Skocz do zawartości

Problem z JL AUDIO 12w7 Lexus LS 460


lastyh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam małe zapytanie do osób które posiadało ten subik. 

A mianowicie. Subik początkowo włożony był w zalecaną przez producenta skrzynie szczelinową http://intl.jlaudio.com/12w7-3-car-audio-w7-subwoofer-drivers-92112

 

W tejże budzie sub grał nadzwyczaj słabo było słychać buczenie zero jakości. Mówie dobra włożymy go w skrzynkę zamkniętą mam ich pełno a więc po testujemy. 

Miałem tylko 60 litrów pod ten głośnik i 90 litrów. Producent zaleca 39 litrów netto odliczając głośnik więc jakieś 41l. Dobra wkładamy w 60 litrów jest lepiej ale brakuje nadal zejścia i nadal lekko buczy nie ma miękkości. Forumowicz który zawsze robi mi skrzynki a robi świetne dostał zlecenie na zrobienie skrzynki 44 l i sobie myślę zrobię ciut większą najwyżej się zmniejszy przecież producent by się nie pomylił. Skrzynka przyszła porażka. Nie da się słuchać czegokolwiek. Bas twardy dudni buczy masakra. Skrzynka zrobiona perfect, żeby nie było.

 

W piątek sobie usiadłem zadzwoniłem do gościa co mi robi skrzynki mówi wrzuć do testów tą największą co ci robiłem(mowa o tej około 90 litrów) 91 chyba dokładnie wychodzi.

 

Niedziela biorę wszystkie skrzynki w bagażnik. Podjeżdżam do kumpla który też siedzi w Car Audio. + w między czasie sąsiad kumpla który też lubi posłuchać muzyki na dobrej jakości sprzęcie. 
Odsłuchujemy i sobie myślę w między czasie może mam spaczony słuch i panowie stwierdzą, że najlepiej gra w tej najmniejszej. Ależ nie! Okazało się że w tej budzie 91 litrów głośnik zaczął gra pęknie no prawie idealnie. Było zejście było miękko i kopliwie zarazem. Głośnik przestał buczeć a zaczął grać. Wszyscy 3 byliśmy jednakowego zdania w największej budzie zagrał zdecydowanie najlepiej. Teraz pytanie pozostaje dlaczego?? Ktoś tu na forum pisał, że miał takowego w 40 litrach netto. I było świetnie. Dla mnie tego się słuchać nie dało. Czyżby to zależało od auta? Producent zaleca taką skrzynkę a tutaj w moim aucie 100x lepiej gra w 91 litrach czyli ponad 2x tyle co zaleca producent. Zauważyłem też, że na forach za oceanem właśnie dużo jest tematów odnośnie JL AUDIO 12w7 i ID MAX 12 często są zestawiane te suby ze sobą i jak w tytule tematu jest fraza SQ to właśnie pojawia się temat dużych skrzyń. Program WIN ISD Pro Alpha wyliczył do mojej budy 64 litry a i tak sub gra lepiej w 91 niż 61 litrach. 

Ktoś miał jakieś doświadczenia w tym subem? Dlaczego u mnie się sprawdza aż taki duzy litraż. Na koniec dodam, że miałem 2 takie suby drugi w domu i w domu grał ( bo obecnie mam 1) skrzynce zamknietej ok 85-86 litrów tak było najlepiej. Dziwne bo parametr głośnika  VAS to 66 litrów. Doceniam każdego kto zabierze głos w tej sprawie i doczyta moje wypociny do końca. 

 

Każdemu z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...