Skocz do zawartości

Wzbudzenie woltomierza po masie/ alternator w głośnikach


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jest sposób aby rozdzielacz z woltomierzem kicx wzbudzić przewodem masowym, rozdzielacz jest na przewodzie + i od niego wychodzi cienki kabelek ma owy do wyświetlacza, czy pozostaje tylko wyłącznik.

Druga sprawa to dźwięk alternatora w głośnikach. Mam xetec 4g600, zasilanie z bagażnika, od niego kable sygnałowe i głośnikowe idą środkowym tunelem obok radia, głośnikowe wiadomo do głośników, a rca do schowka podłączone do gms dda 435. Gms jest zasilany z radia przez hi Input. Rca są sinuslive 3x ekranowane. Próbowałem masę dołożyć do rca, remote bezp. Ze wzmacniacza, nic nie pomogło, czy filtr przeciwzakloceniowy pomoże Czy dać rca gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź i ewentualnie popraw masę i jej styk, jak to nie pomoże rca gdzieś przecinają się z prądowymi i sieją zakłóceniami więc trzeba je puścić inaczej. Co do rozdzielacza to trzeba by podać plus po zapłonie zamiast stałego- wtedy nie będzie świecić cały czas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rca, na podłoże bagażnika idzie gruby kabel + chyba do pompy paliwa i nad nim rca, ale kuzyn też tak ma w E46 i nawet te same kable i nic nie gwizda. A czy wzmacniacz może być przyczyną? Jak rozlaczalem kiedyś aku to po zdjęciu klemy - głośnik mocno się ruszyl

Nie mam w bagażniku dobrego plusa po zapłonie tak żeby podłączyć 50mm kabel zasilający

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę posprawdzam. Dołożyłem masę z procka do klemy minus i już nie buczy jak włączę postojowki na zgaszonym silniku, swist jest cichszy ale słyszalny. Zamieniłem wzmacniacz na emphaser i mniej swiszczy niż xetec. Proc ma zasilanie od radia i pytanie czy podłączenie go bezpośrednio do aku rozwiąże problem bo żeby tro zrobić muszę rozebrać cały środek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wszelkie kable zasilające przecinające droge kabla RCA będą siać, reszta nie powinna, możliwe że zwyczajnie "ten typ tak ma" (urok gms'a)

w mojej vectrze c miałem zwrotnice w drziach tuż obok wiązek prądowych i nic się nie działo, teraz mam w innym miejscu tylko i wyłącznie z mojego pomysłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Alternator zregenerowany na oryginalnych gratach i dalej jest świst, próbowałem łączyć masę rca wzmacniacza z rca procka jest jeszcze gorzej, masa procka z masą aku bez zmian, czy może proca przenieść do bagażnika blisko wzmacniacza, wtedy rca miały by ok. 1m, obecnie idą tunelem środkowym do schowka,

Dodam jeszcze że na zgaszonym silniku słychać też brzeczenie po włączeniu świateł pozycyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Alternator zregenerowany na oryginalnych gratach i dalej jest świst, próbowałem łączyć masę rca wzmacniacza z rca procka jest jeszcze gorzej, masa procka z masą aku bez zmian, czy może proca przenieść do bagażnika blisko wzmacniacza, wtedy rca miały by ok. 1m, obecnie idą tunelem środkowym do schowka,
Dodam jeszcze że na zgaszonym silniku słychać też brzeczenie po włączeniu świateł pozycyjnych

Próbowałeś obejść procesor lub zmienić RCA? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor to jedyne źródło rca, chyba że spróbuję podłączyć telefon bezpośrednio do wzmacniacza, mam ładowarkę zobaczę bez niej. Procesor jest podłączony z radiem po rzeź hi Input i tak też się on wzbudza, remote idzie z niego do dwóch wzmacniaczy, wspólna masę radia i procka dałem do rozety gdzie jest też masa obu wzmacniaczy. Wszystko będę jeszcze sprawdzał ok 10 kwietnia bo obecnie auto w Detailingu, może masę silnik-nadwozie warto sprawdzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Mam/mialem ten sam problem z Axtonem (to chyba nawet to samo co GMS).

 

Mowie mam bo dalej slychac gwizdy ale tylko i wylacznie przez hi input->DSP

 

Jesli podasz zrodlo (tel, lapek) bezposrednio do proca powinna byc cisza (tak u mnie jest)

 

Ja jestem w trakcie przerabiania ramki pod 2DIN , na szybko podlaczylem JVC do procka przez RCA i jest cisza.

 

Dla pewnosci podaj zasilanie i mase do radia i procka bezposrednio z aku z tym ze w twoim przypadku wina jest tylko i wylacznie Hi-input.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...