Skocz do zawartości

Problem ze wzmacniaczem


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Panowie,

 

 

Tak jak w tytule, mam problem ze wzmacniaczem (żonglerka kablami wskazuje na wzmak)..

 

Wzmacniacz był wcześniej naprawiany (spalony jeden kanał oraz usterki na zasilaczu i na masie, niestety nie wiem co dokładnie) i przez ostatnie miesiące działał praktycznie bez zarzutu (kilka razy zdarzyło się, że padał jeden kanał tweeterów na chwilę, po czym wracał do normalnego grania). Ostatni problem rozpoczął się od przerywania, "strzelania" głośników jednej strony (aktywka 2 way), na mniejszych poziomach głośności praktycznie nie grały, na większych nadrabiały lecz dźwięk był gorszej jakości. Następnego dnia gra 2 kanałów jednej strony była przytłumiona, sprawiała wrażenie jakby głośniki były poza autem i tak zostało zanim wysłałem go do serwisu. W serwisie jednak nie stwierdzono żadnych problemów z graniem ani żadnych uszkodzeń i wrócił do mnie o dziwo sprawny. Pograł normalnie kilka dni i niestety w poniedziałek wsiadłem do auta i po odpaleniu nie słyszałem praktycznie lewego tweetera... Po paru minutach prawy tweeter też zaczął grać tak jak lewy (czyli znacznie ciszej niż normalnie). Przy następnym uruchomieniu prawy TW już działał normalnie lecz lewy dalej grał ledwo słyszalnie i tak zostało do dziś.

 

Już nie wiem co mam robić, znowu wysyłać wzmacniacz do serwisu? Zlecić sprawdzenie całej instalacji, bo może w niej jest problem?

 

 

 

Czekam na sugestie i z góry dziękuję za pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiany był w czerwcu u Swesta, a w listopadzie wylądował na przeglądzie u nakamichi'ego.

 

Rozmawiałem z kolejnym serwisantem i zalecił, żeby grać póki wzmak nie padnie całkowicie i wtedy go naprawić. Zastosowałem się więc do zaleceń i ku mojemu zdziwieniu po godzinie katowania wstał lewy tweeter i wszystko gra z powrotem normalnie XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...