Skocz do zawartości

Ciszej grające nowe radio


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór. Wymieniłem radio w aucie i pierwsze co zauważyłem to jest to, że gra ono ciszej. Przykładowo na poprzednim przy ustawieniu głośności na 18 z 50 możliwych było już w zupełności wystarczające, przy nowym w większości przypadków jest to nieco za mało. Zastanawia mnie co może być tego przyczyną, ale podejrzewam napięcie gniazd RCA, gdzie poprzednio było to 5 V, teraz o połowę mniej, bo 2.5 V. Przednie głośniki napędza wzmacniacz ustawiony na ok. 65-70% poziomu. Ponadto wpierw dźwięk był twardszy, mocniejszy jakby z włączonym filtrem loudness chociaż faktycznie radio nie posiadało tej funkcji, potrafiło zatrząść drzwiami. Teraz jakoś nie czuć tej mocy, przy tej samej głośności wibracje są dużo słabsze. Pytanie czy trafiłem w sedno czy szukać przyczyny gdzie indziej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw poprawnie gain wzmaka.

Jeżeli masz na RCA 2.5V zamiast poprzednich 5V, to jasne, że będzie mniej mocy przekazywanej do głośników przy ustawieniu Volume na podobnym poziomie jak poprzednio.

Jest jeszcze kwestia budowy i zastosowanych elementów w torze m.cz. Z tej przyczyny może być różnica w brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne po zamianie radia nie załącza się wzmacniacz, dodatkowo polutowali mi jakieś przewody z kabelkami od tej kostki poprzedniego radia z rozgałęzieniem do instalacji samochodu, która nie pasuje do nowego także nie idzie jej teraz nawet wyciągnąć z stamtąd bez cięcia kabelków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie. Tak jak wspominałem jest chyba z 5 przewodów wychodzących od kostki pierwszego radia, które zostały zmostkowane z jakimiś innymi kablami włącznie z remote od wzmacniacza także jestem skazany na Soniaka, który po podłączeniu gra ze wzmacniaczem, a Kenio po podłączeniu z jego kostki gra i zasila głośniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...