Skocz do zawartości

Laguna II wymiana audio pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jest to mój pierwszy post tutaj. Potrzebuję rady gdyż mam dylemat. Mianowicie rozwaliły mi się stare stockowe głośniki w lagunie II 1.8 2003r., chciałbym wymienić je na nowe. Tylko właśnie z przodu zmieszczą się max 13-tki nie modyfikując niczego, a powiem szczerze, że słabo tam z modyfikacją pod 16-stki ( ale jeżeli miała by być przepaść miedzy moim pomysłem, a modyfikacją i zamontowaniem pierw 16cm z przodu, trudno podejmę się tego). Mój pomysł jest taki i chciałbym się was poradzić czy ma on sens. Więc chcę z przodu dać 13-tki, aby nie modyfikować niczego, kupić do tego suba i jakiś wzmaczniacz, w następnym miesiącu dokupiłbym 2 woofery na tylne drzwi, suba chciałbym mieć ze skrzynią w bagażniku, ponieważ jak wspomniałem nie ma gdzie zamontować za bardzo wiekszych membran w tym samochodzie no i to by było tyle. I pytanie czy ten pomysł ma sens, czy jednak nie ma co sie pchać w te 13stki w takim setupie i dużo lepszy dźwięk uzyskam z wooferami 16cm?( ponieważ wydaje mi się, że dobre 13-tki spiszą się dobrze skoro bassem i tak zajmie się sub i wzmaczniacz) jestem kompletnym laikiem, pierwszy raz chcę zmienic audio w samochodzie. Pomóżcie, wszędzie piszą, żeby nie pchać się w 13-stki i już zgłupiałem. Czy naprawdę będzie taka różnica między 13cm, a 16cm w takim setupie?

 

Budżet narazie koło 1000zł, w nastepnym miesiącu kolejne 1000zł. Myślę, ze najpierw kupić coś do 500zł na przód + wzmaczniacz.

 

Pomóżcie:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to ten problem ? Masz auto jak każde inne, masz 13 z przodu, włożenie 16 jest bardzo trudne, tym bardziej dla laika, to wkładasz dobre 13, robisz drzwi. Na Forum masz najczęściej polecany układ 2 + 1, czyli przód + sub, nic nowego nie masz w tym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogus1984  Dobrze, wiec czy przy takim setupie dużo stracę nie montując 16 z przodu? (kupiłbym jakiś dobry sub i wzmaczniacz), chciałbym uzyskać miękki, dynamiczny bass z dobrym kickiem, czyste srednie i wysokie tony  nie zapadające się z tym bassem i  czy te 13-stki dobrze się zgrają z subem powiedzmy 20cm? Bo jeżeli mam stracić wyczuwalnie dużo nie montując 16 w tym setupie to będę musiał coś rzeźbić, ale jak mówiłem wolałbym tego uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, zakupić dobre 13, zamiast tyłu, dołożyć grosza do przodu i poszukać mocnego przodu na 13 cm wooferku. Dobra 13 zagra mocno, jak jakaś średnia 16. Sub do tego nawet 10" w skrzynce zamkniętej, całość z 3/4 kanałowego piecyka i cieszyć się muzyką - bez problemu jest to do uzyskania. Przednie drzwi wytłumić solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze więc.. Dobry przód 13cm, i skrzynka, ale dlaczego 10? nie lepiej 20-25cm sub? I kolejne pytanie czy mam kupić oddzielnie głośnik sub i do tego oddzielnie skrzynię? Chciałbym, żeby te niskie tony były wyraziste, miękkie i soczyste, żeby ten bass nie przytłumiał tych głosnikow 13cm z przodu, żeby te wszystkie tony był spasowane nie wiem jak to dokładnie opisać, mam nadzieję, że mnie zrozumiecie.

 

I czy jak zrezygnuję z głośników z tyłu ( czyli będzie 2+1) nie będzie efektu jakby pustej sceny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytasz ze zrozumieniem ? 10" to ile cm subwoofer ? Pustej sceny ? Czyli rozumiem, że jak idziesz do klubu na koncert na "live", to są dwie kapele, jedna gra na scenie, a druga za barem ? Napisałem już, nic nowego nie masz do zrobienia, tylko jedynie czego Ci brakuje, to chęci poświęcenia chwili na popatrzenie po Forum. Zacznij czytać co nieco, tu już się temat powoli wyczerpuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki celował bym w Hertz HSK 130, subwoofer np. JL Audio 10w0, czy Excursion SHX10 - skrzynki wedle zaleceń producenta. Wzmacniacz - tu szukaj dobrego, używanego wzmacniacza 3 lub 4 kanałowego, który ma w mostku lub na kanale dla suba jakieś uczciwe 300 Wat RMS. Wzmacniacz używany będzie zdecydowanie wyższej klasy, jak nowy marketowy szajs. Tematów o wzmacniaczach masz dużo na Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Ten JL teraz sie nazywa "10W0v3-4" ? bo właśnie taki jest na centrumaudio.pl jakaś legenda inżynierii, to jest ten?

A od tych hertzów to coś lepszego nie ma do 600zł?


 

Dobra. Ten JL teraz sie nazywa "10W0v3-4" ? bo właśnie taki jest na centrumaudio.pl jakaś legenda inżynierii, to jest ten?

A od tych hertzów to coś lepszego nie ma do 600zł?

edit. pomyliłem z  esk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...