Skocz do zawartości

Procesor dsp na Androida


dawidd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam w jednym aucie zabudowany tablet jakoś źródło dźwięku i brakuje mi w tym rozwiązaniu czasowek. Czy jest jakiś w miarę sensowny program dsp pod androida który by oferował opóźnieia dla lewego i prawego kanału? Pod tablet podpięty jest dac, nie korzystam z wbudowanej karty dźwiękowej w tablet.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

znachor32 czyli nie ma co szukać jakiegos softu? W sklepie play jest full tego, ale jak łatwo sie domyśleć pierwsze z brzegu nie działają, a nie chce instalować wszystkiego.

A co do zewnętrznego procesora - sa jakieś tańsze niz 500-700zl? Mi zależy tylko na opóźnieniu, bez aktywnych ciec pasma itp

A czy radia z czasówkami tez po puszczeniu sygnału na aux go opóźnią jeśli w radiu ustawione sa czasówki? Rozważałem dołożenie kiedyś do tabletu radia z CD, ale pomysł upadł, a może by to było dobre wyjście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neutron Music Player wygląda obiecująco (z opisu), możesz przetestować, przy okazji odpiszesz na ostatnie pytanie w tym wątku :-) http://www.strefacaraudio.pl/topic/58058-alternatywne-%C5%BAr%C3%B3d%C5%82a-d%C5%BAwi%C4%99ku-w-aucie/page-73

Ze strony producenta: http://neutronmp.com/

DSP effects:
    Parametric Equalizer (4-30 band, fully configurable: type, frequency, Q, gain);
    Graphic EQ mode with 21 common presets;
    Surround (Ambiophonic R.A.C.E.);
    Crossfeed (better stereo sound perception in headphones);
    Compressor / Limiter (compression of dynamic range);
    Time Delay (loudspeaker time alignment);
    Dithering (minimize quantization);
    Pitch, Tempo (playback speed and pitch correction);
    Oversampling.
 

To jeszcze się może przydać: Speaker overload protecting filters: Subsonic, Ultrasonic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

znachor32 czyli nie ma co szukać jakiegos softu? W sklepie play jest full tego, ale jak łatwo sie domyśleć pierwsze z brzegu nie działają, a nie chce instalować wszystkiego.

A co do zewnętrznego procesora - sa jakieś tańsze niz 500-700zl? Mi zależy tylko na opóźnieniu, bez aktywnych ciec pasma itp

A czy radia z czasówkami tez po puszczeniu sygnału na aux go opóźnią jeśli w radiu ustawione sa czasówki? Rozważałem dołożenie kiedyś do tabletu radia z CD, ale pomysł upadł, a może by to było dobre wyjście

 

Sa tańsze procesory, jednym z nich jest miniDSP. Poszukaj SureDSP, taniej chyba się nie da ale trzeba posiedzieć nad konfiguracja itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondrax nie zgodzę się z tobą.

Dsp ma wady i zalety, tak samo FSA wszystko zależy na jakie kompromisy się godzimy.

Z mojego nie profesjonalnego doświadczenia i gustu wolę zdecydowanie pasywny podział jak i FSA niż dsp, miałem kilka i nie urzekły mnie, to jest moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondrax nie zgodzę się z tobą.

Dsp ma wady i zalety, tak samo FSA wszystko zależy na jakie kompromisy się godzimy.

Z mojego nie profesjonalnego doświadczenia i gustu wolę zdecydowanie pasywny podział jak i FSA niż dsp, miałem kilka i nie urzekły mnie, to jest moja opinia.

 

Nie dalej niz dwa miesiące temu był temat jak rozwiązać tego rodzaju dylemat bez kompromisów jakościowych ( przynajmniej tych które da się wykazać ) . Założyciel tego tematu miał "mocne " wejście i ambicje , a zakończył się tak , jak zazwyczaj , gdzie trzeba się było wykazać własnym zaangażowaniem . Tak czy inaczej wskazałem tam kierunek którym można podążać bez narażania się na kompromisy .

Samo DSP nie boli , ale nie wszystko co działa na tej samej zasadzie jest tym samym , lub brzmi identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondrax nie zgodzę się z tobą.

Dsp ma wady i zalety, tak samo FSA wszystko zależy na jakie kompromisy się godzimy.

Z mojego nie profesjonalnego doświadczenia i gustu wolę zdecydowanie pasywny podział jak i FSA niż dsp, miałem kilka i nie urzekły mnie, to jest moja opinia.

Fsa było dobre parę lat temu jak dsp było drogie lub niedostępne.

Użycie dsp nie wyklucza podziału pasywnego.

To co ty lubisz to twoje indywidualne preferencje które szanuje, ale świat dąży do dsp i eq. U Niemca na fsa zawodów byś nie wygrał.

Patrząc po naszych forumowiczach jak Krisman czy Raffiodense się okazuje, że na h700 można i aktywnie i pół pasywnie wygrać zawody, a od sędziego usłyszeć, że przyjemnie się słuchało systemu. Więc można z dsp zrobić dobrze grający system, szybciej i łatwiej dla początkujących. Natomiast dla zaawansowanych można się bawić w pasywki itp.

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fsa było dobre parę lat temu jak dsp było drogie lub niedostępne.

Użycie dsp nie wyklucza podziału pasywnego.

To co ty lubisz to twoje indywidualne preferencje które szanuje, ale świat dąży do dsp i eq. U Niemca na fsa zawodów byś nie wygrał.

Patrząc po naszych forumowiczach jak Krisman czy Raffiodense się okazuje, że na h700 można i aktywnie i pół pasywnie wygrać zawody, a od sędziego usłyszeć, że przyjemnie się słuchało systemu. Więc można z dsp zrobić dobrze grający system, szybciej i łatwiej dla początkujących. Natomiast dla zaawansowanych można się bawić w pasywki itp.

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Z drugiej strony , jak oceniasz brzmienie dobrej klasy przetwornika D/A , a np tego procka w trybie direct ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System mogę oceniać jako całość i tylko i wyłącznie pod swoje preferencje. Macintosha słuchałem wielokrotnie ale tylko w domówce, i same wzmacniacze i CD to tylko część składową systemu. Jest wiele innych czynników które wpłyną na efekt końcowy.

 

Zresztą co w z tym brzmieniem cały czas. Najpierw trzeba sobie postawić pytanie, czy ma grać jak się lubi, jak na zawody, czy tak jak forum lubi. A potem zrobić całość.

Ja wybieram opcje nr. 1 i reszta mi rybka, a jak przy okazji się komuś spodoba to spoko, a jak nie to bardzo mi wszystko jedno [emoji2]

I sam sobie nic nie muszę udowadniać [emoji2]

 

Wracając do dyskusji o dsp. Świat idzie do przodu gdzie dsp to podstawa, bo jest szybko, w miarę tanio, i efekt zadowalający. A jak ktoś szuka w d... smaku to tam kombinować może po swojemu. Tyle i aż tyle.

 

A i to co by się chciało a to na co wypłata pozwala to zawsze kompromis. Sztuka wykorzystać w maksymalnym zakresie to co się ma i cieszyć sie tym.

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świat idzie do przodu i zalewa nas twoim ulubionym słowem d..ianym sprzętem w które pakują dupiane dsp żeby mp3 lepiej brzmiały na plastikowych głośniczkach.

fakt, każdy robi tak jak jemu pasuje i się podoba i na co sakiewka pozwala, ale nie wciskajmy kitu że tylko dsp.

burdel się zrobił w wątku, przepraszam za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System mogę oceniać jako całość i tylko i wyłącznie pod swoje preferencje. Macintosha słuchałem wielokrotnie ale tylko w domówce, i same wzmacniacze i CD to tylko część składową systemu. Jest wiele innych czynników które wpłyną na efekt końcowy.

 

Zresztą co w z tym brzmieniem cały czas. Najpierw trzeba sobie postawić pytanie, czy ma grać jak się lubi, jak na zawody, czy tak jak forum lubi. A potem zrobić całość.

Ja wybieram opcje nr. 1 i reszta mi rybka, a jak przy okazji się komuś spodoba to spoko, a jak nie to bardzo mi wszystko jedno [emoji2]

I sam sobie nic nie muszę udowadniać [emoji2]

 

Wracając do dyskusji o dsp. Świat idzie do przodu gdzie dsp to podstawa, bo jest szybko, w miarę tanio, i efekt zadowalający. A jak ktoś szuka w d... smaku to tam kombinować może po swojemu. Tyle i aż tyle.

 

A i to co by się chciało a to na co wypłata pozwala to zawsze kompromis. Sztuka wykorzystać w maksymalnym zakresie to co się ma i cieszyć sie tym.

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

 

Możesz zaklinać rzeczywistość , ale jakości źródła nie przeskoczysz "indywidualnymi preferencjami" , czy "resztą systemu jako całość". Jak czegoś nie ma na początku , to z czego ma się znaleźć na końcu .

Znam 700 jak chyba nikt inny , ale tak dobre strony jak tez ich kraniec .

Budowałem system z jego udziałem, który doszedł do finałów europejskich w Emma , a potem je wygrał .

Budowałem tez system w kategorii Pure Passive , tez wygrał finały europejskie Emma ( i to dwukrotnie ) gdzie źródło było moim opracowaniem .

Zdecydowanie nie sposób było porównać 1 do 1 jakości tych źródeł , to nie ta sama bajka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondrax prosty sposób, wpadnij na śląski spot i się sam przekonaj hehe. Piknik od lat wygrywają auta na FSA hiehie, wiec coś w tym jest ;) nie każdy potrzebuje 3 wzmakow w górę żeby grać :D

Wpadnę. Ogarnę 3 way, bo przechodzę z 2way. Podejrzewam przyszły rok.

Autor postu potrzebuje taniego rozwiązania. Dsp za 5$ w radio jest dobrym wyborem dla niego.

Słuchałem u Znachora na FSA. Gra to przyjemnie ale nie jest to to co ja oczekuje w swoim systemie. Mnie bardziej jara jak źródła pozorne są bardzo precyzyjne.

Na piknik nie jeżdżę, ale słyszałem jak to się wygrywa na pikniku od różnych forumowiczów, pozwolisz, że nie skomentuje. Zresztą tak jak mówiłem, trzeba sobie odpowiedzieć, czy ma być na zawody czy dla siebie.

Jak dla siebie to fsa spoko, ale jak na zawody w świecie no to niestety startu to rozwiązanie nie ma.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Możesz zaklinać rzeczywistość , ale jakości źródła nie przeskoczysz "indywidualnymi preferencjami" , czy "resztą systemy jako całość". Jak czegoś nie ma na początku , to z czego ma się znaleźć na końcu .

Znam 700 jak chyba nikt inny , ale tak dobre strony jak tez ich kraniec .

Budowałem system z jego udziałem, który doszedł do finałów europejskich w Emma , a finale je wygrał .

Budowałem tez system w kategorii Pure Passive , tez wygrał finały europejskie Emma ( i to dwukrotnie ) gdzie źródło było moim opracowaniem .

Zdecydowanie nie sposób było porównać 1 do 1 jakości tych źródeł , to nie ta sama bajka .

Na zawodach sędzia ocenia system jako całość czy pojedyncze źródło z systemu ...

I mówi fajnie Panie Józefie ale radio to lepsze by można było mieć [emoji2] no chyba nie.

Są wytyczne, jest karta, ma się zgadzać z wzorcem.

A jak ktoś robi dla siebie to może grać jak chce w założonym budżecie.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zawodach sędzia ocenia system jako całość czy pojedyncze źródło z systemu ...

I mówi fajnie Panie Józefie ale radio to lepsze by można było mieć no chyba nie.

Są wytyczne, jest karta, ma się zgadzać z wzorcem.

 

Nie , ale dobrze jest samemu wiedzieć co się robi . Potem można tez zostać sędzią :wink2:

z ciekawości jak się wygrywa? 

 

Zazwyczaj jest to najwyższa liczba punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...