Skocz do zawartości

Subwoofer 20-40Hz


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje znaleźć jakiś głośnik lub kompletny subwoofer który uzupełni zestaw 3 drożny o najniższe pasmo

 

Woofer gra od 40hz w górę więc chodzi mi o niższe pasmo...

 

Zestaw jest szybki więc fantastycznie jakby subwoofer też nie mulil.

 

Dlatego skrzynka tylko zamknięta.

 

Nie oczekuje wysokiego poziomu, nie słucham bardzo głośno.

 



 

Głośnik dostanie 260W rms przy 4 ohm

 

(Mostek) steg dst 401D

 

Więcej mocy się nie da - trzyma mnie rozmiar wzmacniacza :)

 



 

aktualnie wrzuciłem stare poczciwe infinity kappa 100.3 ale on już nie daje rady tak nisko...

 



 

Kolejnym obostrzeniem jest max wysokość skrzynki - 33cm

 

dlatego myślę też nad 2*25cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Napisano 2 minut temu

Potrzebuje

 

Na początek potrzebujesz lekcji dobrego wychowania ... nie uczyli że jak gdzieś wchodzisz to należy się przywitać, a nie zaczynać od swoich potrzeb? 

 

Co do tych 20Hz ... powinieneś poczytać coś na temat akustyki, bo błądzisz ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek potrzebujesz lekcji dobrego wychowania ... nie uczyli że jak gdzieś wchodzisz to należy się przywitać, a nie zaczynać od swoich potrzeb?

 

Co do tych 20Hz ... powinieneś poczytać coś na temat akustyki, bo błądzisz ...

Mea culpa, nie przywitałem się z wrodzonej tendencji do przechodzenia do meritum za co przepraszam.

Co do 20Hz to nie rozumiem twojego komentarza, słyszałem i głosy i instrumenty potrafiące generować 20Hz i chciałbym je też u siebie słyszeć czy też czuć (sprawa nazewnictwa jest wtórna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem szczerze mówiąc o co Ci chodzi z tymi 17m poza skojarzeniami z długością fali, ale idąc tym tokiem rozumowania 40 czy 50 Hz też nie usłyszę.

20Hz to nie tylko organy ale także np. kotły i ... Głosy ludzkie. I zapewniam że całkiem sporo nagrań takowe składowe posiada.

Niemniej odeszlismy od meritum

Tematem jest poszukiwanie przetwornika który sam albo w duecie śmiało zejdzie poniżej 40hz nie potrzebując przy tym setek litrów zakładając normalny poziom słuchania (maks co słucham nie przekracza 100dB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja mam dosyć liberalne podejście do doboru mocy wzmacniacza. Pewnie mało popularne ;) ale bazujące na tym co usłyszałem a nie na mitach...

W sensie że ważniejsza jest wydajność prądowa czyli zdolność kontroli napięcia niż sama moc.

Lepsze (mocniejsze) wzmacniacze mają lepszą kontrolę więc dlatego, podkreślam m.in. moim, zdaniem powszechna opinia że trzeba więcej mocy.

Na razie się mocno edukuje z serii P helixa bo ludzie dobrze o nich piszą w kontekście szybkości.

A właśnie RF z moich wspomnień miał problemy z szybkością. Niskie częstotliwości uzyskiwał z ciężaru membrany a to odbija się na szybkości i wymaga większej kontroli że strony wzmacniacza...

Właśnie też zainspirował mnie Internet do rozważenia dociążenia membrany w infinity :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem P serie Helixa i jeśli chodzi o niski bas to RF zdecydowanie wygrywa.

Zgadza się że RF ma niskie zejście, ale jest ono lekko mulaste moim zdaniem. Lata już nie słuchałem nowych produktów RF ale tak mi się wryło.

Zwłaszcza że teraz mam teoretycznie szybki sub ale porównując z resztą systemu jest buczący

 

Wiem wiem że marudzę i wybrzydzam, ale jak już wyciągnąłem wszystko z systemu poprzedniego to pasowałoby żeby sub tego nie psuł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat obudowa może być większa, byleby była niższa niż jakieś 31cm. 40l sądzę że jeszcze spoko, acz ciężko nazwać 40l większą obudowa:)

 

Właśnie wiem że moje poszukiwania są mocno specyficzne ponieważ szukam już pasma infra praktycznie. Tam już się nie słyszy niuansów czy brzmienia :) tam ma tłoczyć powietrze.

Ja poniżej 40hz jedyne co rozróżniam to buczenie od uderzenia stąd mówię o szybkości jako głównym parametrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...