Skocz do zawartości

Strojenie car audio avensis t25


Outlaw1986
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy cięciach podanych przez stanec tez będzie dziura. Co powiesz na hpf 5 kHz drugim rzędem dla tw i okolice 2,9 kHz tez drugim rzędem dla wf?

Duzo lepiej, moze bedzie gorka, a moze i nie, zalezy jak wysoko woofer sam zacznie sie filtrowac.

Przy cieciach podanych przez stanec, owszem, bedzie maly dolek na podziale, ale to bardzo dobry punkt wyjscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie chodzi mi o wróżenie czy strojenie na odległość ale o jakieś zaleznosci co do dobrania wartości podanych częstotliwości.

Nie jest to jakas wielka filozofia, zalezy to od stromosci zbocza i zachowania odpowiedniego spadku SPL w punkcie podzialu.

Edit: Oczywiscie glownie to co powyzej, jednak w praktyce dochodzi jeszcze troche innych czynnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo lepiej, moze bedzie gorka, a moze i nie, zalezy jak wysoko woofer sam zacznie sie filtrowac.

Przy cieciach podanych przez stanec, owszem, bedzie maly dolek na podziale, ale to bardzo dobry punkt wyjscia.

Dzięki za odpowiedz.

 

Spotkałem sie z pewnym wzorem na obliczenie częstotliwości dla midwoofera/mida względem filtra tweetera gdy stosujema filtry Butterworth drugiego rzędu. Mianowicie mnozymy częstotliwość ciecia tweetera razy 0,592.

 

Outlaw, jeśli umiesz po niemiecku to polecam lekture, poradnik na temat ustawienia dsp w samochodzie może trochę Ci sie rozjasni: https://kirchner-elektronik.de/wp-content/uploads/2019/04/15508816-AutoDSP.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdę w propozycję "stanec" I jutro dam znać co i jak

Pamietaj tez aby faze dla tweeterow ustawic odwrotnie niz dla woofera. Musisz tez troche pokombinowac z tymi cieciami, np zjechac tweeterem na 4kHz lub podciagnac woofer do 2,5kHz.

Na poczatek zabawy powinno Ci wystarczyc.

Polecam poczytac troche materialow o zwrotnicach, rowniez tych pasywnych. Idea i zasady sa te same dla pasywki i aktywki, tylko realizacja jest inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura

No właśnie jak to jest?

Sam zastanawiałem się nad dodatkowym zabezpieczeniem ale po 1. bałem się ze kondensatory za kilkanaście złotych wpłyną negatywnie na jakość a po 2 nie ogarniam przesunięcia fazowego przy jednoczesnym zastosowaniu 2go rzędu na procku i pierwszego fizycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak to jest?

Sam zastanawiałem się nad dodatkowym zabezpieczeniem ale po 1. bałem się ze kondensatory za kilkanaście złotych wpłyną negatywnie na jakość a po 2 nie ogarniam przesunięcia fazowego przy jednoczesnym zastosowaniu 2go rzędu na procku i pierwszego fizycznie.

Kondensator obraca fazę o 45 stopni. Więc dodając go do aktywnego masz miksa [emoji1782]

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie będą wystarczające czy szukać czegoś lepszego?

 

JANTZEN AUDIO Cross Cap 10uF:

https://allegro.pl/oferta/jantzen-audio-cross-cap-kondensator-10uf-400vdc-7440015872

 

JANTZEN AUDIO Standard Z-cap 10uF:

https://allegro.pl/oferta/jantzen-audio-kondensator-standard-z-cap-10-00-uf-7157444868

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy 10uf spełni swoje zadanie do zabezpieczenia tweetera a jaki kondek marka model to Kwestia jak bardzo chcesz wnikac w walory brzmieniowe .

Odnośnie zabezpieczenia wiem, nie chce po prostu zepsuć tego co jest wydając np. 35zł zamiast 70.

I czy aż 10uF będzie potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te glosniki są o kilka klas wyżej od tempo twiteer kosztuje tyle co tempo ultra cały zestaw

Model to audio system ha 30 phase

Dlatego zależy mi żeby grał na tyle co potrafi w porównaniu z tweeterami od rainbow germanium to niebo A ziemia

Właśnie rozmawiałem z panem Pawłem Chrzest z caraudio media I temat do ogarnieci potrzebuje na to około 3 dni zdziwiłem się Ale chyba mało kto w Polsce lepiej to zrobi albo I nie ma lepszego. Koszty tez nie są duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...