Skocz do zawartości

radio deck hu-803 volvo wymiana na 2 din chińczyk


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

kupiłem 2din`owe radio z androidem (chińczyk) z budowanym wzmacniaczem 4x50W, postanowiłem wymienić fabryczne radio w volvo xc-70 z 2004roku  jest to radio volvo hu-803, niestety okazało się że radio jest tylko deckiem (rozumiem że nie ma wzmacniacza) a pod siedzeniem znalazłem 4 kanałowy wzmacniacz... i tu pojawia się moje pytanie: czy mogę nowe radio ze wzmacniaczem podpiąć się do kolejnego wzmacniacza czyli tego fabrycznego? z nowego radia mam wyprowadzane kable w standardzie iso ale z nich mam tylko zasilanie, od starego radia do wzmacniacza prowadzi kabel z okrągłą wtyczką w której jest masa, sterowanie wzmacniaczem, oraz 4 kanały, natomiast z nowego radia wychodzą 4 pary przewodów (+-)   dźwiękowych,   z góry dziękuję za pomoc!

 

post-25574-0-32719400-1577272276_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zweryfikuj, co siedzi pod siedzeniem - jaka wersja:

https://accessories.volvocars.com/pl-pl/S60/Accessories/Document/VCC-425452

Dorobienie zestawu wejść RCA (współpraca z wtyczką/okablowaniem) nie powinno sprawić problemu, ewentualnie daj zarobić jakiemuś elektronikowi, który ma styczność z serwisem sprzętu audio.

Do tego konwerter Hi-input.

Poczytaj, popytaj Google...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czyli jednym słowem nie da się podłączyć "na żywca",  wzmacniacz to volvo 30752259

https://allegro.pl/oferta/volvo-v70-ii-wzmacniacz-radia-30752259-8350207328

 

kwestia przerobienia kabelków nie jest dla mnie problemem, wzmacniacz nie ma wejść RCA rozumiem że muszę kupić coś w tym stylu 

Interfejs aktywuje fabryczny wzmacniacz UNIWERSALNY 4 kanałowy

https://centrumaudio.pl/filtry-przeciwzakloceniowe-konwertery/6248-interfejs-aktywuje-fabryczny-wzmacniacz-uniwersalny-4-kanalowy.html?adgroupid=57944975448?network=g?creativ=253574003906?position=1o1&gclid=EAIaIQobChMI0caVyqLR5gIVGaaaCh1hhQtnEAYYASABEgJg6_D_BwE   

tylko że dalej mam wyjście na 4 RCA i nie wiem czy dopasuję to do wejścia wzmacniacza czyli ground, sterowanie wzmacniaczem i 4 głośniki same +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak, przepraszam, poprawiłem... w między czasie dostałem odpowiedz ze sklepu który sprzedaje ten interfejs z linku powyżej : "niestety nie robiliśmy nigdy takie przeróbki, więc nie wiemy w jaki sposób jest to zrobione. Wpiąć się trzeba do starego wzmacniacza wyjściami nisko-napięciowymi albo wysoko-napięciowymi, ale należy to sprawdzić badając starą instalację radiową w połączeniu z oryginalnym radiem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...