Skocz do zawartości

Porada


matgaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam skrzynie z trzema glosnikami ktore daja razem 1kw rms . Lecz jeden z nich sie spalil. Pytanie jest takie czy oplaca sie wyciągać te dwa glosniki co zostaly i zrobic do nich osobna skrzynie pod nie.daja 600w rms mysle ze nie jest najgorsza moc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardziej skomplikowane poniewaz skrzynia byla na 4 ohm zrobiona i pozniej zostala zrobiona na 1ohm i w ten sposob cos bylo nie tak ale nie wazne , pytanie bylo o glosniki wiec odpowiedzialem czym beda napedzane glosniki to boss 700/300w model musial bym poszukac ale chodzi o skrzynie tbp103
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącząc trzy suby wypadkowa impedancja była O.K.

 

Natomiast zawiodło równomierne rozłożenie mocy.

Zapewne ten spalony dostał np. 50% mocy z całkowitej 1kW.

500W przy ostrym graniu przepaliło cewkę.

Ale to nie istotne, ważne czy może pozostałymi dwoma dalej naparzać.

Zastanawia mnie te 4ohm i 1ohm przy 3 sztukach, może dwa byly równolegle i trzeci do nich już w szereg??

Czuję że się i tak nie dowiemy.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta jak wyzej srodkowy byl 2x4 ohm cewka dlatego dalo sie uzyskac 1ohm ma teraz na tych dwoch uzyskam 2hm ale wracajac do pytania czy moge do nich zrobic osobna skrzynie na 2ohm i czy bedzie to dobre rozwiazanie czy poprostu naprawic  ten 3 glosnik i zostac przy 3 i w tej skrzynie , ogolnie nie slyszalem jak ona gra na 1ohm i nie wiem czy mnie zadowoli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc to chyba kontynuacja tego samego tematu o "boss tbp 103"..;) A o jaki kondensator jest pytanie ze strony audio sklep?? Nick wydaje się łudząco podobny..;) cyferki nie grają. Przesadzone smażą cewki w głośnikach. Ale o tej przypadłości autor tematu już chyba wie??..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi glownie  o to  ze skrzynia zrobiona pod 2 glosniki ma wiekszy litra to za tym idzie ze ma wieksze mozliwosc na np skrzynia z glosnikiem jednym zrobiona na bodajże 38  hz bedzie miala wieksze walniecie niz orginalna mala o litrazu 30 l , wiec mysle ze te 2 glosniki maja za malo miejsca i za maly litraz na to zeby sie rozwinac bo chyba nawet nie 30 litrow jedna strone. co do drugiej odp spalone cewki slaby wzmacniacz jezeli o to chodzi jest wszystko wymienione na leszy wzmacniacz lepsze napiecie i teraz dostaje czyste 1kw od wzmacniacza wiec nie mam nawet chwili zwatpienia o moc wzmacniacza lecz o same glosniki ze poprostu nie graja jeszcze jak trzeba widzialem jak 400 rms robi wieksza robote 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponuję wprowadzić zasady interpunkcji bo nie wiadomo gdzie się zdania kończą

Jak dokładnie chcesz to podłączyć? Kabel po kabelku, da radę tak opisać? Ile litrów ma skrzynia? Jaki dokładnie masz model wzmacniacza i subwooferów?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem wyzej o wzmacniaczu jaki posiadam  Hifonics ZXI2201. nie wiem jaki ma litraz skrzynia bo nie pisze na stronie producenta e9f2d70d074ace81d60012a10b234ee8.jpg    

ale kazdy moze wpisac i zobaczyc ze nie jest zbyt duzo miejsca na kazdy glosnik i pisalem tez ze bedzie to podlaczac osoba ktora sie tym zajmuje, chodzilo mi tylko i wylacznie o litraż skrzyni, zeby ktos pomogl zaprojektowac tak zeby pasowala do tych 2 glosnikow 

parametrow glosnika tez nie moge znalesc oprocz tego ze maja 700/350 w i cewki 2x2ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mając parametrów T/S musisz zastosować budkę uniwersalną.

Jej budowa może być prosta i nie wykończona z np. wiórowej płyty. Zrób ją w taki sposób, że będziesz mógł zmieniać jej pojemność i port okrągły, który będziesz mógł łatwo regulować /wymieniać.

Wtedy ocenisz brzmienie i zrobisz tę właściwą.

Znalazłem podobny lecz 1x4 ohm/300W/10''.

Zalecana dla jednej sztuki bass reflex o pojemności 2.0 cu.ft.

To dość dużo w stosunku do tego band pass'a, dlatego masz mieć możliwość regulowania pojemności i strojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metrówka w dłoń, zmierz obecna skrzynkę, jeżeli jest wspólna komora to podziel na 3 i wyjdzie ci litraż który potrzebuje głośnik, a jeżeli każdy ma osobną to jeszcze łatwiej. 

W takich "kombo" siedzą najczęściej nie oznaczone modelowo głośniki więc parametrów nie znajdziesz i innej skrzynki nie zrobisz (bez odp. wiedzy oczywiście).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do produktów Boss'a:

https://bossaudio.com/auto-products/subwoofers/

Porównaj proponowane budki w opisach i manual'ach.

Twoja wedle wymiarów zewnętrznych posiada 107 litrów - co daje ok. 36 litrów na głośnik.

Realnie będzie gdzieś pomiędzy 30 a 33 litry/sztuka.

A tak po prawdzie ta twoja skrzynia jest typu band-pass, a nie bass-reflex.

Sądzę, że tak jak pisałeś - trzeba będzie dla jednego zapewnić ok. 40 lirtów netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcilabym tylko powiedziec ze zrobilem skrzynie szczelinowa 55l wzor wzialem z glosnika kicx 350 rms moc podobna dodam ze szczelina nie jest z przodu tylko z boku. Jak na razie jestem zadowolnony schodzi w miare nisko i gra wedlug mnie bdobrze mysle ze 60 litrow tez by grala .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...