Skocz do zawartości

Rozbudowa systemu audio w Honda Accord VII


wwa00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż zmieniłem auto, konkretnie to Honda Accord VII Sedan. W pierwszej kolejności planuje wygluszyc wszystkie drzwi, to oczywiste. W drugim aucie posiadam zestaw, który chciałbym przełożyć do tej Hondy.

 

Konkretnie to posiadam:

Radio z DSP: Kenwood kdc-bt73dab

Głośniki przód: Zestaw dwudrożny Morel Tempo Ultra 602

Subwoofer: Gladen SQX10 350W w zamkniętej skrzyni

Wzmacniacz: Nakamichi PA4100 4x136W

 

Oczekuje progresu w stosunku do tamtego. W jaki sposób rozbudować ten system? Morele dać na tył, a na przód coś lepszego ? Powiedzmy, że mogę maksymalnie wydać 3 tysiące. W załączniku szczegółowe dane techniczne.

post-13047-0-20417500-1569416702_thumb.png

post-13047-0-77445300-1569416711_thumb.png

post-13047-0-07832900-1569416721_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Można by pokusić się o zewnętrzny proc. Na giełdzie właśnie wleciał GMS DDA. Ewentualnie zrobić nowe customowe zwrotki pasywne na przód i zasilić przód z bi-ampu. Na suba wtedy przydałby się jakiś wzmak, tu polecam PDXy od Alpine.

Czy aby zewnętrzny procesor ma w tym przypadku sens ? Zwrotnice posiadam orignalne od zestawu Morela, a radio mam z wbudowanym procesorem dzwięku z czasówkami, ustawieniami ścięcia zbocza, korekcją graficzną itp.

 

Hmm, myślałem raczej o zamontowaniu Morelów Tempo na tył, a na przód kupić jakiś nowy zestaw odseparowany, dwu lub ewentualnie trójdrożny. Do tego potrzebuje także nowego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak boguś pisze, po co glosniki z tylu? Skup sie na przodzie. Tez na dniach startuje z instalką dokładnie w takim samym acco u brata i ani mysle o jakimś ruszaniu tylu, ewentualnie poza samym wygluszeniem drzwi.

Prawdopodobnie chinol 2din, bo brat chce, w miejsce ori jednostki, a do bagażnika DSP Esxa no i kilka piecy:-)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noelo, chyba cie troche fantazja poniesła że to co proponujesz w 3k sie zmieści. Kable, maty, oprawka, akcesoria montażowe, zywica, mdf, śruby, wkrety itd uwzględniłeś?

I dajcie spokoj z tym 3 wayem, niech kolega porządnie 2 way+sub zrobi bo narazie jest na etapie bicia sie z myślami dlaczego ma z tylu głośnikow nie montować.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie już zapomnieli że 2 drogi też potrafią grać, 3way jest na topie.

Do aktywnego grania się jeszcze nie pchaj, bez sporej wiedzy pogorszysz tylko to co jest. Tak samo z wymianami, jaki sens wymieniać jak nie ogarnie się sprzętu, marnowanie potencjału.

Rozbij zwrotki pod biamping, każdy głośnik pod osobny kanał, dokupić mono na suba, ustalić najlepszy podział wf-sub, nabić odpowiednio czasy i cieszyć się z dobrego grania.

"Wydać złoto potrafi każdy, nie każdy potrafi stroić"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie już zapomnieli że 2 drogi też potrafią grać, 3way jest na topie.

Do aktywnego grania się jeszcze nie pchaj, bez sporej wiedzy pogorszysz tylko to co jest. Tak samo z wymianami, jaki sens wymieniać jak nie ogarnie się sprzętu, marnowanie potencjału.

Rozbij zwrotki pod biamping, każdy głośnik pod osobny kanał, dokupić mono na suba, ustalić najlepszy podział wf-sub, nabić odpowiednio czasy i cieszyć się z dobrego grania.

"Wydać złoto potrafi każdy, nie każdy potrafi stroić"

Co miałeś na myśli w stwierdzeniu ,,rozbić zwrotki" ? Podpięcie woferow bezpośrednio do wzmacniacza, a tweeterów przez zwrotnice ? Czy chodziło o jakieś przerobienie zwrotnic ? Ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje na temat biampingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem jak przerobić oryginalną zwrotnice z tempo ultra pod Bi-amping.

Może ktoś wytłumaczy to jakoś.

 

 

Ewentualnie zmiana jednostki na jakąś z aktywka np. Alpine Ute-92bt. Wtedy mógłbym podlaczyc osobno tweetery i głośniki w drzwiach. Cięcie z radia.

Tylko już tutaj ktoś pisał aby bez wiedzy się w to nie pchać.

Tak wygląda moja zwrotnica.

Zwrotnica

post-13047-0-08940200-1572461931_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma wielkiej filozofii. Daj cewkę na plus woofera a kondek na plus tweetera.

 

Czyli po prostu aby nie grzebać przy tej zwrotnicy to mogę podłączyć woofery bezpośrednio przez nią, a do tweeterów dokupić tylko 2 kondensatory i wlutować je na przewodach plusowych ? Tylko gdzie kupić te kondensatory o oznaczeniu 4.0J100V MET ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiesz, będziesz miał możliwość opóźnić każdy glosnik z osobna.

Poziom możesz ustawić również i na zwrotnicach bo od tego są dodatkowe terminale, jednakże z radia robi się to przyjemniej wyklikujac;)

Oczywiście to wymaga dodatkowych 2ch amplifikacji i dodatkowch przewodów w samochodzie.

I tu jest kolejny +, możliwość zastosowania różnych wzmacniaczy, mnogość opcji konfiguracji.

 

Co do przeróbki to jak wyżej pisali, potrzebujesz jedynie kondensator dla tw, a to czy go wylutujesz i dasz na przewodzie, czy przetniesz ścieżkę i do niej przed kondem się wkleisz to bez różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...