Skocz do zawartości

problem z kupującym z allegro


ŁYSY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

głośnik za 170zł

dzisiaj skopiowałem jeszcze całą konwersację z allegro

dwa razy pisałem żeby sporządził ten protokół i może odesłąć

koleś napisał dzisiaj że żadnego protokołu nie zamierza sporządzać bo paczka była dobrze zapakowana i to napewno ja celowo uszkodzony wysłałem

oznajmił że udaje się z tym do prokuratury

i tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

170 czy 1700? Błagam...

Czekaj na wezwanie :DD

Od razu do Prokuratury o 170zl.

Typ w styczniu zniszczył u nas na parkingu pod blokiem 7 aut z czego 2 moje, mam strat na ponad 3k, mam prawomocny wyrok, ale pieniędzy brak.

Także śpij spokojnie.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośnik za 170zł

dzisiaj skopiowałem jeszcze całą konwersację z allegro

dwa razy pisałem żeby sporządził ten protokół i może odesłąć

koleś napisał dzisiaj że żadnego protokołu nie zamierza sporządzać bo paczka była dobrze zapakowana i to napewno ja celowo uszkodzony wysłałem

oznajmił że udaje się z tym do prokuratury

i tyle w temacie

Nawet jak założy sprawę to jest na przegranej pozycji ponieważ nie dołożył żadnych starań do rozwiązania problemu.

Skoro cwaniakuje to napisz mu, ze sugerując ze celowo i świadomie go oszukałeś pogwałcił prawo domniemanej niewinności (Art. 42 ust. 3 Konstytucji RP) i jak Cię nie przeprosi i nie zakończy sporu to pozwiesz go za naruszenie Twoich dóbr osobistych zgodnie z Art. 24. § 1. Kodeksu Cywilnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Namądrowałem się w temacie a teraz sam jestem w kropce. Sprzedałem mamy maszynę do szycia, dziś dzwoni kobieta ze to oszustwo itd... W transporcie maszyna została uszkodzona, urwany silnik i skrzywiona oś główna, wszystkie przepisy jakie znalazłem normuje sprzedaż wysyłkowa i odpowiedzialność na drodze przedsiębiorca - konsument. Jak jest z odpowiedzialnością za towar sprzedawany przez osobę indywidualną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to ostatnio tylko że z radiem - uszkodzone podczas transportu - oto wiadomość od Allegro:

Cytat:

 

"W wypadku transakcji niekonsumenckiej odpowiedzialność Sprzedającego za towar kończy się w momencie przekazania przesyłki kurierowi. Jeśli więc uszkodzenie przesyłki powstało w transporcie, Kupujący może domagać się odszkodowania od przewoźnika. Oczywiście Sprzedający nadal jest odpowiedzialny za stan rzeczy w momencie wydania, ale to Kupujący musiałby udowodnić, że uszkodzenie powstało przed wysyłką towaru, jeśli chciałby odszkodowania od kontrahenta"

 

Kolejna sprawa to:

Odbiorca powinien sprawdzić zawartość przesyłki przy kurierze i odrazu spisać protokół szkody - jest to opisane w regulaminie przewoźnika.

 

Jeśli minęło 1-2 dni od momentu odebrania przesyłki możesz sobie darować reklamację u przewoźnika i tak ją odrzucą - nawet jak miałeś ubezpieczenie :)

Poza tym do złożenia reklamacji potrzebujesz Protokół szkody - jeśli tego odbiorca nie ma nie da się złożyć reklamacji.

 

Problem w tym że odbiorca nigdy nie sprawdza zawartości przesyłki - a to jest jego obowiązek - potem stwierdza uszkodzenie i myśli że to sprzedawca wysłał już uszkodzony przedmiot.

 

Ja akurat uszkodzenie wziąłem na siebie bo nie chciałem sobie brudzić na allegro i wymieniłem radio na drugie - wg mnie było dobrze zabezpieczone a i tak zostało uszkodzone.

Przewoźnik reklamacji oczywiście nie uznał bo protokół szkody nie był spisany od ręki tylko po 2 dniach :)

 

Generalnie nic ci nie grozi - nawet jak zgłosi do allegro sprawę to napiszą formułkę jak wyżej tylko że dostaniesz pewnie negatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to była transakcja konsumencka, tutaj jest problem, zero

konkretów w tym zakresie, przy niekonsumenckiej odpowiedzialność sprzedawcy kończy się w momencie wysłania paczki - art. 544 KC:

§ 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma być przesłana przez sprzedawcę do miejsca, które nie jest miejscem spełnienia świadczenia, poczytuje się w razie wątpliwości, że wydanie zostało dokonane z chwilą, gdy w celu dostarczenia rzeczy na miejsce przeznaczenia sprzedawca powierzył ją przewoźnikowi trudniącemu się przewozem rzeczy tego rodzaju.

 

Przesyłka odebrana z Paczkomatu dziś o 16:02 a wiadomość i spór przez Allegro o 17:14, na razie poprosiłem o złożenie reklamacji u przewoźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi się tak wydaje, opakowanie podobno nie nosiło żadnych oznak wskazujących na to, ze coś nie tak jest z paczką, jak kupujący będzie się zachowywał „po ludzku” i normalnie podejdzie do tematu i do mnie to będę partycypował w kosztach naprawy ale jak pójdzie na bezczela to będzie przepychanka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO BĘDZIE TAK 

kupujący prowadzi spór poprzez allegro za kilka dni jak go nie rozwiążesz na korzyść kupującego allegro odda mu kasę tyle ile 

zapłacił a tobie zamkną konto i ściągną windukacyjnie - tak to działa .

Możesz sprawę oddać do sądu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO BĘDZIE TAK

kupujący prowadzi spór poprzez allegro za kilka dni jak go nie rozwiążesz na korzyść kupującego allegro odda mu kasę tyle ile

zapłacił a tobie zamkną konto i ściągną windukacyjnie - tak to działa .

Możesz sprawę oddać do sądu ?

Jeśli paczka by nie doszła to ok;) tak by było, ale nie w tym przypadku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się doedukowałem :)

Jeśli zakup nastąpi od osoby prywatnej lub obie strony transakcji występują jako przedsiębiorcy - wydanie towaru przez sprzedającego następuje z chwilą przekazania przesyłki do przewoźnika. Oznacza to, że odpowiedzialność za przesyłkę w momencie przekazania przewoźnikowi przechodzi na kupującego. W przypadku uszkodzenia towaru w trakcie przesyłki, reklamację do przewoźnika może złożyć nadawca - sprzedający, ale może również upoważnić do tego kupującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...