Skocz do zawartości

Instalacja konwertera rca w Bmw e61- problem z dźwiękiem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie. Ostatnio naszła mnie chęć na lekką poprawę dźwięku w moim aucie,jest to moje pierwsze auto,gdzie nie robiłem nic z systemem audio bo myślałem,że jest w miare ok,ale po roku jednak muszę coś poprawić. Zainstalowałem z przodu głośniki 100mm Alpine i chciałem dodać wzmacniacz i małą skrzynkę.I tu zaczął sie problem. Moje radio to CCC Professional bez wyjscia RCA. Postanowiłem iść po najmniejszej linni oporu i kupić konwerter rca. Zakupiłem jakis za 35zl z allegro i po podłączeniu raz,że gra cicho a dwa,że sa trzaski,szumy do tego stopnia,że nawet nie nadaje się to do wysterowania suba. Myślałem,ze to wina radia więc wrzuciłem na stół jakiegoś pioneera i podpiąłem bezposrednio do iso i potem do wzmacniacza.Efekt ten sam. Myślałem,ze to uszkodzony konwerter ,więc kupiłem jeszcze dwa takie i jeden innej firmy,droższy,ale efekt ten sam.Nigdy wczesniej nie używałem konwertera,ale widze jak dużo ludzi to poleca,że podlaczaja i to super gra. Fakt,że po zastosowaniu filtrów w wzmacniaczu i podkrecenia na maxa jakoś to gra,ale to nawet nie jest 50% jakości jak normalnie uzyskuje z Rca.

Podłączenie jest na 100% dobre bo już trochę instalacji porobiłem w życiu.

Sygnał biore z subwooferow,które są pod siedzeniami.

Czy to może być wina kiepskiej jakości konwertera czy co?

Zostaje mi już tylko rozebranie jednostki i szukania jak wypuścić Rca z przedwzmacniacza?

Czy ktoś podłączał wzmacniaczw bmw e60 i może się coś wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale które Ty głośniki w końcu zasiliłeś? skrzynkę czy te 100mm? Wiem że w BMW woofery w tylnej półce są wysoko cięte i sub na konwerterze z nich mocno tłucze, bo gra bo odajże od 60hz, wiec jesli wziales sygnal z minisubow z pod fotela, mogą i one być cięte, i stąd pojawia się kiepski dźwięk z midów ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sorki,ale,temat ogarnięty.Winny jest wzmacniacz.Nie wiem czemu jak podłączyłem go na innym radiu z rca to gra dobrze a jak podlaczam poprzez konwerter to pierdzi i trzeszczy :/ na szczescie sprawdzilem na innym wzmaku i jest ok.Dziwna sprawa..

Aha zasilam tylko sub ;)

Jak wyciagne rca z radia bmw to zastanowie sie nad zasileniem przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...