Skocz do zawartości

Strojenie car audio avensis t25


Outlaw1986
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

OK. Czyli po zabezpieczeniu tweetera kondensatorem 10uF, później w procesie praktycznego strojenia odsłuchowego uwzględniamy tenże element.

KROPKA.

W sumie dla mnie to logiczne. Dla mnie, czyli dla jednego z teoretyków lejących na co dzień wodę na tym forum. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz z niepotrzebnego zabezpieczenia wyjdzie pełna pasywna zwrotnica, ten temat pokazuje ze lanie wody jest tu w normie. No ale niektórzy wola teoretycznie rozprawiać, zamiast poprawnie podłączyć, sluchac, testować.

Podtrzymuje wyżej powiedziane słowa kiedyś się dowiesz dlaczego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie było kondensatora zabezpieczajacego woofery, a raczej kondensatora na kogoś kto nie wie nic a się grzebie w tym DSP.

 

A wracając do tego tematu. Przez kilka stron bezsensownej dyskusji nie mogliście dobrać odpowiedniej wartości kondensatora na tweetery, ani również kilka razy nie mogliście napisac mi co się stanie jak tego kondensatora nie będę miał. Po czym nie zdziwię się, jeżeli macie takie zabezpieczenia, które wpływają na cięcia ostateczne głośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie było kondensatora zabezpieczajacego woofery, a raczej kondensatora na kogoś kto nie wie nic a się grzebie w tym DSP.

 

A wracając do tego tematu. Przez kilka stron bezsensownej dyskusji nie mogliście dobrać odpowiedniej wartości kondensatora na tweetery, ani również kilka razy nie mogliście napisac mi co się stanie jak tego kondensatora nie będę miał. Po czym nie zdziwię się, jeżeli macie takie zabezpieczenia, które wpływają na cięcia ostateczne głośnika.

 

Chyba nie piszesz o tym temacie , umiejętność czytania ze zrozumieniem nabywa się z czasem lub i nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie czuje tu żadnego problemu, skończmy już tą rozprawę bo i tak za dużo tu zostało powiedziane, a zmierza to w złym kierunku, a po co to.

 

Ze swoich przemyśleń, zabezpieczenie tweetera może mieć sens przy strzelających wzmacniaczach przy włączaniu (np. Alpine PDX). W pozostałych przypadkach to już raczej wystarczy być ostrożnym i nie pomylić kanałów. Przy resecie ustawienia DSP Helixa i tak pozostaje szkielet ustawień jakie mieliśmy (np 2 way), więc nie powinno być z tym problemow, samoczynnych resetów również nie zaobserwowałem. Nie wiem co musiałoby się stać innego, aby spalić te tweetery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie czuje tu żadnego problemu, skończmy już tą rozprawę bo i tak za dużo tu zostało powiedziane, a zmierza to w złym kierunku, a po co to.

 

Ze swoich przemyśleń, zabezpieczenie tweetera może mieć sens przy strzelających wzmacniaczach przy włączaniu (np. Alpine PDX). W pozostałych przypadkach to już raczej wystarczy być ostrożnym i nie pomylić kanałów. Przy resecie ustawienia DSP Helixa i tak pozostaje szkielet ustawień jakie mieliśmy (np 2 way), więc nie powinno być z tym problemow, samoczynnych resetów również nie zaobserwowałem. Nie wiem co musiałoby się stać innego, aby spalić te tweetery.

Alpine pxa-h700 po odpięciu od zasilania gubi ustawienia, przywrócić można je dopiero z memorki, ale to po uruchomieniu trzeba wcisnąć przycisk z numerem pod którym mamy zapisane.

No i oczywiście błąd ludzki, już 2 osoby z którymi się widziałem miały bałagan w kablach.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine pxa-h700 po odpięciu od zasilania gubi ustawienia, przywrócić można je dopiero z memorki, ale to po uruchomieniu trzeba wcisnąć przycisk z numerem pod którym mamy zapisane.

No i oczywiście błąd ludzki, już 2 osoby z którymi się widziałem miały bałagan w kablach.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Dokładnie, tak jakby nie posiadał podtrzymania pamięci po odłączeniu zasilania, a grono ludzi jeździ z tymi prockami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli masz tweetery podłączone tam gdzie instrukcja każe nic im się nie powinno stać nawet po padzie zasilania.

 

In order to protect the speakers, if Tweeter is selected in Front 1, there is no filter OFF (slope OFF) setting for H.P.F. 

(manual str. 15)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...