Skocz do zawartości

Wybór wzmacniacza morel tempo ultra 602


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn. u mnie bas tez jest odczuwalny, tylko czegoś mi brak i nie wiem w sumie czy nie wymagam za dużo. Drzwi mam wyklejone matami w środku i na zewnątrz + kick panele z włókna szklanego.

 

miley - mothers daughter - tutaj np. jest w cholere basu (oczywiście z wyłączonym subem do testu)

https://open.spotify.com/track/2WyRfGeHo97VC5mP1BBSzr?si=CcPcLn64Sae7K-tFwTE5YQ

animals remix - tutaj trzęsie autem 

https://open.spotify.com/track/55Bi3HmRiQPDO11nzrKctz?si=UTg9VuYbQzO5dbpqh_jrxw

a tutaj już nic

https://open.spotify.com/track/2GK1vRUCaqO8VOKjM3Uirk?si=n9wuZ1BkRrmQNJ3rodHyeA

 

Cięte na 63hz 12db - 4k hz 12db, suba mam helixa blue 12" cięty 63hz 18db, niżej maximo nie gra, wyżej sub nie gra. 

Muszę się przejechać na jakiegoś spota i zobaczyć inne zestawy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na 100% nie jestem pewny, ale Morel podaje w tych danych punkt cięcia, nie podziału. To 6dB nie jest punktem podziału, jest nachyleniem zwrotnicy I rzędu - jedna cewka, jeden kondensator i rezystory tłumika tweeta.

Porównać można ten zapis ze zwrotnicą MRX 240.3:

W 2200/12dB

T 2200/12dB plus parametr tłumika tweeta.

A ta jest zwrotnicą II rzędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odświeżę temat bo nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Ponieważ, jest to moja pierwsza aktywność na forum to zacznę od tego, że się przywitam🖐️ Jestem początkujacy, staram się zgłębiać pasjonujący temat CA, ale to jeszcze daleka droga. Obecnie w moim Jeepie grand cherokee (starym😜) nie mam nic za specjalnego - chińskie radio z androidem, wzmacniacz 4 kanałowy U-dimension Ela Air, z tyłu 2way pasywnie Dragster dsc-62sq, a z przodu do niedawna Hertze coaxialne. Wymieniłem przód na Morel Tempo Ultra 692 MKII, no i oczywistym jest, że nie gra to tak jak powinno. Jakkolwiek bym nie stroił to jest dziwny dudniący pogłos przy wokalu, aż uszy bolą. Wpadłem na pomysł, żeby dokupić ciut lepszy wzmacniacz 2 kanałowy na przód, przy czym chciałem zrobić 3way i dołożyć np. Audisony AV 3.0 plus zwrotnice trójdrożne. Obecny U-dimension zasili Dragstery z tyłu, plus myślałem o jakimś delikatnym subwooferze z tyłu na mostku, przy czym nie zależy mi na tym, żeby był potężny bas, bardziej jako uzupełnienie. Dobrze kombinuję? Polecicie coś? Z góry dziękuję. Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoim problemem nie jest żaden z elementów tej instalacji a to że masz gdzieś babola w podłączeniu głośników lub/ i podbicie w konkretnym paśmie uzależnione od miejsc montażowych.

Montaż średniaka to porywanie się z motyką na księżyc, odpuść.

 

Zacznij od wyłączenia tylnych głośników, obecnie oprócz zamieszania nic nie wnoszą. Posłuchaj jak gra system i co Ci dokładnie przeszkadza, możesz posilić się generatorem sinusa i odtworzyć sygnał sweep, patrząc na wartość Hz możesz określić jakie częstotliwości są męczące. Skoryguj na kolektorze te wartości do poziomu kiedy nie są uciążliwe i posłuchaj jeszcze raz.

 

Nie zapomnij pokazać co i jak masz ustawione, jakie możliwości ma Twój „Chińczyk” i co masz namieszane we wzmacniaczu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...