Skocz do zawartości

Od czego zależy ilość i jakość basu? oraz słyszalność za autem


Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem firmowy głośnik 25 cm w solidnej, ale płaskiej skrzyni zamkniętej, zasilony z niższej serii, ale również markowym wzmacniaczem. Zdziwienie, że go tak słabo słychać. No dobra, może potrzebuje trochę czasu. Niestety po kilkudziesięciu godzinach pracy niewiele się zmieniło, a miało być chodź kapkę bum bum. Okazało się, że taki zestawik nie jest do zrobienia hałasu, a co najwyżej delikatnego uzupełnienia pasma w kabinie. No cóż szkoda, słucha się i żyje się dalej. W środku gra bardzo przyzwoicie, ale stojąc na zewnątrz nie wiem czy można rozpoznać, że jest tam subwooferek, muzyka go totalnie zagłusza. Może.

Sam napisałeś że w środku gra przyzwoicie więc co oczekujesz? Że ma też grać na zewnątrz? Ciesz się muzyką w środku :) bo przecież jadąc autem jesteś w środku a nie na zewnatrz:) Sam dobrze napisałeś słychać muzykę a nie subwoofer i tak powinno być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zainstalowałem firmowy głośnik 25 cm w solidnej, ale płaskiej skrzyni zamkniętej, zasilony z niższej serii, ale również markowym wzmacniaczem.
Lepiej rzuć konkretem bo dla jednego piździng jest firmowy a dla innego np. Morel. Co innego sub do SQ a co innego do SPL. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupy na fb tez nie pomagaja bo tam jest taki rak ze szkoda gadac wypowiadaja sie osoby ktore totalnie sie nie znaja i potem jest gadka ze wytlumienie niema wplywu.

 

 

Tak właśnie nie mam nic wygłuszonego bagaźnika tam gdzie jest koło zapasowe, ogólnie wibracje są nawet na cichym graniu, więc dźwięk pewnie leci w blachy. Tutaj na tym forum też nie dostałem konkretnej odpowiedzi bo ciągle, z g*wna bata nie ukręcisz, wina suba itp. Skoro w poprzednim aucie gorszy sprzet grał lepiej to dla czego tutaj taka jest przepaść? Druga sprawa, same dobrze wygłuszone dźwi przednie, oraz bagaźnik, klapa da sporą róznicę? za 1,5-2 lata będę zmieniał auto więc nie opłaca mi się całe auto wygłuszać. Pukając od środka w podsufitke słychać blachę. to zly znak? obejdzie się bez ? czy to również bardzo psuje jakość dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli  żal pakować kase, to trzeba się przyzwyczaić..

Z czego żal pakowac kasę? obudowa suba może faktycznie jest zła, aczkolwiek z głośnika moge ukręcić całkiem fajne suby. Tylko problem jest inny, na zewnątrz gra lepiej, czyli gdzie szukac przyczyny? po stronie suba na pewno nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w aucie z blachą grodziową bawiliśmy się w ukierunkowanie subwoofera i ponoć była odczuwalna różnica.. Wtedy niestety jeszcze nie było miernika by sprawdzić to na pomiarach, ale może w tym problem? Źle dobrana paczka do przetwornika też może mieć na to wpływ.. Producent przetwornika autora to jakaś tajemnica? W jakiej skrzynce gra teraz? Jaki ma rozmiar? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w aucie z blachą grodziową bawiliśmy się w ukierunkowanie subwoofera i ponoć była odczuwalna różnica.. Wtedy niestety jeszcze nie było miernika by sprawdzić to na pomiarach, ale może w tym problem? Źle dobrana paczka do przetwornika też może mieć na to wpływ.. Producent przetwornika autora to jakaś tajemnica? W jakiej skrzynce gra teraz? Jaki ma rozmiar? 

Nie jest to tajemnica, ale myslalem ze każdy już wie co mam z racji poprzedniego postu. Clarion sw 3012, obudowa orginalna, cos kolo 45-48l jak mówili niektórzy. Smyra na niskim, w porównaniu do kolumn z wieży które w poprzednim aucie mimo iż grały lepiej na 38-50hz to poniżej dawały pseudo bas, clarion już zaczyna leciec po ten prawdziwy bas, ale mimo podgłoszenia radia, natężenie jest mizerne. Po prostu gra za cicho do tego co się dzieje z wibracjami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...