Skocz do zawartości

2DIN - wybór z pomiędzy 2 jednostek


Various
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Im wcześniej pójdziesz w tym kierunku i streamingu Tidala w w wersji HiFi bezpośrednio do DSP, tym szybciej będziesz zadowolony. Ja plułem sobie w brodę tylko z jednego powodu, dlaczego tak późno poszedłem tą drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im wcześniej pójdziesz w tym kierunku i streamingu Tidala w w wersji HiFi bezpośrednio do DSP, tym szybciej będziesz zadowolony. Ja plułem sobie w brodę tylko z jednego powodu, dlaczego tak późno poszedłem tą drogą.

Masz HEC'a BT do Helixa?

Masz w ogóle jakieś radio, czy walisz po BT tylko i wyłącznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie mam podłączonego nawet tego fabrycznego radia - jest bo jest, dla wyglądu. Ale podłącze je po wysokim, tylko w celu korzystania z fabrycznego zestawu głośnomówiącego, ewentualnie radia (którego ja nie słucham). Generalnie korzystam tylko z telefonu, głównie Tidal, mam ściągnięte offline z 70-80 GB muzyki w jakości hi-fi lub master. Moim zdaniem to znacznie lepsze rozwiązanie, łatwiejsze w korzystaniu. Ważny jest dobry telefon, ja wybrałem na Androidzie z dwóch względów: 1. aptX, aptX HD, LDAC, itp. 2. Android Auto for phone screens (interfejs z Android Auto do odpalenia na telefonie, nie wyłącza wtedy ekranu, itp.) Żadna ze stacji multimedialnych nigdy nie zbliży się łatwością obsługi, bo te aplikacje będą zawsze lepiej działały na telefonach. Ponadto ja mam u siebie dźwięk bezpośrednio bez konwersji do procka, a przy podłączeniu telefonu w celu korzystania z Android Auto lub Carplay, nie wiadomo jaki bitrate idzie po tym kablu i ile konwersji jest po drodze. Ale na pewno coś jest, bo gdy miałem stacje Alpine lub Pionner to Carplay brzmiał słabo w porównaniu do plików FLAC z USB. Natomiast nie są to już czasy jak dla mnie na pliki FLAC z USB, nie ta wygoda i nie wrócę do tego już raczej. Chyba że zainwestuje w te FiiO i wtedy 10% muzyki to będą jakieś pliki MQA o najlepszej jakości to słuchania na postoju, a 90% na co dzień słuchanej muzyki i tak poleci z Tidala :-)

 

Może głupio to brzmi, że tak namawiam do takiego źródła, ale warto chociaż spróbować, odsprzedać moduł Bluetooth do Helixa nie powinno być trudno :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak zrobię, tylko muszę telefon ogarnąć. Aktualnie mam S8.

Na sprzedaż mam moduł z wyjściem SPDIF, ale pewnie nikogo nie zainteresuje :)

 

Masz jakiegoś pilota do DSP? Ja mam tego URC starszego.


Do tego ten moduł BT nie wspiera niczego powyżej aptX (ani HD ani LDAC), także nie wiem czy taki wypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam URC, nie wiem czy nowy czy stary, kupowałem z pół roku temu. Początkowo go nie chciałem, wolałem Directora, ale szkoda było mi na niego zawsze kasy. No i wrzuciłem URC i muszę przyznać, że dobra decyzja. Directora trudniej zintegrować z samochodem, natomiast mój URC jest całkiem fajnie wkomponowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz też podpiąć po optyku coś pokroju tego: https://www.aliexpress.com/item/32915418327.html lub tego: https://www.aliexpress.com/item/4000401658426.html i będzie aptX HD a w tym drugim piszą, że i LDAC :-)

Inna opcja żeby zobaczyć "z czym to się je" to zakup karty/konwertera USB z wyjściem toslink za kilkadziesiąt złotych i podłączenie po USB OTG do telefonu. Co prawda będziesz "uwiązany" kablem, ale sprawdzisz czy granie z telefonu jest dla Ciebie bez wydawania większych pieniędzy. Przejrzyj też ten temat, sporo rozwiązań zostało w nim przerobionych: http://www.strefacaraudio.pl/topic/58058-alternatywne-%C5%BAr%C3%B3d%C5%82a-d%C5%BAwi%C4%99ku-w-aucie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem bo mam duża bibliotekę offline. Ale masz jakieś wnioski? Konwerter konwerterowi nie równy, nie oceniałbym możliwości grania z telefonu po wpięciu bezpośrednio w DSP i tam konwertowanie sygnału w porównaniu do konwertera za kilka złotych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


sprawdzałeś może czy masz różnicę grając z tidala po wifi a po 4G?

Jeśli ustawisz inną jakość dla połączenia po WiFi i inną dla danych komórkowych to tak, w innym przypadku nie widzę podstaw aby była różnica, plik musiałby się pobrać z błędami, ale wtedy zapewne byłoby to słyszalne w postaci przerw/trzasków jednak korekcja błędów w protokołach internetowych czuwa nad tym, aby dane były pobierane bez błędów.

 

 

 


Konwerter konwerterowi nie równy, nie oceniałbym możliwości grania z telefonu po wpięciu bezpośrednio w DSP i tam konwertowanie sygnału w porównaniu do konwertera za kilka złotych.

Bardziej miałem na myśli, aby kolega sobie przetestował środowisko, poręczność, wygodę odtwarzania muzyki z telefonu, bo może się okaże, że przykładowo obsługa tego np. w czasie jazdy jest dla niego nie do przyjęcia i wtedy z tego zrezygnuje nie narażając się na wysokie koszty, a jeśli się okaże, że jest super może sobie dokupić kartę do procesora czy lepszy konwerter. A co do tanich kart/konwerterów to można się zaskoczyć, któryś z kolegów robił tu jakiś czas temu ślepy test gdzie udostępnił pliki wyrzucone przez interfejs optyczny i różnice na taniej karcie vs drogiej były bardzo marginalne, nie do wychwycenia w domu, a tym bardziej w samochodzie.

Obawiam się, że już samo odtwarzanie z aplikacji Tidal powoduje konwersję oryginalnego pliku chociażby dlatego, że przepuszcza przez mixer głośności, nie wiem też czy Android nie robi resamplingu całego materiału dlatego powstało sporo różnych aplikacji do DAC'ów USB, które pomijają te bolączki Androida. Ja jednak wychodzę z założenia, że ważniejsze w tej pogoni za króliczkiem jest to jak utwór/płyta jest przygotowany przez realizatora, jak jest zrobiony dobrze to i przez Bluetooth po kodeku SBC zagra fajnie, natomiast jak utwór jest skopany to najlepszy konwerter tu nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

temat nie jest trywialny. Odnoszę wrażenie, że producenci porzucili tematy, o których tu rozmawiamy i jest po prostu "wywalone" na jakość.

Mało co wypuszcza optyka. Konstrukcje są stare (tak jak w296bt np.).

 

Ja podaruję raczej kwestię telefonu i zostanę przy radiu. Może kiedyś będę miał więcej energii na research i kupię jakieś 2din, może nawet z navi, które mi podpasuje. Za dużo się naczytałem nawet tutaj o serii IVA, która grała po kablu gorzej od BT w innym radiu. Trochę to nie do przyjęcia :/ Do tego te stare alpiny z LCD mają kupowaty interfejs.. A to też musi jakoś wyglądać.

 

Przeżyję tę ergonomię w w296bt póki co, bo nie gra źle. I tak już je mam ustawione w trybie DEFEAT.

 

Mam jeszcze FiiO E10K, tam jest coax out. Kiedyś przytargam to z lapkiem do bagola i podepnę.. Zobaczymy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup iPhona 5S (najstarszy na jakim działa Tidal) i podepnij po USB do swojego Alpine. Nie będzie konwersji(nie działa regulacja głośności w iphone), sygnał cyfrowy trafi do DAC-a radia, ergonomia na wysokim poziomie. Sterować można i z telefonu i z radia (to działa wyłącznie przy iPhone -Android nie działa)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakby przerobić radio żeby USB było z tyłu to by było fajna opcja :) Nie wiem jak wy ale ja nienawidzę wiszących kabli :P Sam mam W-296bt i myślałem o apple do schowka. Albo kupić sobie radio na androidzie. Podpiąć do niego dac typu Fiio btr3k i Alpine zamontować w schowku. Działał by jako procesor. Ale boję się jakości po aux 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie tylko w instrukcji że są 2 tryby pracy - app direct i "coś tam coś tam". Różnią się możliwością sterowania z radia vs. Możliwością szukania w bibliotece iOS przez radio

 

 

Co do estetyki kabla:

Kątowy, sprężynowy, w oplocie, modeco z Aliexprees. Bardzo fajny

1c6e8dbd2b8c7f8532738e5a72a92889.jpg4f5336eaacb710ac346b846a4dcb92b8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Im wcześniej pójdziesz w tym kierunku i streamingu Tidala w w wersji HiFi bezpośrednio do DSP, tym szybciej będziesz zadowolony. Ja plułem sobie w brodę tylko z jednego powodu, dlaczego tak późno poszedłem tą drogą.

Możesz rozwinąć wątek dla laika? Ciekawy temat. Czy jest opcja streaming z telefonu do wzmacniacza który posiada opcję obsługi seryjnego nagłośnienia w aucie( passat B6) i funkcjonalność streminngu muzyki z tidala?

Obecnie nie mam podłączonego nawet tego fabrycznego radia - jest bo jest, dla wyglądu. Ale podłącze je po wysokim, tylko w celu korzystania z fabrycznego zestawu głośnomówiącego, ewentualnie radia (którego ja nie słucham). Generalnie korzystam tylko z telefonu, głównie Tidal, mam ściągnięte offline z 70-80 GB muzyki w jakości hi-fi lub master. Moim zdaniem to znacznie lepsze rozwiązanie, łatwiejsze w korzystaniu. Ważny jest dobry telefon, ja wybrałem na Androidzie z dwóch względów: 1. aptX, aptX HD, LDAC, itp. 2. Android Auto for phone screens (interfejs z Android Auto do odpalenia na telefonie, nie wyłącza wtedy ekranu, itp.) Żadna ze stacji multimedialnych nigdy nie zbliży się łatwością obsługi, bo te aplikacje będą zawsze lepiej działały na telefonach. Ponadto ja mam u siebie dźwięk bezpośrednio bez konwersji do procka, a przy podłączeniu telefonu w celu korzystania z Android Auto lub Carplay, nie wiadomo jaki bitrate idzie po tym kablu i ile konwersji jest po drodze. Ale na pewno coś jest, bo gdy miałem stacje Alpine lub Pionner to Carplay brzmiał słabo w porównaniu do plików FLAC z USB. Natomiast nie są to już czasy jak dla mnie na pliki FLAC z USB, nie ta wygoda i nie wrócę do tego już raczej. Chyba że zainwestuje w te FiiO i wtedy 10% muzyki to będą jakieś pliki MQA o najlepszej jakości to słuchania na postoju, a 90% na co dzień słuchanej muzyki i tak poleci z Tidala :-)

 

Może głupio to brzmi, że tak namawiam do takiego źródła, ale warto chociaż spróbować, odsprzedać moduł Bluetooth do Helixa nie powinno być trudno :-)

By uzyskać takie możliwości o których piszesz to w jakim budżecie trzeba operować - minimalna kwota by uzyskać spoko efekty? Bo obecnie mam seryjne radio RNS 300 bez bluetooth do rozmów...ale zależy mi na tidala Yanosik z telefonu. Do dyspozycji mam telefon Realme i iPhona.

Obecnie nie mam podłączonego nawet tego fabrycznego radia - jest bo jest, dla wyglądu. Ale podłącze je po wysokim, tylko w celu korzystania z fabrycznego zestawu głośnomówiącego, ewentualnie radia (którego ja nie słucham). Generalnie korzystam tylko z telefonu, głównie Tidal, mam ściągnięte offline z 70-80 GB muzyki w jakości hi-fi lub master. Moim zdaniem to znacznie lepsze rozwiązanie, łatwiejsze w korzystaniu. Ważny jest dobry telefon, ja wybrałem na Androidzie z dwóch względów: 1. aptX, aptX HD, LDAC, itp. 2. Android Auto for phone screens (interfejs z Android Auto do odpalenia na telefonie, nie wyłącza wtedy ekranu, itp.) Żadna ze stacji multimedialnych nigdy nie zbliży się łatwością obsługi, bo te aplikacje będą zawsze lepiej działały na telefonach. Ponadto ja mam u siebie dźwięk bezpośrednio bez konwersji do procka, a przy podłączeniu telefonu w celu korzystania z Android Auto lub Carplay, nie wiadomo jaki bitrate idzie po tym kablu i ile konwersji jest po drodze. Ale na pewno coś jest, bo gdy miałem stacje Alpine lub Pionner to Carplay brzmiał słabo w porównaniu do plików FLAC z USB. Natomiast nie są to już czasy jak dla mnie na pliki FLAC z USB, nie ta wygoda i nie wrócę do tego już raczej. Chyba że zainwestuje w te FiiO i wtedy 10% muzyki to będą jakieś pliki MQA o najlepszej jakości to słuchania na postoju, a 90% na co dzień słuchanej muzyki i tak poleci z Tidala :-)

 

Może głupio to brzmi, że tak namawiam do takiego źródła, ale warto chociaż spróbować, odsprzedać moduł Bluetooth do Helixa nie powinno być trudno :-)

By uzyskać takie możliwości o których piszesz to w jakim budżecie trzeba operować - minimalna kwota by uzyskać spoko efekty? Bo obecnie mam seryjne radio RNS 300 bez bluetooth do rozmów...ale zależy mi na tidala Yanosik z telefonu. Do dyspozycji mam telefon Realme i iPhona. Do dyspozycji mam jeszcze IFI AUDIO IDSD LE NANO lub qudelix 5k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz system, wiec nie wiem co będzie dla Ciebie optymalne, zobacz po prostu jakie są ceny procesorów Helixa + moduł Bluetooth do niego. To całkiem solidna podstawa do budowy systemu audio. Są też procesory innych firm, ale to raczej niszowe rozwiązania, niewiele wiem na ich temat. Szczerze mówiąc w połączeniu Bluetooth z procesorem wolę znacznie bardziej iPhona bez AptX niż flagowe Huawei z AptX HD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku sporo napisano na tematy streamingów i alternatywnych źródeł dźwięku: http://www.strefacaraudio.pl/topic/58058-alternatywne-%C5%BAr%C3%B3d%C5%82a-d%C5%BAwi%C4%99ku-w-aucie/

Ogólnie założenie jest takie, że seryjny radioodtwarzacz zostawiasz w spokoju i wchodzisz sygnałem z niego po "high input" do procesora żeby można było np. posłuchać radia FM, a jako drugie główne źródło wykorzystujesz telefon lub DAP i wchodzisz sygnałem z niego cyfrowo do procesora (po bluetooth, USB, optycznie lub coax). Temat prosty i przyjemny tym bardziej, że w nowoczesnych autach odtwarzacz jest tak zintegrowany z deską rozdzielczą i wszystkim innym, że zastąpienie go czymś bez utraty połowy funkcji samochodu jest bardzo trudne, a taki DSP możesz sobie przenieść później do innego auta i odpalić w ten sam sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...