Skocz do zawartości

TONSIL SW2252 SILVER line 10" (closed czy br, ile litrów)


simon-u
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzuciłem dane w winISD i tak własnie to wygląda, dla skrzyni zamkniętej to okolice 50 litrów a dla br dwa razy tyle. Ja bym ten głośnik odpuścił i kupił coś co w normalnych skrzynkach gra. Ten tonsil to żaden potwor żeby go w takie wielkie pudla pakować...

 

Na olx'ie masz re audio10s4 i AS r12 w normalnych pieniadzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. W karcie informacyjnej głośników jest błąd w parametrze Vas(98) dla mojego głośnika. Karty dla głośników zamieściłem tutaj: https://unitraklub.pl/node/19934

Obliczyłem pola powierzchni membran wszystkich głośników i zestawiłem na wykresie z parametrem Vas. Wszystkie punkty dały prawie linię prostą oprócz punktu mojego głośnika(nie brałem go pod uwagę). Dla pola powierzchni membrany mojego głośnika punkt styku z prostą wychodzi w okolicach 60 Vas.

Program wyliczył mi skrzynię BR 57,35l strojoną na 35.1Hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. W karcie informacyjnej głośników jest błąd w parametrze Vas(98) dla mojego głośnika. Karty dla głośników zamieściłem tutaj: https://unitraklub.pl/node/19934

Obliczyłem pola powierzchni membran wszystkich głośników i zestawiłem na wykresie z parametrem Vas. Wszystkie punkty dały prawie linię prostą oprócz punktu mojego głośnika(nie brałem go pod uwagę). Dla pola powierzchni membrany mojego głośnika punkt styku z prostą wychodzi w okolicach 60 Vas.

Program wyliczył mi skrzynię BR 57,35l strojoną na 35.1Hz

 

Niestety, nie ma bezpośredniego związku powierzchni membrany z parametrem Vas.

Ale Vas można dość łatwo zmierzyć w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ta metoda nie jest dokładniejsza niż moje wyliczenie. Druga sprawa, że nowy głośnik będzie miał inne Vas niż głośnik już wygrzany z wyrobionym zawieszeniem, a przecież nikt nie przerabia skrzyń, kiedy głośnik się już rozrusza.

@cursor Dla GDN 25/60 też zalecają duże skrzynie, dlatego zaufam programowi i zklepię prawie 60l pakę. Miejsca w bagażniku mam dużo.

Jakiej średnicy br zastosować? 60/76, 80/155, 100/260 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ten głośnik jest taki sam jak GDN25/60, to słaby to będzie sub ;)

Słuchałeś, czy wywróżyłeś?

 

Pierwszy raz banana na twarzy uświadczyłem jak posłuchałem wooferów w komorach od kolegi zygastg. Jeszcze raz dzięki Zyga. Drugiego kiedy uzupełniłem przód starym tonsilem. I zejście ma solidne. W dodatku dostał papierowe 250W RMS (nominalna jego moc to 110W DIN ), ale woła o więcej. Pomyślimy... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...