Skocz do zawartości

Ford s max mk1


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem w swoim fordzie s max mk1 zmienić audio... Narazie wygluszone drzwi, zakupiony wzmacniacz 3 kanałowy dls a5, brak jak narazie systemu w drzwi(szukam czegoś do ok400zl może być używka), brak suba(na oku mam audio system hx10 sq) pytanie jak on zagra w dedykowanej obudowie do s Maxa od basser bo netto litraz jej to 15l? Dlatego ona ponieważ chcę zrobić system audio którego prawie nie będzie widać, radio zostaje org sony ale ma wyjścia rca na wzmacniacz-kupione z wersji Forda premium sound, muzyka jakiej słucham?prawie kazdej:-) zależy mi na jakości a nie na łupaniu... Głośno czasami też lubię słuchać ale nie w taki sposób że nisko schodacy bass wyrywa z butow:)

Jeśli w złym dziale umieściłem temat proszę o przeniesienie i z góry przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nikt nic? :) a mam jeszcze pytanie o przewody głośnikowe, czy ktoś stosował przewody telefoniczne jako sygnał do systemu odseparowanego? Pytam o to gdyż może się wydawać dla wielu śmieszne ale w domu u siebie zastosowałem właśnie połączenie kolumn stereo ze wzmacniaczem i jest to szeroko stosowane i zaczerpnięte z forum audiostereo:-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic? :) a mam jeszcze pytanie o przewody głośnikowe, czy ktoś stosował przewody telefoniczne jako sygnał do systemu odseparowanego? Pytam o to gdyż może się wydawać dla wielu śmieszne ale w domu u siebie zastosowałem właśnie połączenie kolumn stereo ze wzmacniaczem i jest to szeroko stosowane i zaczerpnięte z forum audiostereo:-)

Pierwsze słyszę [emoji28] polecam dobre i nie drogie kable melodika 8 złotych za metr ofc.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hello. 

 

Idąc tym tokiem myślenia to trzeba by zrobić sobie kable że starych drucianych wieszaków na ubrania.

Bo takie właśnie testy przeprowadzali jegomoscie na forum stereo i różnicy  do normalnych kabli głośnikowych ich zdaniem nie było. 

 

 

Ja wiem ze nie ma kasy, czasu, pomysłu. 

Ale przy obecnych możliwościach zakupu rozsądnych kabli głośnikowych kombinowanie że skretek to po prostu strata czasu. 

Należy użyć kabli o odpowiednich przekrójach i w zamiezonym przez siebie budżecie. 

 

 

 

Boczki oklejone aż nadto. 

A jak przygotowanie drzwi?

Czy masz to ogarnięte aż tak słabo że musiałeś tak bardzo boczek oklejać? 

 

Bez solidnie że strony mechanicznej zrobionych furtek żadne pudrowanie noska nie pomoże. 

 

A jak jest to ogarnięte na odpowiednim poziomie to możesz i suba nie potrzebować lub jego wybór skoro nie masz wymagań dużych będzie łatwiejszy i tańszy. 

 

Poproszę o więcej zdjęć i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy miałem na boczkach tylko mate kauczukowa to przy ori głośnikach było słychać niechciane dźwięki, a co dopiero przy steg st650c tak ten system wybrałem :) rozwazalem jeszcze dls rc6. 2 ale jednak padło na stega:) zdjęcia furtek nie mam jeszcze zrobię jak będę prawa stronę poprawiać bo błąd zrobiłem przyznam się nie podszedłem do tego tak jak się powinno, lewa stronę kierowcy - wydaje mi, że zrobiłem już dobrze tzn w wewn furtki dałem 2 warstwę mat, otwory technologiczne w s max są niestety takie, że boczek w nie wchodzi, wyprofilowalem mate na boczku i tak wyprofilowana mate wkleiłem w otwór technologiczny i później jeszcze jedna żeby było sztywno - wiadomo nie jak blacha:) zrezygnowałem z wygluszenia org co jest we fordzie i zamiast tego na oklejone matami drzwi dałem piankę kauczukowa 3mm i tak było trudno skręcić boczek z furtka ale jakoś poszlo :wink:

A co do kabli głośnikowych to pójdzie 2,5mm2.

Osobiście w domu mam kable głośnikowe do kolumn zrobione na przewodach telefonicznych 4x0,7mm2 oraz sygnałowe na subwoofer i wzm z cd :rotfl:


Fakt jest taki że drut w samochodzie się nie sprawdzi ze względu na jego elastyczność słaba... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te wszystkie kombinacje ze skrętkami to dotyczą kabelków sygnałowych, a nie głośnikowych. Patrząc na ekranowanie skrętki typu S/FTP to osobiście wierzę, że może to mieć sens.

Na tego typu kablach poprawiłem średnice i wysokie tony a na sub niskich bardziej kontrolowany bas nie rozlazly

Jak wspomniałem zastosowałem je na sygnałowych kablach jak i na głośnikowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello. 

 

 

 

 

 

 

 


Na tego typu kablach poprawiłem średnice i wysokie tony a na sub niskich bardziej kontrolowany bas nie rozlazly

Jak wspomniałem zastosowałem je na sygnałowych kablach jak i na głośnikowych

 

Nic nie poprawiłeś :wink:

bo okablowanie samo w sobie i jako takie nie poprawia.

Może za to wiele zepsuć. 

Oznacza to że łącząc dwa urządzenia ze sobą może więcej lub mniej zdegradować. 

 

Pomyśl więc jak kiepskiego lub niedopasowanego  okablowania używałeś skoro nawet taka skrętka

 dokonała zmiany którą swoim subiektywnym zdaniem uznales za poprawę brzmienia. 

 

Jako propagator okablowania REDS Music które jest akurat z tych tanich  stwierdzam że nie ma tylko jednej najlepszej recepty. 

Elementy układanki mogą być skrajnie różne lecz to finalny efekt ich użycia jest tu najważniejszy a dokładnie zadowolenie że słuchania muzyki. 

 

Lecz aby odnaleźć te tanie a dobre to trzeba poświęcić czas i pieniądze. 

Nie każdy pójdzie tą ścieżką. 

 

Po wielu latach porównań i testów w swoich zbiorach posiadam produkty 

za które  trzeba sporo zapłacić 

miedzy innymi

Interconecty Kubala -Sosna, Vovox ale i te tanie wspomniane Redsy. 

 

 

Pamiętać tu jednak  należy o fakcie z jakiej klasy sprzetami mają współpracować dane kable. 

 

Nie zakładamy przecie złotych felg do Syreny Bosto aby drogą zużlową jeździć bo to nie wpłynie wcale na trakcję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl więc jak kiepskiego lub niedopasowanego  okablowania używałeś skoro nawet taka skrętka

 dokonała zmiany którą swoim subiektywnym zdaniem uznales za poprawę brzmienia. 

 

 

okablowanie było akurat z firmy Melodika puszczona na tor głośnikowy ,a na sygnale korzystałem w sumie już nie pamiętam ,ale nie jakieś nisko budżetowe kable;)

 

Nic nie poprawiłeś  :wink:

bo okablowanie samo w sobie i jako takie nie poprawia.

Może za to wiele zepsuć. 

Oznacza to że łącząc dwa urządzenia ze sobą może więcej lub mniej zdegradować. 

 

Skoro może zepsuć to chyba jest druga strona, że może też poprawić

Więc skoro jak piszesz, że mogłem mieć źle dobrane albo słabej jakości kable i nimi mogłem namieszać to zmieniając na inne dobrane kable i "powiedzmy lepsze"dźwięk się poprawił 

 

Po wielu latach porównań i testów w swoich zbiorach posiadam produkty 

za które  trzeba sporo zapłacić 

miedzy innymi

Interconecty Kubala -Sosna, Vovox ale i te tanie wspomniane Redsy. 

 

Dziwne bo robili koledzy z forum audiostereo testy w ciemno tzn 1 osoba przełączała kable(ona wiedziała tylko które to które) te które piszesz sporo kosztują i później przełączali na skrętki z drutu i nie usłyszeli różnicy;) ciekawe co to za efekt:)

 

Nie zakładamy przecie złotych felg do Syreny Bosto aby drogą zużlową jeździć bo to nie wpłynie wcale na trakcję. 

 

Tutaj się z Tobą zgodzę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Dziwne bo robili koledzy z forum audiostereo testy w ciemno tzn 1 osoba przełączała kable(ona wiedziała tylko które to które) te które piszesz sporo kosztują i później przełączali na skrętki z drutu i nie usłyszeli różnicy;) ciekawe co to za efekt:)"

 

W jednej wypowiedzi zaprzeczenie i potwierdzenie. Ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Cie:) grupa osób przeprowadzał testy na kablach 1 (tylko ona wiedziała które są które) osoba która przelaczala kable  na takie jak Ty piszesz (sporo kosztują) później podlaczala te z drutu po odsłuchach które zrobili nie stwierdzili żadnej różnicy więc jak to się ma do tego co pisałeś o kablach? Może warto by było sprawdzić samemu? :) wniosek jest dla mnie jeden nie ma sensu wydawac na kable któraś 100zl 


Chyba że świadomość posiadania drogich kabli zmienia coś u Ciebie ale to chyba tylko we własnym mniemaniu? 


Chociaż pewnie sensu by nie miało to jak się ma sprzęt za kilkanaście tysięcy PLN dawać kable za 5zl:) tylko co to zmieni? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel kablowi nie równy, jednak zanim będziesz się zastanawiał czy wydać ileś na inne kable to doprowadz swój system do tego stopnia że zmiana drutów będzie jedynym twoim zmartwieniem :-)

 

I bardzo proszę, zacznij korzystać z cytowania!

 

Wysłane z mojego G8342 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel kablowi nie równy, jednak zanim będziesz się zastanawiał czy wydać ileś na inne kable to doprowadz swój system do tego stopnia że zmiana drutów będzie jedynym twoim zmartwieniem :-)

 

I bardzo proszę, zacznij korzystać z cytowania!

 

Wysłane z mojego G8342 przy użyciu Tapatalka

Tu akurat chodziło o podłączenie w domu, a swój system w aucie małymi krokami doprowadzam, czasami lepiej zrobić coś od razu niż później znowu rozbierać itd itd, jak zrobiłem z wygluszeniem, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...