Skocz do zawartości

Wzmacniacz Crunch GPX2200.1D czuję się oszukany pomocy.


MixTape
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 3 miesiące temu zakupiłem wzmacniacz do napędzenia Alpine SWR-1541D w A6 C5 sedan. Wybór padł na crunch Gpx2200.1d. Chciałbym zapytać czy ktoś posiada tak wzmacniacz? Potrzebuję zdjęcia jak on na prawdę wygląda ponieważ ten mój dodam, że jest nowy to różni się od każdego innego co widzę na internecie.

 

Ma mieć dolnoprzepustowy filtr od 30hz a u mnie jest od 40, filtry, bass boosty i inne potencjometry są ułożone też inaczej niż na każdym zdjęciu. Czy to może być podróbka?

 

Pozdrawiam,

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zdjęcia podeślę spod pracy bo właśnie się zbieram, najciekawsze jest to, że nawet ułożenie terminali głośnikowych jest inne niż w instrukcji nawet z tego co kojarzę :D wiem natomiast, że crunch nie robi ponoć złych wzmacniaczy i podejrzewam, że powinien być wystarczający aż do tego subwoofera. Alpine ma niby 500wat rms przy 2ohm, wzmacniacz niby 800wat przy 2ohm, ale biorę poprawkę żeby miał chociaż 500wat przy 2ohm to powinien być na styk aby napędzić tą krowę. Jednak z przodu jest za mało basu, słychać go, ale nie czuć.

 

Radio Pioneer możliwość ustawienia sub:off, nor, rev a później już tylko filtr dolnoprzepustowy na suba (nie da się wyłączyć tego filtru więc jest i na wzmaku i w pioneerze), model radia też podeślę później, brak mi natomiast regulacji poziomu wyjścia subwoofera. Za niedługo i tak będzie inne radio, ale najpierw muszę rozwiązać zagadkę z wzmacniaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej zaraz poszukam, ciekawi mnie ze co, obudowę by podmienili?

Nie dam Ci linka ze smarta, musisz sam wpisać:

crunch pxa-1800.1

 

 

Wybierz grafikę pod oknem Google i w chyba drugim rzędzie jest fota frontu i tyłu tego wzmaka.

Porównaj.

Niestety, ale ma zabezpieczenie 2x20A...

Nieeee... Inny wygląd w 100% spróbuję jak znajdę zaraz chwilę wrzucić zdjęcia swojego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka wygląda wzmacniacz.

post-22098-0-73997900-1574186215_thumb.jpgpost-22098-0-62933400-1574186286_thumb.jpg

Radio to pioneer MVH-190UB.

 

Gra to jako tako, ale aby z tego subwoofera wydobył się bas trzeba bardzo podkręcić radio, prawie na volume rzędu 50 aby trzęsło chociaż trochę przodem, wzmacniacz rozkrecony gain na full, dodam, że dopiero przy końcówce kręcenia gainem zaczyna się coś poprawiać na subie. Może to wina samego radia? Nie mam za bardzo na co podmienić, a może ktoś jest z okolic Krakowa/Katowic to rzucił by okiem na to...

 

Rca dzisiaj wymieniłem na nowe.

Dodam, że po USB jest trochę lepiej niż na Aux, ale tyłka nie urywa, a podejrzewam, że to 38cm na co pokazać. Może tylko ja robię coś źle.

 

Pozdrawiam,

Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gain na max... 

 

 

Ja bym ustawił to tak:

 

Phase 0

subsonik ~22hz (na godzinę 12)

low pass ~60hz (na godzinę 9-10)

bass boost 0

gain wyreguluj aż zacznie pojawiać się przester, lekko cofnij i tyle.

Na koniec możesz wsadzić kogoś do bagażnika żeby phase krecił a ty bedziesz słuchał i zostawisz tak jak jest dla ciebie lepiej.

 

Smarkfona masz, możesz podać sygnał z telefonu i zobaczy czy gra lepiej/gorzej, może problem leży w radiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem zdjęcia i jest od 32 czy 30, ale popatrz jakie dane są podane

 

- 1 x 500 / 800 / 1100 Watt RMS an 4 / 2 / 1 Ohm

- 1 x 1000 / 1600 / 2200 Watt max. an 4 / 2 / 1 Ohm

- Class D Amp

- Lowpass: 40 - 150 Hz

- Subsonic: 10 - 35 Hz

- Bass-Boost: 0 - 12 dB

- Phase Shift: 0 - 180°

- Cinch-Inputs

- Master / Slave-Funktion

- Bass-Remote

- 80 % Wirkungsgrad

Czyli by się pokrywało co masz na wzmiacniaczu.

 

Jesteś pewien ze masz go spiętego w 2ohm a nie 8ohm ?

 

Jeszcze piszesz ze to sedan, nie wiem jak te audi jest w środku zrobione, ale tez pewnie to trochę obniża głośność suba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to ten głośnik masz podpięty do jednego kanału. Mostek chyba jest na skrajnych kablach.

 

https://www.ecaraudio.eu/images/produkty/Crunch/GPX2200-1D_4.jpg

 

Ps.

Jak wpisałem twój model w google to wyświetlił mi się taki sam wzmak jak masz. Dodatkowo w radiu powinna być regulacja głośności suba. I też w radiu bym dał filtr lpf na 50hz a na wzmaku dał na maksa żeby ograniczyć jego działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to ten głośnik masz podpięty do jednego kanału. Mostek chyba jest na skrajnych kablach.

 

https://www.ecaraudio.eu/images/produkty/Crunch/GPX2200-1D_4.jpg

 

Ps.

Jak wpisałem twój model w google to wyświetlił mi się taki sam wzmak jak masz.

To monoblok.

raflip dobrze zauważył, sub może być spięty w 8ohm stąd brakuje mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suba odkupiłem używanego, mówił, że jest spięte w 2ohm, jak wyjąłem głośnik to z jednej cewki idą kable do drugiej plus do plusa minus do minusa, więc wydaje mi się, że jest okej. Phase jest na 0, boost na 0 subsonic na 10, low pass jest trochę powyżej 40. Sedan z kratą grodziową.

 

Co do radia brakuje właśnie głośności suba, jest sub:off,nor, rev i lpf plus podbicie na oktawe 12/24 do wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyglada dobrze podłączony.

A jaka skrzynia, może jest źle wyliczona ?

 

Jak wyglada sedan z krata grodziowa?

 

Szkoda ze na początku zeszłego tygodnia nie pisałeś z problem, bo z tego co się orientuje to był zlot w Katowicach.

Bo pisać można, ale nie ma to jak ktoś to sprawdzi co ma trochę większe pojęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze.

 

Gain masz ustawiony na max. czułość i radio na Full - wtedy coś tam "czuć"...

Wniosek - nie masz ustawionego RCA jako sub - masz tylko przesłuch o poziomie niższym niż czułość wzmaka.

Plus, jak piszesz- brak regulacji poziomu suba w radio. To jest potwierdzenie braku włączenia opcji sub na RCA.

Daj LPF na wzmaku w pozycję 150Hz, o czym już wspomniano, i uaktywnij sub na RCA.

Masz wszystkie opcje suba, włącznie z regulacją poziomu od -24 do +6...

Do roboty.

A tak po prawdzie :) , to sub zalecany jest do clozeta. Zerknij w Manual.

Nie zapomnij poprawnie ustawić gain.

Edytowane przez grzeczny_52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest włączone sub:nor, w opcjach głównych wyjść jest do ustawienia jeszcze rear/sub.w i sub.w/sub.w. Jest ustawione na sub.w/sub.w

Akurat to że musi być włączone na nor lub rev to wiem :)

 

EDIT:

Faktycznie koledzy, zwracam honor radio ma ustawianie poziomu dla wyjścia rca wygląda to następująco filtr przepustowy/poziom/db oktawa z tego jeżeli dobrze to rozumiem, a ja do tej pory ciągle myślałem, że parametr po filtrze to jest po prostu podbicie danej częstotliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...