Skocz do zawartości

2DIN - wybór z pomiędzy 2 jednostek


Various
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dopadł mnie temat wyboru radia 2DIN. Niestety taką mam konsolę w aucie, a na pewno odpuszczę temat przebudowy jej do wersji 1DIN.

 

Generalnie potrzebuję czegoś do podziału active 2way + sub, z pełnym DSP, koniecznie USB (z tyłu lub z przodu). CD nie musi być, żadnych DAB, androidów itd. Ma to być porządna stacja do wysyłania sygnału do wzmacniacza :D

 

Cenowo strzelam w okolice 700-1200zł.

 

Poprzeglądałem forum, dostępne opcje i generalnie mam 2 typy:

  • Kenwood DPX-7100DAB - praktycznie brak opinii tutaj na forum, ma wszystko czego potrzebuje, 13-pasmowe EQ i jest tańszy
  • Alpine CDE-W296BT - przewija się na forum, ma wszystko, na minus 8-pasmowe EQ, droższy i mniej mi się podoba (ten przycisk BASS to już odpust :D)

 

Jest jeszcze temat sterowania z kierownicy. U siebie (A6 C5) mam kierownicę multifunkcyjną (vol +/-, up/down, prev/next) - będzie się dało to ugryźć?

 

Dzięki z góry!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDE-W296BT jest naprawdę spoko, szybko działa, fajnie gra, obsługa i ergonomia też jest bardzo dobra. Na temat kenwooda ciężko coś powiedzieć. A co do sterowania z kierownicy to ogarną to chłopaki z Piloty.pl mam u ciebie ich moduł do Renault i działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenwood gra bardzo fajnie, niestety do aktywnego cięcia ma za mało opcji na cięcie masz do wyboru albo 2.5kHz albo 4kHz I nic pomiedzy, alpine do tych opcji znacznie lepsza może poszukaj jednak modelu który czyta FLAC.

 

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał 1200zl kupił bym Alpine iva-w505r lub iva-w520r cena 500-700zl plus procesor alpine pxa-h701 cena 400-500zl i te wszystkie co tu są wymieniane modele mogą się schować pod dywan. Tyle w temacie a kupisz i tak co ci się podoba.

 

Większego znaczenia też nie ma co kupisz jak zamierzasz słuchać muzyki mp3 z USB.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba tematy o 2DIN znam (te podpięte), natomiast oczywiście nie przeglądam postów z przed 5 lat gdyż pojawiła się już masa nowych modeli. Wszystkie tematy dot. 2DIN z ostatnich 2 lat przejrzałem. Bardzo dużo rozmów dot. androidów/navi itd. a ja tego nie potrzebuję.

 

Brak FLAC po prostu nie dyskwalifikuje modelu. Większość muzyki mam mp3@320kbps, nawet, jeśli mam odpowiednik we FLAC na dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio to 1/4 całego systemu nie oczekuj że kupisz "najlepsze radio" i będzie woow bo ktoś tak napisał na forum.

 

Jest masa modeli 2 DIN - celuj w Alpine i będzie OK.

 

Kolejny model warty uwagi to Alpine INA-W910R

 

i tak mogę ci wymieniać do końca tygodnia, tylko czy to ci pomoże w zakupie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie oczekuję. Natomiast zbieram opinie od użytkowników na temat konstrukcji, które posiadają. Mam tego świadomość, że to część systemu. Nie wiem, skąd to przeświadczenie.

Nie podrzucajcie proszę stacji za 4k :) Używki, o których była mowa wyżej, były do dostania za te 700zł, jednak w stanie takim sobie. Umówmy się na sprzęt nowy, a jak znajdę używkę w dobrej cenie to tylko lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine CDE-W296BT zakupiłem jakieś 3 tyg temu, przycisk bass jest "programowalny" jak masz włączony bass engine to przenosi do jego ustawień, natomiast jak bass engine jest wyłączony to przycisk przenosi do ustawień audio, zwrotki, sub itd. Ja bass engine nie używam. Ogólnie radio polecam, po przesiadce z Sony diametralna różnica na plus w jakości dźwięku, ale cena spora.

Co do sterowania z kierownicy to sterowanie mam podłączone bezpośrednio do radia do dwóch wejść rem i masy rem. Rolkę i przyciski od kompa mam zaadaptowane pod zmianę albumów, source, mute, pausa. Przez moduł u mnie za drogi gips - sam moduł ponad 200 i odzyskanie carpass do zaprogramowania rolek drugie 200zł :) do tego mam 2 razy więcej opcji do sterowania radiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to chyba ochanie się w stacje multimedialne i radia traci sens, lepiej pójść w stronę DSP i wspinanie się bezpośrednio do niego ze źródłem. Obecnie stacje multimedialne nie oferują nic więcej, dodatkowo jak zmienisz auto to będzie pewnie do wyrzucenia bo w nowych autach nie ma jak tego włożyć i nie ma to sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Uruchamiam temat ponownie :(

 

Mam 296, ale słabi mnie przeglądanie folderów, wyszukiwanie muzyki, generalnie nawigacja po mp3'kach. Do tego patologiczne jest to, że nie sortuje alfabetycznie tylko po "dacie wgrania" mp3'ki na pendrive. To jest jakaś przestarzała technologia. No i ucinane nazwy plików... Mając 10 albumów tego samego wykonawcy, niemożliwe jest ich przeglądanie - nazwa ucięta + oczekiwanie aż nazwa się "przewinie" przez ekran :(

 

Zmieniło się wymaganie: ma być flac, bt, i nie potrzebuję DSP. Ma być 2xRCA i tyle :) Nie musi to być stacja multi. Po prostu radio 2din j/w :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te markowe radia to użytkowo technologia sprzed kilkunastu lat, dodatkowo 2DIN bez stacji multimedialnej to egzotyk w tych czasach. Obecnie radia są mocno wkomponowane w kokpit, stąd małe zainteresowanie nimi, a dalej idąc kiepska oferta na rynku. Myślę, że gdybyś poszedł w stronę DSP i telefonu to już bys był zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te markowe radia to użytkowo technologia sprzed kilkunastu lat, dodatkowo 2DIN bez stacji multimedialnej to egzotyk w tych czasach. Obecnie radia są mocno wkomponowane w kokpit, stąd małe zainteresowanie nimi, a dalej idąc kiepska oferta na rynku. Myślę, że gdybyś poszedł w stronę DSP i telefonu to już bys był zadowolony.

DSP na pokładzie, ale jakoś lubię mieć klasycznie :) zastanowię się nad modułem BT do helixa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...