Skocz do zawartości

Problem z ustawieniem systemu alpine ilx702d


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od początku, zawsze odpowiadała mi gra Alpine, w poprzednich autach miałem cda 9855r, cda 137bti i cde178bt. W obecnym samochodzie mam radio 2din, więc skusiłem się na Kenwooda dmx7018bts(b.dobry stosunek ceny do tego co oferuje). Po spięciu wszystkiego nie do końca byłem zadowolony z barwy dźwięku, wiem że zmiana nastąpiła poprzez jednostkę sterującą, gdyż reszta sprzętu z poprzednich aut. Zacząłem szukać w sieci no i trafiły się pozytywne opinie nt ilx702d. Stałem się posiadaczem owego radyjka no i tutaj pojawia się problem. Nie jestem w stanie ustawić wzmacniaczy żeby nie było przesteru. Na początku ustawiłem wg manuala ze SCA, efekt? Okropne trzaski w tweeterach już od vol 25 (skala do 35). Skręciłem gain na min i szczerze mówiąc niewiele się zmieniło. Pomogło dopiero ustawienie przednich głośników na -4db i gain ustawiony ~1/4. Problem polega na tym że gra to stosunkowo cicho, na kenwoodzie bez przesteru było o wiele głośniej. Sprawdziłem rca, podmieniłem i nic to nie dało, następnie podmieniłem wzmacniacz na przód i również bez rezultatu. Może ma ktoś to radio i jest w nim jakaś ukryta funkcja czy coś? 

 

Uprzedzając pytania korektor na 0, bass boost itp. wyłączone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...