to powiem tweetery Focala sa fatalne.

I u Ciebie to raczej nie wina QM i K2 :)

Ja mam dokładnie es165k i po podpięciu mosconi as100.4 w bi ampie mi tam tweety pasują ale wiadomo że są gusta i guściki ;) Kwestia jakiego modelu słuchałeś bo np.berylium to dla mnie świetny tweeter. W tańszych zestawach to się zgodzę że jest dramat, nie wiem jakich zestawów miałeś okazję słuchać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Co polecasz właśnie do house - trance i wszechogolnej muzyki elektronicznej?

Zależy mi głównie na melodyjności, pięknych wokalach no i góra musi być bezpieczna, żeby nie męczyła.

Jesli mozna przyjac -> Focal (detalicznie ale za ostra gora) -> Morel (lagodnie i przyjemnie ale zbyt cukierkowe granie) idealnie miedzy nimi plasuje sie wlasnie Steg MT650C.

 

Detalicznie z pazurem ale dalej przyjemnie na gorze. Woofer to wogole powinien jakas nagrode dostac za kopniak i bardza ladna srednice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że to wrzucanie do jednego wora.

 

Jak się poszpera w internecie na chwilę obecną Steg to niestety podrobione produkty innych firm. Np Steg sq32 to podróbka referencyjnego ground zero, woofer ceramiczny steg to samo. Teraz na stronie najwyższy model tweetera steg to odwrócona kopułka Focala, wygląd 1:1.

 

Dowiedziałem się o tym przypadkowo jak na spocie jeden użytkownik zapytał się czy to ten wysoki model ground zero, potem zacząłem szukać w internetach i każdy głośnik Steg, ma odpowiednik w innej firmie, oczywiście te inne istniały wcześniej.

 

Osobiście straciłem szacunek do tej firmy. Fakt że w swojej historii produkowali świetne piece, nie podprowadzone innym producentom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dowiedziałem się o tym przypadkowo jak na spocie jeden użytkownik zapytał się czy to ten wysoki model ground zero, potem zacząłem szukać w internetach i każdy głośnik Steg, ma odpowiednik w innej firmie, oczywiście te inne istniały wcześniej.

Osobiście straciłem szacunek do tej firmy. Fakt że w swojej historii produkowali świetne piece, nie podprowadzone innym producentom.

Czysta ekonomia, po co 2 firmy mają produkować różne głośniki jak mogą wspólnie zaprojektować 1 i sprzedać z 2 różnymi logo? Podobnie jest z samochodami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że tak może być ale dziwny jest fakt że jak ktoś zauważa podobieństwo pomiędzy głośnikami to nagle znikają z rynku jak np z ceramicznymi re 65c. Poza tym np. Focal nie sprzedaje swoich patentów żeby być unikatowym i otwarcie o tym mówią, chwaląc się że sami projektują i produkują, wyższe serię są produkowane we Francji. Poza tym nie moja sprawa, po prostu wyraziłem swoją opinię iż wydaje się to być co najmniej dziwne i wcale tak być nie musi.

 

P.s. żeby nie było nie miałem na celu nikogo obrazić czy też twierdzić że to szajs itd. Po prostu coś mi tu nie gra i jakoś ciężko mi zaufać tej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...