Skocz do zawartości

Podłączenie aku zwykły + Optima Yellow


_Driver_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, aku kwas 72ah. Opcja podłączenia jako drugiego optimy yellow. Można bez przekaźnika? Nie ma przeciwskazań?

 

A różnica pojemności?

 

Opcja eko podłączenie dwóch takich samych kwasów bez przekaźnika. Obecnie moc 1250 rms więc spokojnie opcja ok. Ale planowo 2-do 3 kw. Głośno się zastanawiam więc która opcja lepsza.

 

Sprawę dodatkowo komplikuje fakt że altek seryjnie ładuje max 14v, a optima zdaje się lub większe napięcie łądowania. (Altek ostatecznie można zmienić).

 

Big3 nie ma bo obecnie jeździło to na 950 RMS i było ok. Elektryk mierzył spadek różnica 0,1 max 0,2 v między altkiem a aku więc póki co w związku że też moc nie była duża nic nie ruszaliśmy z tym.

 

Jeśli chodzi o wywalenie kwasa to też opcja nie wchodzi w grę bo optima nie wejdzie na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz zastąpić kwas pakietem LTO który na pewno się zmieści. Co do pakowania hajsu w optimy temat przerobiłem i jednak proponowałbym Ci jak już koniecznie chcesz agm to nawet zwykła Varte a do tego albo pakiety superkondensatorów 500f albo pakiety LTO 40Ah zamiast kolejnego akumulatora. Alternator np większy 180A u mnie po czasie tak samo ładował zagrzany tylko 13.9 14.0 więc bez regulatora napięcia sterowanego z poziomu wnętrza to i tak po czasie jest lipa. Do 3kW wystarczy Ci alternator 250/300A z regulatorem + pakiet 500F i big3 nawet bez agma. Nie pchaj się w milion akumulatorów bo teraz są już trochę inne czasy lepiej mieć wysokie ładowanie niż bufora który oddaje dużo ale przy niskim napięciu 12-13V dlatego lto obecnie jest na 1 miejscu później superkondy :) Dobra instalacja big3 + 1-2 przewody prosto z alternatora na tył i 3kW pędzisz bez problemu na dobrym altku i 500f. Mity, że trzeba pod 3kW nie wiadomo co.. U mnie wzmacniacz oddaje ponad 4kW na muzyce spięty w 0.6ohm i takim zestawem czyli 250A altek z regulatorem big3 dużo kabli dołożonych 50mm plus i minus 500f i optima z przodu mam spadki napięcia na zaciskach wzmacniacza z 14.8 do 14.6 na całej długości utworu nawet jak jest to decaf typu 25-28Hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur Wasilik od Pride bądź Kevin z grup fb o tematyce CA bodajże Kevin Naprawa na fb. Tak samo obaj przerabiają altki na takie 250/300A. Altki 700-1200 ceny zależne od sezonu ;p wraz z regulatorem a sam regulator nie mam pojęcia ale jakos 150-300zl tak cvhodzily

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...