Skocz do zawartości

Bluetooth w radiach Alpine a BT w smartfonie


boloo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jak się ma wersja BT w radiu do połączenia z telefonem. Zauważyłem , że teraz stosują w odbiornikach BT np APTX HD bądź LDAC w trochę lepszych telefonach.

 

Pytanie czy jest sens używać telefonu z aptx hd jak radio ma przestrzala wersję BT i używa tylko a2dp i by v.21? Czy to kompletnie bez znaczenia?

 

 

Wg instrukcji Alpine 195BT

Dysponuje on:

-Bluetooth V2.1 + edr

-A2DP

-Abrcp, hfp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego otóż zajrzałem lecz dopiero po dodaniu swojego postu, pomyśl troche zanim zwrócisz uwage.

 

Następnym razem może sam pomyśl trochę i czytaj to co ludzie piszą za nim stwierdzisz że coś nie istnieje i że inni nie myślą, jest taka zasada na forum nie jestem pewien nie wypowiadam się, nie wprowadzam innych w błąd, proste prawda?

 

Jak by każdy forumowicz pisał że chyba coś mu się wydaje to daleko byśmy nie zaszli więc zamilcz i nie zaśmiecaj wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylicie pojęcia z tym A2DP, to jest profil bluetooth do przesyłania dźwięku wysokiej jakości, w którym podstawowym kodekiem jest kodek o nazwie SBC (i zapewne to macie na myśli pisząc "A2DP"), a oprócz niego może być kodek AAC (głównie obsługiwany przez urządzenia Apple), aptX (i wszelakie jego odmiany), LDAC. Niezależnie od używanego kodeka wszystko idzie po profilu A2DP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też taka zasada żeby nie spamować nie potrzebnie i nie zaśmiecać wątku, proste prawda? Więc czemu sie nie stosujesz. Jeśli uważasz że w moim poście to było stwierdzenie i wprowadzenie kogoś w błąd to polecam zapoznać się ze słowem "chyba".Ode mnie tyle.

 

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylicie pojęcia z tym A2DP, to jest profil bluetooth do przesyłania dźwięku wysokiej jakości, w którym podstawowym kodekiem jest kodek o nazwie SBC (i zapewne to macie na myśli pisząc "A2DP"), a oprócz niego może być kodek AAC (głównie obsługiwany przez urządzenia Apple), aptX (i wszelakie jego odmiany), LDAC. Niezależnie od używanego kodeka wszystko idzie po profilu A2DP.

tak jest napisane w instrukcje Alpine, jedynie v.2.1 +edr oraz a2dp, dlatego oto sie pytam:) bo nie do konca wiem, co w telefonie powinno byc aby wykorzystac to co jest w Alpine, szczegolnie, że obecne telefony maja zazwyczaj juz BT powyzej 4 badz 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...