Skocz do zawartości

Dudniący bas, wina samochodu? Clarion sw 3012


Rekomendowane odpowiedzi

Przy kiepskim wzmaku i skrzyni z czapy więcej jak pewne że się zawiedziesz.

Tez mam suba za stówke ale w odpowiedniej skrzyni i odpowiednio zasilony i chodzi jak zły.

Kasa nie gra.

Chłopacy dali ci już tyle rad tylko z czytaniem coś kiepsko.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś poświęcił trochę czasu na przygotowanie wnętrza do słuchania muzyki sytuacja znacznie by się poprawiła. Ludzie ciągle coś poprawiają, każdy system ewoluuje we własnym tempie, wszystko jest na forum wystarczy chcieć to ogarnąć a żonglowanie klockami to sobie zostaw na potem jak już osiągniesz jakiś efekt na tym co masz. Jeśli nie da się odkręcić bo wszystko rezonuje to co byś tam nie wsadził wiele nie wskórasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co panowie, może wygłuszenie bagaźnika, klapy, oraz przednie drzwi i będzie o wiele większa poprawa?

Pytałem się na grupie, i słyszałem że pan przerzucil ten sam sprzet z polówki do jakiegos forda, mówi że 6db różnicy powinno być (ponad 2 razy) i głębszy bas. To Możliwe że wina wygłuszenia? 

 

Przy kiepskim wzmaku i skrzyni z czapy więcej jak pewne że się zawiedziesz.
Tez mam suba za stówke ale w odpowiedniej skrzyni i odpowiednio zasilony i chodzi jak zły.
Kasa nie gra.
Chłopacy dali ci już tyle rad tylko z czytaniem coś kiepsko.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Po zmianie skrzyni, ale rozumiem że mówisz o tych samych częstotliwościach? Rozumiem że będzie poniżej 40hz grało nawet 5razy mocniej, trochę przyjemniej, ale co dalej z 50hz? Gra również o wiele przyjemniej? mam okazje dorwać kolejnego clariona za 80zl ale już nie wiem, za te pieniądze az kusi.


Rozumiem was że polecacie mi zmienić skrzynkę, to też jest dobry fakt, ale to chyba nadal nie zmienia tego że ona gra coś za kiepsko. Kupię coś lepszego a bas nadal będzie może i przyjemny ale cichy. Z jednym rozmawialem to mowil ze kolega ma suby po jakies grosze, moze dudnia okropnie graja ale glosno i zagluszaja niesamowicie muzykę z przodów, więc coś nadal jest nie tak. Sub gra słyszalnie tak jak by dostawal ze 20-30w, a realnie uwzgledniajac ten prąd dostaje może ponad 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć propozycje spota w odpowiednim temacie, poświecisz chwilę, ktoś na spocie rzuci okiem na tą twoją instalację a może nawet wrzuci ci swoją skrzynkę do bagażnika i będziesz wiedział w czym masz problem a nie już druga strona tematu a ty dalej nie wiesz w czym masz problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to u Ciebie spadki do 12.8?

Gdzieś wyczytałem na fb.

Strasznie teraz chaotycznie napisales.

Nie pisałem nic na fb. widziałem ostatnio 2 podobne problemy do moich.

spadki mam 12.9 na max przy przesterach normalnie troszkę 13.1. 

 

Rzuć propozycje spota w odpowiednim temacie, poświecisz chwilę, ktoś na spocie rzuci okiem na tą twoją instalację a może nawet wrzuci ci swoją skrzynkę do bagażnika i będziesz wiedział w czym masz problem a nie już druga strona tematu a ty dalej nie wiesz w czym masz problem.

Jak nie pomoże to pozmieniam wszystkie kabelki idące do wzmaka, myślę że będzie lepiej. Raz gdy odłączyłem akumulator i ponownie podłączyłem było trochę lepiej, mimo iż wszystko się ustawiło do fabrycznych ustawien, kosztem przodów których przez 10 minut nie mogłem ustawić, grały cicho i się przesterowały. A sub grał jak by przyjemniej. Ustawiłem je to zaś sub się pogorszył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłącz przody i sprawdz jak sam sub gra

zresztą tyle fajnych i kompetentnych kolegów jest na śląsku aż dziw bierze że nie próbujesz się z nimi umówić, coś by podpowiedzieli

Już zasięgnąłem porady jednego pana z tego forum, nie wiedziałem tego, że bez dobrego przodu tez nie zagra sub dobrze. Oraz trochę źle ustawione radio jak i również braki wygłuszenia kabiny. Ale wszystko w swoim czasie, nie bedę już marudził że nie gra, znam powód to mogę się czuć spokojny :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Udało ci się rozwiązać problem? Mam tak samo u siebie na sprzęcie Helix Q10W i wzmacniaczu Helix M One X. Głośnik pracuje w zamkniętej skrzyni.....Sub nie generuje ładnego, mięsistego basu tylko dudni....Bagażnik,, drzwi wszystko elegancko wygłuszone. Nie wiem jak to nazwać, ale dźwięk wydobywający się z głośnika to takie długie i niezbyt przyjemne dla ucha duuu duuu duuu, zamiast bum bum bum :) Byłem nawet na ponownym strojeniu, ale niewiele to pomogło. Całym autem trzęsie, ale tony niskie bardziej drażnią niż pomagają i uzupełniają przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 8.06.2022 o 10:30, ojciecmajster napisał:

Udało ci się rozwiązać problem? Mam tak samo u siebie na sprzęcie Helix Q10W i wzmacniaczu Helix M One X. Głośnik pracuje w zamkniętej skrzyni.....Sub nie generuje ładnego, mięsistego basu tylko dudni....Bagażnik,, drzwi wszystko elegancko wygłuszone. Nie wiem jak to nazwać, ale dźwięk wydobywający się z głośnika to takie długie i niezbyt przyjemne dla ucha duuu duuu duuu, zamiast bum bum bum :) Byłem nawet na ponownym strojeniu, ale niewiele to pomogło. Całym autem trzęsie, ale tony niskie bardziej drażnią niż pomagają i uzupełniają przód.

Cześć, to ja autor. Przez te ponad 3 lata sporo się doświadczyłem, i nie, nie ma na to recepty. Wtedy miałem mazda 323f, przerobiłem trochę sprzetu. Mam teraz mazda 6, też wygłuszenie, prąd prawie beton, 7,2kw mocy rms, dwie pietniastki excursion i nie udało mi się rozwiązać problemu. Wiele próbowałem, niestety nie ma na to recepty, widocznie takie auto jest i nic nie zrobisz, raz gra lepiej raz gorzej. Ostatecznie jadę jeszcze do chłopaków Car audio silesia na rudzie śląśkiej, Jak mi nawet coś tam pogrzebią, to i tak bas zniknie po jakimś czasie. Mój rekord grania fajnego w car audio to maksymalnie 3 tygodnie, i tylko raz tak miałem, później maksymalnie 3 dni...

Ogólnie, tutaj nie ma fachowców w car audio na tej grupie, jak patrzę, na te ich porady, po tych latach, to mi się śmiać chce 😜 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2019 o 19:17, powalla napisał:

 

 

 

Czego się spodziewać po >

 

 
 
Z gów...a bata nie ukręcisz , czyli czas na inwestycje w "lepsze" klocki.

Cześć panie moderatorze. Po tych latach chciałbym powiedzieć, wylać swoje żale, bo mnie duszą, że... jednak że... Ta twoja odpowiedź, była bez sensu. Sam clarion w połączeniu z dobrym wzmaczniaczem, gdy tylko bas wrócił jak należy, był miód w uszach i na prawdę, nie jednego audiofila jakość basu by zaskoczyła z rodkiem 2180a. Moim zdamiem. Przez te lata sporo się doświadczyłem, i żaden z was, nie zaskoczył by mnie swoją wiedzą tutaj. Mój problem nie został rozwiązany, taki widocznie urok auta, zmienia akustykę z sekundy na sekundę, ba, nawet wszystkie raczej japończyki. Nawet po najgorszym sprzecie można się dobrego spodziewać 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...