Skocz do zawartości

Strojenie car audio avensis t25


Outlaw1986
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Te glosniki są o kilka klas wyżej od tempo twiteer kosztuje tyle co tempo ultra cały zestaw

Model to audio system ha 30 phase

Dlatego zależy mi żeby grał na tyle co potrafi w porównaniu z tweeterami od rainbow germanium to niebo A ziemia

Właśnie rozmawiałem z panem Pawłem Chrzest z caraudio media I temat do ogarnieci potrzebuje na to około 3 dni zdziwiłem się Ale chyba mało kto w Polsce lepiej to zrobi albo I nie ma lepszego. Koszty tez nie są duże.

Jeszcze nie byłeś u niego a już najlepszy [emoji1782]

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to ująć , ale Paweł jest jedną z najbardziej doswiadczonych osób w Car Audio , do tego jest osobą osłuchaną i potrafiącą bardzo trafnie określić zalety i wady systemu , korzystając jedynie ( aż ) z uszu .

Tego nie zaprzeczam ale ocenę można wydać po usłudze, nie przed [emoji2]

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1 zdjęciu porównanie filtr aktywny (żółty) oraz filtra aktywny plus kondensator 10uF (czerwony)

 

5084122d762ac24emed.png

Na 2 zdjęciu porównanie głośnik bez żadnych filtrów (żółty) i z kondensatorem 10uF (czerwony)

 

a0c0f4ae6543e2efmed.png

To są symulacje na bazie pomiaru Scan speak illuminator z auta z wygładzaniem, dla lepszego obrazu.

Nie poddaje ocenie, każdy sam wyciągnie wnioski. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak powiedziałem dzisiaj trochę w samochodzie i powyższych odpowiedziach już jest dobrze A może nawet lepiej niż dobrze.

Woofer cie Ty na 65-2900hz 12db/oct

Tweeter 4800hz 12db/oct

Subwoofer 35-80hz 12db/oct

Dla tweetera odwrócona faza o 180 stopni

Czasy jako tako ustawione jutro poprawię trochę

Narazie jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie czy kabel zasilający 16mm2 z czystej miedzi starczy do mojego wzmacniacza bezpiecznik ma 100a czy zmienic na 25mm2

Strona 18,19,20

 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.car-audio.waw.pl/PolskiCarAudioFAQ.pdf&ved=2ahUKEwjj4pHIrfXjAhXFtYsKHWa7BJUQFjAAegQIARAB&usg=AOvVaw2btQsYBOBHfzc1N8QkZtTj

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Czytam i to bardzo uważnie, nie jestem biegły w każdym zakresie i od Was czerpie wiedzę za co dziękuje [emoji846] chce dopytać czy polecane 10uF przy moim tweeterze Focal TB872 też zapewni odpowiednie „odcięcie”

 

attachicon.gifF0D5B8D4-D6B5-48E1-9400-7CE9002FC8EE.jpeg

Tak, ale czy w tym miejscu co potrzeba...

Na oko to chłop w szpitalu umarł...

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i to bardzo uważnie,....................................................................................................nie jestem biegły w każdym zakresie i od Was czerpie wiedzę za co dziękuje chce dopytać czy polecane 10uF przy moim tweeterze Focal TB872 też zapewni odpowiednie „odcięcie”

 

Chyba jednak nie .........

 

Jego zadaniem nie jest cięcie w określonym punkcie , skoro chcesz to zrobić aktywnie .

 

Jego rolą jest zabezpieczenie tweetera przed błędnymi nastawami ( złe pasmo wyznaczone w procku ) lub pojawieniem się składowej stalej na wyjściu wzmacniacza .

 

 

Co oznacza , ze jego wartość nie może przybierać wartości zbliżonej do danego punktu odcięcia .

I tak od blisko 15 lat , każdy interpretuje sobie tak jak mu pasuje i wyciąga stosowne do tego wnioski :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakamihi zgadza się, jednak impedancja tego głośnika wynosi 6ohm, w prostymi kalkulatorze filtrów 1szego rzędu przy kondensatorze 10uF wyszło cięcie na 2650Hz, przy zastosowaniu 8,2uF wartość wzrasta do 3250. Na DSP cięcie mam na 3900Hz 12dB.

Czy to źle, że drążę temat?

 

Tak, ale czy w tym miejscu co potrzeba...

Na oko to chłop w szpitalu umarł...

 

Dzięki za konkrety...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nakamihi zgadza się, jednak impedancja tego głośnika wynosi 6ohm, w prostymi kalkulatorze filtrów 1szego rzędu przy kondensatorze 10uF wyszło cięcie na 2650Hz, przy zastosowaniu 8,2uF wartość wzrasta do 3250. Na DSP cięcie mam na 3900Hz 12dB.
Czy to źle, że drążę temat?

x


 

 




Jego zadaniem nie jest cięcie w określonym punkcie , skoro chcesz to zrobić aktywnie .

Jego rolą jest zabezpieczenie tweetera przed błędnymi nastawami ( złe pasmo wyznaczone w procku ) lub pojawieniem się składowej stalej na wyjściu wzmacniacza .

 

 


Co oznacza , ze jego wartość nie może przybierać wartości zbliżonej do danego punktu odcięcia .

I tak od blisko 15 lat , każdy interpretuje sobie tak jak mu pasuje i wyciąga stosowne do tego wnioski :wink2:

:wink2:

 

Ale możesz jeszcze kilka razy zapytać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale możesz jeszcze kilka razy zapytać :wink:

Mam wrażenie ze nie ma to sensu :-)

Mam też wrażenie, ze będzie to zbyt nisko obcięte aby zabezpieczyć tweeter.

Ale skoro moje pytanie jest celowo bez odpowiedzi a ufam w Twoje dobre intencje, znaczy ze tak ma być i będzie dobrze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a nie słyszał Pan o cięciu pasywno - aktywnym :) w punkt...

Dobrze wiesz, że nie o to chodziło :-)

 

Co nie ma sensu. Tak ten kondensator ma zabezpieczyć tweeter i w takim celu ma być wpięty....

Nie ma sensu drążyć tematu zmiany wartości kondensatora.

Sens wpięcia kondensatora jest niepodważalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...