Skocz do zawartości

Jakość dźwięku via bluetooth


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam radio 80prs, często korzystam za pośrednictwem telefonu z serwisu streamingowego czytaj spotify do słuchania muzyki.

W jaki sposób mogę uzyskać maksymalną jakość dźwięku? 80prs wykorzystuje do bluetooth A2DP, mój telefon (Oneplus 6) Bluetooth     5.0, A2DP, LE, aptX HD. Aby jakość była najlepsza łączyć się przez aux a może transmiter bluetooth co wykorzystuje aptX HD ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od zmiany spotify :)

 

jest tu jeden taki na forum, z ktorym robilismy test spotify vs tidal u mnie w aucie, po puszczeniu ze spotify jakos tak mu sie nie widzialo granie u mnie(szczegolnie brak wysokich tonów), puscilismy z tidala, po 2 sekundach zrezygnowal ze spotify :D

 

czesto sa promki na tidala na miesiac/trzy, zarzuć wersję hifi i zobacz czy problem nie leży tutaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh mam ten sam problem. Na telefonie Tidal Master a potem puszczam to po BT... A radio nie chce uruchomić Tidala z uwagi na nieobsługiwana rozdzielczość (tak obstawiam) bo tidal się włącza itd ale w samej apce nie moge nic zrobić bo wyświetla sie 1 ekran... Poprostu tidal nie ogarnia poziomej orientacji ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tu jeden taki na forum, z ktorym robilismy test spotify vs tidal u mnie w aucie, po puszczeniu ze spotify jakos tak mu sie nie widzialo granie u mnie(szczegolnie brak wysokich tonów), puscilismy z tidala, po 2 sekundach zrezygnowal ze spotify

 

:rotfl:  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:

Szkoda kasy i prądu na spotify ... miałem wersje premium i ... porażka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Aby jakość była najlepsza łączyć się przez aux a może transmiter bluetooth co wykorzystuje aptX HD ?

Jakiś dobrej jakości odbiornik z aptX HD podpięty do aux albo np. Chromecast Audio podpięty pod aux, ale to już nie jest bluetooth, jednak jakość powinna być lepsza.

 

Heh mam ten sam problem. Na telefonie Tidal Master a potem puszczam to po BT... A radio nie chce uruchomić Tidala z uwagi na nieobsługiwana rozdzielczość (tak obstawiam) bo tidal się włącza itd ale w samej apce nie moge nic zrobić bo wyświetla sie 1 ekran... Poprostu tidal nie ogarnia poziomej orientacji ;/

 

Spróbuj zainstalować aplikację BubbleUPnP, obsługuje Tidala i działa też w orientacji horyzontalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło kurła... Napiszcie mi tu jeszcze ze slyszycie roznice tidal vs sptiffy w trakcie jazdy i koncze przygode z tym forum  :D

Mastek ... jak ja jestem głuchy i u mnie dwa sxy gonią pod spawarką ... tak brazylia kwadrat  :rotfl:  to różnica jest i to znaczna na wysokich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz kwestia kto do laryngologa , kto palic lalki vodoo a kto poprawiać granie, bo nawet na sluchawkach za kloca z groszem roznic nie wychwycilem.

 

Ale...w HA podobno znaczenie ma nawet to czy wzmcinacz stoi na szkle czy na drewnie.... Tak ze tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


No to teraz kwestia kto do laryngologa , kto palic lalki vodoo a kto poprawiać granie, bo nawet na sluchawkach za kloca z groszem roznic nie wychwycilem.



Ale...w HA podobno znaczenie ma nawet to czy wzmcinacz stoi na szkle czy na drewnie.... Tak ze tego...

 

Link do forum Spotify w temacie jakości dziwęku, podstawowa znajomość angielskiego wymagana:

 

https://community.spotify.com/t5/Social/HiFi-Lossless-where-are-you/td-p/4586149/page/7

 

Tak ze tego... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się z tym nie zgodzić natomiast konwertując ręcznie listę ponad 350 utworów brakowało niewiele a cześć dała się wyszukać i zastąpić innymi wersjami, podchodziłem do tego na 3 razy, są jakieś konwertery ale trzeba poświadczenia logowania wpisywać a to średnio fajne rozwiązanie.

 

Z perspektywy roku korzystania ze Spotify i od marca br. z Tidala sporo dodali do bazy utworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nie słyszę za bardzo różnicy sptify/tidal hi-fi. Różnica jest dla mnie wyraźnie słyszalna jak wchodzi tidal master. 

 

Muzyka jest na iPhone podłączony do radia kablem usb i dalej rca do procesora.

 

 

Ps. Jak ktoś jest fanem Rammsteina to na tidalu jest tylko kilka kawałków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość oferowanych utworów w jakości master nie jest satysfakcjonujaca według mnie. Do tego dochodzi mało przyjazny interface, dużo mniejsza społeczność co przekłada się na brak interesujących playlist. Ja od jakiegoś czasu zastanawiam się nad powrotem do Spotify, muszę tylko zrobić porównanie na świeżo w obecnym systemie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki sam jak w Spotify

Po przesiadce ze spotify na tidala ciężko było mi się przyzwyczaić ze jak nie trafie w suwak postępu to włącza się playlista utworu... dużo różnic jest, które mnie nie przekonują. Spotify jest wygodniejsze w użytkowaniu. Pamietam ze napster był jeszcze przyjaźniejszy ale tam akurat bieda z utworami była a polskich wykonawców jak na lekarstwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam kilka znalezionych informacji:

 

"Spotify oferuje ponad 50 mln utworów muzycznych.

Tidal oferuje 50 mln utworów muzycznych i ponad 200 tys. wysokiej jakości teledysków. 46 mln z nich dostępnych jest w bezstratnej kompresji, a 30 tys. z nich w studyjnym miksie MQA (Master Quality Authenticated)."

 

"Spotify wykorzystuje kodek Ogg Vorbis do kodowania muzyki. Oferuje strumieniowanie lub zapisywanie w przepływności 96, 160 lub 320 kb/s.

Zwykła wersja Tidala oferuje strumieniowanie przez kodek AAC przy maksymalnej przepływności 320 kb/s. Dodatkowo płatna usługa HiFi zapewnia nam bezstratne strumienie w wysokiej rozdzielczości formatach FLAC, ALAC i MQA."

 

Źródło  https://www.google.com/amp/s/www.spidersweb.pl/rozrywka/2019/07/17/spotify-tidal-co-wybrac-gdzie-sluchac-muzyki/amp/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zwykłych bezstratnych HIFI też za wiele nie ma

Nie wiem , co dla Ciebie oznacza "za wiele nie ma", ale ja jakos nie narzekam.

Fakt, kilka lat temu czesto trafialy mi sie utwory/albumy w slabszej jakosci, ale duzo sie poprawilo w tym wzgledzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie radio łączy się przez BT z telefonem używając kodeka LDAC (990kbps) i potrafi praktycznie bezstratnie zagrać plik w formacie FLAC. Testowałem kilka serwisów. Na postoju jakość Spotify Premium a Tidal Master to przepaść, za to w trakcie jazdy, odgłosy jedenastoletniego klekota skutecznie wyrównują walory odsłuchowe Spotify i Tidal HIFI. Co ciekawe, muzyka elektroniczna grana przez internetowe radio DI.FM w opcji ultra - 320k mp3 - gra wyjątkowo dobrze. W Twoim przypadku wąskim gardłem będzie radio. Spróbuj jak koledzy piszą, użyć jakiegoś odbiornika BT z dobrym dekoderem na pokładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...