Skocz do zawartości

Jaka średnica suba do cabrio?


folerrr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

nabyłem Z4 w cabrio z 2003

Wszystkie klocki z golfa sprzedane, został tylko wzmacniacz i się zastanawiam jaki sub będzie odpowiedni do tego malutkiego auta. W golfie miałem 30 cm, ale jednak kubatura auta była dużo większa i bagażnik tez pozwalał na więcej.

Może najpierw, co będzie grało:

 

Radio: alpine cde 193 br

głośniki: dwudrożny Focal k2 power es130k

wzmak: rockford t8004

Kondensator brax 1F

 

No i do tego jaki sub?

Jakbym się uparł to i pewnie 30 cm zmieścił ale szkoda mi bagażnika, którego i tak za dużo nie ma ale czy na przykład rockford p2 20 cm starczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Rockford HX2 10', ktos tutaj ma na sprzedaż w porządnej, liczonej malutkiej skrzynce, i cewki będą pasować bo wersja 2x2 ohm :) moim zdaniem będzie super, sam mam dwa takie u siebie :) pzdr

 

Wysłane z mojego G8341 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod każdym względem lepiej od P2, jak już to z P3 może konkurować. Ja tam wolę starsze niż nowsze, zagranicą się zabijają o te hxy dobrze zachowane, bulą więcej niż za nowe RFy w sklepach. Mało już ich zostalo. Ten Mikołaja jest technicznie kosa bo sam mu go niedawno sprzedałem. Pzdr

 

Wysłane z mojego G8341 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przyjąć że różnica między 8 a 10 jest taka jak między 10 a 12. HX2 nie wymaga dużego litrażu więc moc-jakosc-wymiary to moim zdaniem najbardziej optymalny wybór. I wykorzystasz w pełni potencjal tego fajnego pieca. Pzdr

 

Wysłane z mojego G8341 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam inny problem. Rockford t8004 za duży do bagażnika, a chciałem z niego pociągnąć przód + mostek 3 i 4 na suba ale wtedy nie mam miejsca na skrzynkę.

Z kolei mam rockforda t5002 i on by się zmieścił ale wtedy muszę tez użyć mojego małego rockforda mono 301m ale znowu nie mam miejsca wtedy na skrzynkę a jednak bagażnik chce JAKIS mieć. Pytanie do Was- jak się zapatrujecie na focale pędzone rockfordem t5002 i do tego sub pod fotel aktywny? są coś

Warte takie suby bo nigdy nie słyszałem?

Focal ibus 20 na przykład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ile możesz wygospodarować miejsca za fotelem, tam gdzie fabryczny sub siedzi. Może znajdzie się miejsce na jakieś 10" a z drugiej strony zapakujesz wzmacniacz/e i tyle. Miałem kiedyś tak w 350z, w miejscu fabrycznego suba wsadziłem 10" JL a w drugiej upchałem wzmacniacz i bagażnik cały wolny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to sprawdziłem i wchodzi tam max 6.5”.

Wiec zamontuje dwa 6.5”. I teraz pytanie czy jeśli podłączę

Kanały pod przód kanał 1 i 2 4Ohm

To czy mogę pod zmostkowany kanał 3 i 4 podlaczyc dwa suby jl audio 6w3 łącząc je szeregowo Żeby uzyskać 2Ohm?

Czy wzmacniacz na wszystkich kanałach musi mieć tyle samo ohmow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczyc dwa suby jl audio 6w3 łącząc je szeregowo Żeby uzyskać 2Ohm?

... masz je połączyć równolegle, nie szeregowo!

Suby są 4 ohm, więc połączenie ich szeregowo da Ci wynikowo 8 ohm, a nie 2 ohm :wink:

 

Tak przy okazji masz manual'e wzmaka i suba?

Jak nie masz, to:

Rockford Fosgate Power T8004 owner's manual

JL Audio 6W3v3-4 owner's manual

Wzmak, jak widać, ma stabilny mostek dla 2 ohm i dostarczyć może 400W. Suby mogą w duecie odbierać 300W - masz bezpieczną nadwyżkę mocy.

Pojedynczy sub moze pracować w zamkniętej o pojemności 4.2 litra - razem trza wygospodarować w bagażniku ok. 10 litrów (brutto).

Zwróć uwagę na zapewnienie mu (wzmacniacz) dobrej/wydajnej linii zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze rownolegle. Wiem wiem.

 

Każdy z subow będzie w „dziurze” w której w tej chwili są schowki za plecami kierowcy oraz pasażera. Fabrycznie w rozbudowanym systemie tam są suby, po doszczelnieniu wychodzi ok 5,5L wiec będzie git.

Zasilanie będzie pociągnięte 50mm2 + i - od aku bo tu jest w bagażniku i do wzmacniacza jest 1 metr.

I jednak będzie przód napędzany rockfordem t5002, a suby rockfordem 301m, bo kloc t8004 niestety się nigdzie nie zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten JL ma niski SPL -> 80dB.

 

A może Ground Zero GZIW 165-X II?

On ma 86dB, więc aby zagrać tak samo głośno jak JL możesz go zasilić mniejszą mocą.

Edit.

Niestety.

Może być problem z objętością skrzyni dla dwóch subów - wymaga b-r 11 dm3. Zamkniętej w manualu nie ma... trzeba by było sprawdzić je w min. 7... 8 litrach na głowę. A to już daje 10 litrów na suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...