Skocz do zawartości

Cztery micro precision 5.16


Adr31
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lubię takie projekty.

 

Adr31 - nie czekaj na opinie innych bo Cię jeszcze zniechęcą, działaj i powodzenia :-)

Jestem nowy w temacie, takze opinia moze nie tylko zniechęcic, ale tez pomóc ; )

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

W bagazniku mam 2razy focal p25f, zastanawiałem się nawet nad ich zmianą na cos mocniejszego, bo lubię szybkie moocne uderzenia. Głownie rock, ale tez edm. I moze dobrym rozwiązaniem nie mnie byłyby 4 slimaki a nie mocniejsze suby...

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chłopaki mówią wyżej działaj i nie daj się zniechęcić :) dwa woofery na stronę fajna sprawa , ale jesli ma to mieć ręce i nogi to w aplikacji 3 way z dosyć nisko ciętym Sredniakiem ,bądź woofery z osobnych kanałów , chyba że ma być Tylko łomot to wtedy bez znaczenia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Widzę że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Za nim dorobisz boczek polecam dać metalowe pierścienie pod ślimaki, u mnie był to klucz do sukcesu z adaptacją tych przetworników w Focusie by wreszcie zagrały jak oczekiwałem. Kolega bonless prawdopodobnie ma gotowe z blachy 6mm nagwintowane pod wymiar MP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z czystej ciekawości. Jestem ogromnie zadowolony z czterech slimakow. Czy jakies woofery mają do nich podejscie? Chodzi mi o kick i ogolną jakosc grania? Czy slimaki mają opinię najlepszych wooferow na tym forum?

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kick'a to z nich za wiele nie ma;)

Trochę brakuje im ale ogólnie pasmo jest na wysokim poziomie.

Widzę że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Za nim dorobisz boczek polecam dać metalowe pierścienie pod ślimaki, u mnie był to klucz do sukcesu z adaptacją tych przetworników w Focusie by wreszcie zagrały jak oczekiwałem. Kolega bonless prawdopodobnie ma gotowe z blachy 6mm nagwintowane pod wymiar MP.

A mógłbyś powiedzieć co się zmieniło po dodaniu pod nie pierścieni ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrosła znacząco dynamika w całym zakresie pasma, przetwornik gra ostrzej odniosłem wrażenie lepszej kontroli przy niskiej średnicy także, na niektórych utworach kick jest taki jak by ktoś w deskę po środku młotkiem nap...dalał, wcześniej bas był rozlazły. Przed modyfikacją nie byłem w stanie osiągnąć obecnych poziomów wysterowania bez zniekształceń. Pierścienie przykręcone są do zeszlifowanego o 6mm dystansu MDF dostępnego w handlu a pomiędzy materiałami MDF/metal dałem cienką piankę która się idealnie sprasowała, dystans jest przykręcony śrubami metrycznymi z nakrętką i przyklejony na silikon w koło do blachy drzwi. Co do tego że MP nie mają kicka się nie zgodzę, wszystko zależy od prawidłowej aplikacji. Jest kilka osób na forum które dobrze znają mój obecny setup mogły by się wypowiedzieć by nie była to laurka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że większość osób mając na myśli kick mówią o jego podbarwieniu, że jest go więcej niż np. basu czy niskiej średnicy. Czyli kicka ma każdy woofer, tylko jeden ma go więcej a inny mniej kosztem reszty pasma. Według mnie MP grają bardziej zrównoważonym pasmem, nie mają kicka uwydatnionego, co nie zmaczy, że nie kopią, przez co być może bardziej słychać te niższe tony.

 

Podobnie było w dyskusji o R6A, które to niby nie mają średnicy. Mają ją ale właśnie kick ją trochę przysłania i stąd takie wrażenie.

 

Typowo kickowe woofery to myślę, że bardziej Focale, ale nie znam tematu dogłębnie, bardziej z zasłyszanych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czy slimaki mają opinię najlepszych wooferow na tym forum?

Opinię mają bardzo dobrą i uważam, że zasłużenie ale nie są to przetworniki bez wad i na nich się CA nie kończy. Czy są jakieś co mają do nich podejście. Są i jest ich nie mało ale zależy co rozumiesz przez stwierdzenie podejście. Co ci się w nich podoba a co byś zmienił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinię mają bardzo dobrą i uważam, że zasłużenie ale nie są to przetworniki bez wad i na nich się CA nie kończy. Czy są jakieś co mają do nich podejście. Są i jest ich nie mało ale zależy co rozumiesz przez stwierdzenie podejście. Co ci się w nich podoba a co byś zmienił.

Podobac się wszystko chyba podoba, bo to moje pierwsze lepsze woofery. Chciałbym po prostu wiedziec jakie woofery są jeszcze popularne wśród forumowiczow, tak jak kiedys r6a...

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłuj je i ciesz się graniem bo to bdb woofery. Nie kombinuj z innymi bo może banan szybko zniknąć. Mnie też kiedyś urzekły i pyska cieszyły.

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Zostanę przy nich. A z ciekawości jakie modele wooferow warto wziąć pod uwagę w przyszłości?

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostanę przy nich. A z ciekawości jakie modele wooferow warto wziąć pod uwagę w przyszłości?

 

Wysłane z mojego EVR-L29 przy użyciu Tapatalka

Zależy ile masz kasy i czego oczekujesz , fakt że w tych okolicach cenowych co są mp ciężko o konkurencję . Później możesz przebierać ile chcesz i jak chcesz . Narazie nie zwracaj sobie głowy "innymi" wooferami działaj z tym co masz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...