Skocz do zawartości

Dudniący bas, wina samochodu? Clarion sw 3012


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam suba clarion sw 3012, wzmaczniacz kicx ad 1.400, radio pioneer deh-x3500ui. Cel? Głęboki bas, a dokładniej BUM.

 

Problem taki, iż bas jest słaby oraz kiepskiej jakości, wibracje są godne jak na ten zestaw aczkolwiek brak jakości. Samochód: Mazda 323f 1996. W poprzednim o wiele większym autku renault megane kombi mimo gorszego sprzętu o wiele, mniejszjej mocy sprzet grał bardziej słyszalnie, (choć wibracji nie było tyle co tutaj) mówiłem ok złe suby i słaby wzmaczniacz. Po przełożeniu do tego autka tych subików i wzmaka, rozczarowanie, słabiej 3 krotnie, potem przyszedł wzmaczniacz i kupiłem tego subika, gra 3-4 razy lepiej od kolumn, jest jakieś zejście ale nie oczekuje zejścia po skrzynce strojonej na 50hz (albo i więcej). Chciałbym uzyskać głęboki bas, słyszałem że sub jest spoko jak na budżetowego, ''nie robi szału ale w miarę fajnie dopełni'' Czego oczywiście brak. Czy to wina samochodu? Czy muszę auto zmienić aby mieć fajne granie? Czy raczej nie jest możliwe mieć efekt głębokiego basu BUM ? Miał ktoś coś w tej maździe? Skrzynia będzie zmieniana, ponieważ plan jest taki aby dokupić drugi glosnik i zrobić skrzynkę 2x12' 120l 40hz (+ przedluzanie br do 30hz)

 

Dodam że:

- Przody są do roboty (boczki latają itp.), ale to chyba nie ma znaczenia do tego czego chcę na razie.

- Ustawienia wzmaczniacza i radia nie zmieniają znacząco brzmienia zestawu

- (Nie wiem czy to ma znaczenie ale...) 34czy tam 36hz jest czestotliwoscia tak to nazwię ''rezonansowa'' gdzie sub gra tak jak by najprzyjemniej niskim, to samo miałem na subie estradowym którego włożyłem do tego autka, na tej częstotliwości  był miód, grał tylko 30-38 ale było fajnie tylko coś się zepsuło i potem już tak nie gral jak z początku...

 

Proszę o pomoc, jak tak grają takie częstotliwości, niski jeszcze ujdzie, będzie lepsza paka to ok będzie mruczało mięsem, ale jeżeli tak graja czestotliwosci powyżej 40hz to masakra. Nie wiem co ludzie w tym widzą, Subik w domu gra o wiele lepiej, może buczy ale i tak nawet buczenie jest rajem w porównaniu do pustego dźwięku dudnienia...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż taka tragedia jest? Nie oczekuje żeby było dość mocno, ale żeby przyjemniej zagrało niż teraz, ponieważ stopniowo chciałbym ulepszać swój system aż do 4x 15 audio system xion i parę kw... Może skrzyneczka faktycznie jest dość kiepska, ale głośnik nie najgorszy, warto coś wystrugać? drugi glosnik to koszt ok 100zl a na pewno lepszy niż te pioneery czy lanzary budzetowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w "czym" ten Clarion siedzi i się morduje, ale ten sub powinien pracować jako 1 szt. w 43L netto lub 71L netto dla 2 sztuk.

Zapewnij mu/im właściwe warunki pracy. Może twoja Mazda generuje rezonanse, które tłumią wiele harmonicznych niskiego zakresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że może być to związane kiepskim wygłuszeniem lub nawet jego braku. Jest troszkę do roboty ale wszystko w swoim czasie.

 

 

 

To ba?
Sedan czy hatchback?
Jak wyżej pogoń tego suba i kup coś innego nim włożysz tego xion.
W ba mam hifona i powiem Ci że głowę urywa

 

Tak, Ta ''sportowa'' wersja, Hatchback, Wygłuszałeś drzwi czy coś? Zauwazyłem że jak mam zamknięte szyby to jest porażka totalna brak mocy itp. przy oby dwóch przednich otwartych jest o wiele lepiej, Jeszcze gdy by grało drugi raz taki efekt lepiej to zapewne by ten post nie miał miejsca, bo co tu się spodziewać po subie za 2 stówy... Czyli przy twoim subie osiągnąłeś w miarę godny bas? Może przesadzałem żeby był głęboki, ale chcę żeby to zagrało podobnie tak jak w domu Subik grał.


Nie wiem w "czym" ten Clarion siedzi i się morduje, ale ten sub powinien pracować jako 1 szt. w 43L netto lub 71L netto dla 2 sztuk.

Zapewnij mu/im właściwe warunki pracy. Może twoja Mazda generuje rezonanse, które tłumią wiele harmonicznych niskiego zakresu.

Gra w orginalnej skrzyni 3012, chcę przełożyć jak my starczy kabla do auta ojca, gdzie autko jest 10 lat nowsze to jest porządnie zrobione, jak tam zagra dobrze to musze szukać winy po stronie ''akustyki auta''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka zła akustyka. Słabo mi sie robi jak czytam ten temat.

 

To mi proszę wytłumacz przepaść między kombiakiem a tym hatchbackiem, do starej renówki jak bym tego clariona włożył to bym się na pewno nie zawiódł, kiepskie kolumny 2x6 dało się słuchać w renówce wręcz grały o wiele głośniej, a tutaj nawet na spokojne słuchanie nie starczyly pod mocnym wzmakiem, ja mam tutaj tylko przyjemność z tego jak się rusza lusterko i trochę smyra po kanapie, nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha. Przyjemność z ruszania luterkiem i smyranie kanapy. Sorry nie mogę

 

Dźwięku, a dokładniej tego dudnienia jest tyle co nic, może na spokojne granie żeby to chociaż przyjemnie grało, jedyna opcja cieszyć się jak klapa drzy i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mowisz że masz glosnik za 100zl i jesteś gotów wydać pieniądze na dobrze zestrojona i zbudowana skrzynię której koszt przekroczy pewnie 3x koszt głośnika? Tak się szuka oszczędności? Czy to nie więcej jak pół drogi do docelowego xiona?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mowisz że masz glosnik za 100zl i jesteś gotów wydać pieniądze na dobrze zestrojona i zbudowana skrzynię której koszt przekroczy pewnie 3x koszt głośnika? Tak się szuka oszczędności? Czy to nie więcej jak pół drogi do docelowego xiona?

Czemu 3x koszt głośnika? Jak bym sam robił to ze max 110zł, z racji że nie mam czym docinać to lecę do stolarza, paczka 150l wyszła mnie 150zł, ale musiałem ją rozkręcać i klejem od nowa składać... Tak że nie rozumiem gdzie tutaj takie koszty. Kantówki mam to może się obejdzie bez podwójnego frontu. Zanim do tych xionów dojdę to chcę przejść przez te clariony, excursiony shx, potem sxx, i nie wiem co tam jeszcze. Na pewno jeszcze z 2 porządne tuby estradowe wrzucę jak wejdą. O strojenie nie ma co się bać, jestem majstrem w estradzie, to na pewno sobie poradzę z zaprojektowaniem skrzynki do takiego glosnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


O strojenie nie ma co się bać, jestem majstrem w estradzie

 

:szok:  ... i takie problemy stwarza głośnik za stówę? Może czas na potraktowanie tych słów serio > 

 

 

 


Z gów...a bata nie ukręcisz , czyli czas na inwestycje w "lepsze" klocki.

 

Szkoda płyt na skrzynię do tego gniota jeśli masz TAKIE oczekiwania co do jakości basu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:szok:  ... i takie problemy stwarza głośnik za stówę? Może czas na potraktowanie tych słów serio > 

 

 

 

 

Szkoda płyt na skrzynię do tego gniota jeśli masz TAKIE oczekiwania co do jakości basu. 

Nie głośnik, a kabina samochodowa, sub w domu gra całkiem dobrze.

Chopie gdzie estrada a gdzie car audio. Serio ogarnij się.

 

A co to za różnica? Każdy głośnik ma jedną zasadę działania. Zaprojektować każdy zrobi pod warunkiem że umie się programem obsłużyć. Dalej nie pomagacie, pytanie jest co zrobić z kabiną samochodową aby dobrze przetwarzała dźwięk z subwoofera. Dość możliwe że lepszy sub zagra godnie, ale nadal nie zagra tak jak powinien, skoro w poprzednim aucie byle szajs grał lepiej to coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...