Skocz do zawartości

Ibiza 6L - Problem z wiązką radia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z radiem w moim samochodzie, jest to Seat Ibiza 6L 2003r. Odkąd kupiłem samochód (czyli rok temu :P ) radio nie grało tak jak powinno, gdyż poprzedni właściciel uciął oryginalne kostki, a swoją dorobioną wiązkę podkręcał palcami, niektóre kable wisiały niepołączone, inne byle jak posklejane izolacja lub nawet nie zaizolowane itd, generalnie dramat. Efekt tego był taki że tylu (tylne głośniki dołożone, oryginalnie byly tylko z przodu) grał tylko lewy głośnik i to podłączony jako prawy, z przodu prawa strona grała ok a z lewej grał tylko gwizdek. Zabrałem się za to, wywaliłem ta prowizorkę i połączyłem wszystko na nowe kostki ISO. Na chwile obecna z tylu jest ok, jednak z przodu graja strasznie cicho, czasem trochę głośniej ale wtedy charczą. Dodam ze wysokotonowe z przodu grają tak jak powinny.

Tak wiec gdzie może być problem?

Czy problemem może być to ze kable które są w nowych kostkach są wyraźnie cieńsze od oryginalnych? Kostki jak dobrze pamietam mialem z jakiegoś chińskiego no name radia.

Nie mam lutownicy tak wiec kable starannie skręciłem, zacisnąłem i zaizolowałem termokurczami. Czy to również może powodować takie problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec zabrałem się za to porad kolejny, jako ze podejrzewałem ze kable są za cienkie, odciąłem chińskie kostki i tym razem użyłem oryginalnych z VW. Efekt dokładnie ten sam, z przodu grają tylko gwizdki... Będę musiał ściągnąć boczki i sprawdzić czy prąd dochodzi do głośników, jednak dziwne wydaje mi się to ze głośnik przestał grać akurat po zmienię kostki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, głośniki w drzwiach nie sa oryginalne czego nie wiedziałem i były połączone byle jak. Poprawiłem to i wszystko działa jak należy. Zmyliło mnie to ze po roku użytkowania głośniki przestały grać akurat gdy zabrałem się za kostki od radia i tam szukałem przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...