Skocz do zawartości

SAAB 9-3


mario0909
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Serwus. Właśnie świeżo dołączyłem do naszego grona facetów , którzy marnują  swój czas na czerpanie radości z czytania, kupowania, tworzenia, znów czytania, podłączania, ustawiania, poprawiania , znów czytania, szukania i czerpania radości z prowadzenia samochodu, który przy niektórych utworach muzycznych potrafi wyzwolić w nas nieograniczone ilości różnego rodzaju endorfin.... Jest to mój drugi post, który jak uważam słusznie - stanowi uzupełnienie tego pierwszego (napisanego zgodnie z regulaminem). 

MARKA SAAB
Model 9-3

Zestaw Audio:
Radio- Pioneer X8700DABS

Przód Morel Tempo 6 
 + wzmacniacz przód Alpine MRP-f306 Flex 4
 

Subwoofer Focal P25DB

+ Alpine MRP-M350 

Skrzynia - z żywicy + MDF

Podłoga Dzwi Sufit bagażnik 
Maty butylowe 2mm 

maty piankowe kauczukowe 9mm

Jak widzicie -jest to zestaw budżetowy. 
Aktualnie jestem na etapie podłączania wooferów (bezpośrednio)  oraz tweeterów ( przez zwrotnice) bezpośrednio do wzmacniacza, oraz szukam jakiegoś radia 1DIN z DAB+, 3x raca, czasówką 
jestem zadowolony z jakości dzwieku z pioneera jednakże. Teraz odrazu zadam pytanie. Czy wybrać 

Pioneera DEH-S720DAB - w dalszym ciągu pioneer. Ciekawe jak z jakością vs x8700. 
JVC KD-X561DBT - pytanie czy to coś w ogole gra - najbardziej mi odpowiada 

KDC-X7200DAB - nie znam kenwooda ale organoleptycznie, sama obudowa, wykonanie nie sprawiają na mnie dobrego wrażenia 

albo (jeśli podane niżej są lepsze od x8700, a wszystkie wyżej są od niego gorsze) to:

Pioneer Z7200DAB

Pioneer SPH-EVO62DAB 
 
Proszę o poradę. Każdą z nich już teraz napiszę - że bardzo sobie cenię- nawet jeśli będzie się ograniczać do stwierdzenia "synek! weź ten i albo inny i juz nas nie denerwuj" :)


 

post-8501-0-98691500-1578049704_thumb.jpg

post-8501-0-91672500-1578049723_thumb.jpg

post-8501-0-79068900-1578049758_thumb.jpg

post-8501-0-16464900-1578049780_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej moje tempo 6 grały pod rockford'em, sterowane 117ri i muszę powiedzieć że start był dość ciekawy.

Co zrobiłeś z komunikatami i sygnałami akustycznymi z systemu, jaki miałeś fabryczny zestaw audio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zależy Ci na opcjach pobocznych, nie związanych z audio, wymienionych proponowanych nowych jednostek, to zostaw starego Pionka, dorzuć nowy "procesor" Pioneer DEQ-S1000A:

https://carhifi24.pl/rtv-i-agd/sprzet-car-audio/wzmacniacze/pioneer/pioneer-deq-s1000a-uniwersalny-procesor-dzwieku-do-radia-samochodowego-wzmacniacz.html

Manual z danymi technicznymi:

https://gzhls.at/blob/ldb/c/e/1/d/1916607e7ecc2f86157ee7f7c54da16576cb.pdf

Możesz go sterować/ustawiać smartfonem/tabletem.

Za skromne niemal 600.00- masz te same funkcje, co w proponowanych radiach... ale nie ma wielu funkcji przez nie proponowanych - za to ma podstawowe regulacje potrzebne do poznania zasad działania DSP :)

Czy są Ci potrzebne funkcje w tych radiach?

Nie uzywaj wbudowanego wzmacniacza w DEQ, jak wzmak Alpine MRP-f306 wystarczał do tej pory, to niech zostanie dalej wykorzystany, ale w trybie bi-amp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu widzę , że im wiem więcej tym mniej wiecej wiem , że o wiele wiecej nie wiem. :) Chyba najwyższy czas zaaktualizować FAQ nazara do wersji 1.0. 

Dzięki Grzegorzu za fantastyczną radę.  poświęcam więc teraz ten wieczór na naukę podstaw DSP , możliwości wykorzystania tego procesora dźwięku oraz uświadomieniu sobie zalet jak i wad takiego rozwiązania...   Chętnie bym wymienił swojego pionka na tego JVC  i dopiero wtedy dodał ten procesor dźwięku . Brakuje mi miejsca za radiem, przez co,  że mam zakłócony sygnał z anteny  DAB+.

Swoją drogą. 
X8700DAB Czy sam odtwarzacz jest lepszy od tych, o których wcześniej pisałem ?
dodam , że wcześniej miałem zamontowanego pionka X5600BT i tą słyszalną zmianę oceniam na in + 

 

Hej moje tempo 6 grały pod rockford'em, sterowane 117ri i muszę powiedzieć że start był dość ciekawy.

Co zrobiłeś z komunikatami i sygnałami akustycznymi z systemu, jaki miałeś fabryczny zestaw audio ?

  

Głośniki znajdujące się na podszybiu, oraz  radio (po uprzednim jego dopasowaniu i usunięciu niepotrzebnych elementów)  zostawiłem. :) 

Edit.... 
 

raz ! Pioneek Z7200DAB - w drodze :D :D  

Dwa !  modyfikacja zwrotnic zgodnie z 
http://www.strefacaraudio.pl/topic/20028-zwrotnice-morel-tempo-6/

3 !
Teraz wzmacniacze 
https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-alpine-pdx-5-8631682115 nada się ? Czy nie można tego nazwać okazją, olać temat i kupić nówkę jak np http://www.audiopioneer.pl/alpine-pdx-v9-cyfrowy-wzmacniacz-5-kanalowy-2-lata-gwarancji.html 
lub https://www.audiosklep.pl/alpine-pdr-v75-p3959

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. mam problem.  :zalamany: 
 Po włączeniu  radia po kilku sekundach tylko i wyłącznie z głośników  wysokotonowych słychać strzał napięcia. 

Głośniki morel tempo 6 podłączone w bi-amping przez zwrotkę, wzmacniacz PDX-5. Kondensator Hollywood 0.5F , kable 32mm2, Radio Pioneer Z7200DAB. wszystkie kable sygnałowe zaizolowane przy użyciu koszulek termokurczliwych, połączenie masowe zamontowane na paście stosowanej do klem, pod niebieski kabelek podłączone jest wyłącznie remote do wzmacniacza.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną? Dlaczego ten strzał wydobywa się jedynie w glosników wysokotonowych ? Jak można ten problem rozwiązać ?  Bardzo proszę o pomoc... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podieniłem radyjko na stare x8700dab - efekt? bez zmian (słychać trzask)
podmieniłem wzmacniacz - cisza 

PDX- 5 Uwalony ... czy możecie polecić kogoś kto mógłby podjąć się jego naprawy ?> 

 

edit. u gościa zajmującego się naprawą wzmacniaczy dostałem odpowiedz (lub coś w tym stylu) 

" .. ten typ tak ma. Bo jest to wzmacniacz klasy D. Ten trzask to  dźwięk  naładowanych  kondensatorów przy tweeterach ... jeździć i się nie martwić...

wracam montować wszystko tak jak było by sprawdzić ten wzmak zgodnie z instrukcją od  Kowala. 

czy ten trzask może zabić mi tweetery ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi i za przesłane prywatne wiadomości.
Czyli wpakowałem się na minę z tym wzmacniaczem. Bywa. Poprzedni użytkownik nie był świadomy wady. W swojej celice miał podpięte z przodu  zestaw dwudrożny ( 1 kanał -> zwrotka -> tweeter+woofer)  , z tyłu też jakieś 2 głosniki + sub. 
Stary podpinam a pdx'a jesli nie uda mi się zwrócić sprzedawcy  to  wysyłam go dophoto.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie strzały jak najbardziej mogą uszkodzić tweetery.

 

Jeszcze w kwestii poprawności instalki to ta zwrotnica w bi amping-u jest oryginalnie przystosowana do takiego podłączenia czy jakoś pod ten Bi amping przerobiona. Jeśli to drugie to czy na 100% obie sekcje są od siebie całkowicie odseparowane ?

 

Jak masz pod ręką jakiś rezystor 15-30 ohm / 5-10W to spróbuj go dołączyć równolegle do wyjścia wzmaka na kanale tweetera ( bez odłączania sekcji tweetera ) i zobacz czy nadal jest taki strzał.

 

Dla pewności jak masz miernik to na włączonym wzmaku, ale bez sygnału wejściowego, zmierz napięcia stałe na wszystkich wyjściach - powinno być bardzo bliskie 0V ( mogą pojawić się jakieś niewielkie napięcia rzędu kilkudziesięciu mV ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz już wysłany do CAS Kilian Paweł. 

Zwrotnice przystosowane zgodnie z instrukcją od użytkownika intermis. Dodam , że po podłączeniu mojego starego wzmacniacza alpine nie słyszać żadnych trzasków. 


http://www.strefacaraudio.pl/topic/20028-zwrotnice-morel-tempo-6/
 

"Wrzucam relację zdjęciową w jaki sposób przygotowałem zwrotnice z zestawu Morel Tempo 6 pod bi-amping. Miało być możliwie najmniej inwazyjnie, tak aby można było ją w razie czego przywrócić do oryginału i żeby wszystko było w jednej puszce.

Jeden koniec cewki został odlutowany od płytki i wyciągnięty na wierzch, do tego został przylutowany przewód. W płytce i w obudowie dolnej zostało zrobione małe wcięcie, aby przeciągnąć przewód z góry na dół. Przewód został przylutowany od spodu do jednego z terminali gdzie oryginalnie był biegun minusowy. Regulacja tweetera (dołączanie rezystora za pomocą zworki) została jak w oryginale. Zrobiona została naklejka z nowym opisem wyprowadzeń. "Ti" to wejście tweetera, "Wi" to wejście woofera (jest w trzech miejscach, można podpiąć do dowolnego z nich), "Wo" to wyjście woofera, "To" to wyjście tweetera. Kabelki biegunów minusowych od wzmacniacza podłączamy bezpośrednio do głośników, a plusowe idą przez zwrotnicę.

Załączone miniatury

 

post-11749-0-35893900-1572547293_thumb.jpost-11749-0-61697700-1572547297_thumb.jpost-11749-0-20492200-1572547302_thumb.jpost-11749-0-93989900-1572547306_thumb.jpost-11749-0-62049300-1572547312_thumb.jpost-11749-0-58134900-1572547321_thumb.jpost-11749-0-25687000-1572547327_thumb.j

  •  
  •  
  •  
  •  


  •  

Jestem dogadany ze sprzedawcą, że jeśli naprawa wyjdzie grosze to będzie w stanie pokryć tę naprawę. Jeśli wyjdzie powyzej 500zł to mam mu go  zwrócić.. 

link do aukcji na której go nabyłem 
https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-alpine-pdx-5-8631682115

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile lat mają PDXy, nie wprowadzili ich w zeszlym roku. Wzmacniacz jak wzmacniacz, a jego usterkowość jest tu demonizowania, bo w swojej cenie są dobra konkurencją dla drozszych wzmacniaczy, co z resztą widać po tym jak szybko schodzą używane F6 i M12, o ile ktoś je w ogóle sprzedaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania tweeter z zestawu Morel Elate Titanium, stówkę drożej niż zakładasz, ale myślę że warto... Dokładnie ten sam rozmiar i akcesoria montażowe, czyli pług and play, bo chyba miałeś też jakiegoś Morela?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można je podpiąć pod te zwrotnice, one również są w zestawie z pasywnymi zwrotnicami. Jeżeli chcesz dalej się bawić to kupisz zwrotnice od zestawu Elate, kosztują one 200-250 zł używane, sam za tyle sprzedałem, wtedy będziesz miał jeszcze lepiej i będziesz miał możliwość bi ampu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałyby być pod Elate Titanium, MT-350 jest 6 ohmowy, w zwykłym Elate jest MT-250 4 ohmowy, więc zmieniłby się punkt podziału. Ale jak zwrotki by pasowały to już można się pobawić, nawet z wooferem z Tempo czy co tam jest obecnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...