Skocz do zawartości

Wybór wzmacniacza morel tempo ultra 602


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na początku dodam że jestem laikiem w car audio. Rozglądam się za wzmacniaczem do głośników morel tempo ultra 602. Czytałem sporo i opinie są przeróżne. Według specyfikacji wofery mogą przyjąć 120w rms. Czytajac o tych głośnikach natrafilem na opinie ze przy 120w rms te głośniki nie dadzą rady. Wiec szczerze sam nawet nie wiem jakiej mocy dla tych głośników szukać. Muzyki jakiej słucham to głównie spokojny rap/ hip hop, ale czasem lubie troszke głośniej posłuchac jakiś popowych nutek. Budżet jaki mam do wydania na wzmacniacz nie jest jakoś sztywny. Miło by było wydać 500zł. Ale jeśli nic nie będzie w tym budżecie to jak najbardziej mogę dać więcej, na pewno nie chce przekroczyć kwoty 1000zł. Teraz pytanie, aktywnie czy pasywnie? Wiem że wszyscy doradzicie mi żeby napędzić go aktywnie. Więc tak pewnie też zrobię. Aktualnie napędzony jest pasywnie, wzmacniaczem z opisu. Ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje o tym wzmacniaczu. Nie gra to jakoś tragicznie. Jednak wolałbym pewniejszą konstrukcje. Czy ktoś z was miał doświadczenie z tymi głośnikami i byłby w stanie polecić jakąś dobrą konstrukcje? Już nie mówie o tym jak by to byl jakiś wzmacniacz który dało by się bez większego problemu wyrwać. Nie chce wydawać pieniędzy w błoto. Dlatego też sam nie jestem w stanie sobie wybrać jakiegoś dobrego wzmacniacza. Zresztą moje doświadczenie w tych tematach jest zerowe. Zapomniałbym dodac, używki wchodzą jak najbardziej w gre, bo chyba tylko one zostają w tym budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało mogę polecić Xetec 4g300, którego używam z Morel Tempo Ultra i jak na 70W, które dostają, grają bardzo dobrze ;) Przymierzam się do zmiany na 4G600/P4 EVO

Masz to pędzone aktywnie?  :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego "wszyscy polecą aktywnie" ? Moje skromne zdanie jest takie, że większości się wydaje, że pomijając zwrotnicę już zrobili postęp. Mam rozumieć, że inżynierowie z Morel są amatorami, nie mają sprzętu, możliwości, aby zaprojektować zwrotnicę ? Bzdura. Wzmacniacz Sansui, który masz, to konstrukcja niskiej jakości żerująca tylko na marce Sansui. Oglądałem ten wzmacniacz - porównał bym go do jakiegoś Boschmanna, czyli to do odstrzału. Opcje proponuję dwie - jeżeli nie przewidujesz suba, zasil pasywnie z dobrej 2 kanałówki, jeśli przewidujesz suba, z 4 kanałówki (jeżeli z czasem rzeczywiście aktywnie będziesz chciał spróbować podziału, wtedy masz jeden wzmacniacz już na przód, dokupisz ew. na suba).  Sprawdź wiadomości PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dlaczego "wszyscy polecą aktywnie" ? Moje skromne zdanie jest takie, że większości się wydaje, że pomijając zwrotnicę już zrobili postęp. Mam rozumieć, że inżynierowie z Morel są amatorami, nie mają sprzętu, możliwości, aby zaprojektować zwrotnicę ? Bzdura.

 

A głównie jak optymalnie i bezpiecznie wykorzystać przetworniki . Jeśli gdzieś finalnie uzyskają przewagę to raczej kosztem podniesienia nakładów sprzętowych razy X . Do tego jest czynnik który jest skrzętnie pomijany , aktywka nie gra sama , niestety wymaga odpowiedniego ustawienia .

Wersje z pasywnym podziałem pasma są oferowane tez do przetworników z najwyższej półki ( cirka cena x 10 w stosunku do tego Morela ) i nikt nie uważa tego za mazalians , no powiedzmy prawie ....... :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są pędzone pasywnie, zapomniałem dodać. Aczkolwiek jak tutaj są już doświadczeni użytkownicy z CA, proszę o wyjaśnienie mi czy jest sens mostkowania kanałów, żeby xeteca 4g300 wykorzystać TYLKO na przód, bo suba będę napędzał z innego wzmacniacza czy stracę na jakości etc. Dzięki

 

@boguś: last post i 5k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Witam. Na początku dodam że jestem laikiem w car audio. Rozglądam się za wzmacniaczem do głośników morel tempo ultra 602. Czytałem sporo i opinie są przeróżne. Według specyfikacji wofery mogą przyjąć 120w rms. Czytajac o tych głośnikach natrafilem na opinie ze przy 120w rms te głośniki nie dadzą rady. Wiec szczerze sam nawet nie wiem jakiej mocy dla tych głośników szukać. Muzyki jakiej słucham to głównie spokojny rap/ hip hop, ale czasem lubie troszke głośniej posłuchac jakiś popowych nutek. Budżet jaki mam do wydania na wzmacniacz nie jest jakoś sztywny. Miło by było wydać 500zł.

 

Cały obszar dylematu mocowego to przedział finalnego poziomu dzwięku w granicach 3 dB , a i to dla idealnie liniowego układu .

Możesz użyć mocniejszego wzmacniacza i grać nim ciszej ( naprawdę tak można :) ) , to z całą pewnością przyniesie najlepszy skutek . Wydajny wzmacniacz  renomowanej firmy o mocy 60-80 tez da możliwość pełnego wykorzystania potencjału tych głośników.


U mnie są pędzone pasywnie, zapomniałem dodać. Aczkolwiek jak tutaj są już doświadczeni użytkownicy z CA, proszę o wyjaśnienie mi czy jest sens mostkowania kanałów, żeby xeteca 4g300 wykorzystać TYLKO na przód, bo suba będę napędzał z innego wzmacniacza czy stracę na jakości etc. Dzięki

 

@boguś: last post i 5k

 

Po co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nakamichi:

 

Bo teoretycznie mogą przyjąć więcej RMS niż teraz wyciąga mój xetec na kanale, więc przy zmostkowaniu mogłyby dostać więcej mocy - pytanie tylko czy jest sens - nie myślałem tak robić, ale pomysł gdzieś tam w głowie się pojawił, bo sub będzie zasilany czym innym i dwa kanały zostają puste, więc jeśli ktoś może mi wyjaśnić +/- to dzięki bardzo ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie mostkowania kanałów - trzeba sprawdzić samemu, czy podoba się bardziej, czy nie. Ogólnie jestem przeciwnikiem mostkowania na przód, zawsze grało to wg. mnie gorzej, może głośniej, ale spadek jakości dla mnie był wyraźnie słyszalny (a jakiś meloman i audiofil ze mnie nie jest). Lepiej po prostu odpowiednie 2 kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Audio System M90.4, posiadam taki z morelami maximo 6.2 i jest spoko według mnie (i mostek na sub helixa). Wcześniej miałem DLSa CA20 to bez porównania AS lepiej brzmi.

No i dostaniesz nówkę na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nakamichi:

 

Bo teoretycznie mogą przyjąć więcej RMS niż teraz wyciąga mój xetec na kanale, więc przy zmostkowaniu mogłyby dostać więcej mocy - pytanie tylko czy jest sens - nie myślałem tak robić, ale pomysł gdzieś tam w głowie się pojawił, bo sub będzie zasilany czym innym i dwa kanały zostają puste, więc jeśli ktoś może mi wyjaśnić +/- to dzięki bardzo ;>

 

Mało uzytecznych zalet , dyskusyjna jakość . Jeśli juz to Bi-amping w polaczeniu z korekcja czasową w jednostce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Opcje proponuję dwie - jeżeli nie przewidujesz suba, zasil pasywnie z dobrej 2 kanałówki, jeśli przewidujesz suba, z 4 kanałówki

Suba przewiduje i skłniałbym się ku opcji by suba napędzić z osobnego wzmacniacza, gdy już budzet pozwoli z jakiegoś monobloka. 

W pierwszym poście zapomniałem dodać. Radio jakie posiadam to Alpine CDE-193bt. Także do wykorzystania mam zwrotnice aktywną w radiu jak i czasówki. 
 

 

Ja mogę polecić Audio System M90.4, posiadam taki z morelami maximo 6.2 i jest spoko według mnie (i mostek na sub helixa). Wcześniej miałem DLSa CA20 to bez porównania AS lepiej brzmi.

No i dostaniesz nówkę na gwarancji.

 

Ta propozycja wydaje się być ciekawa. Tylko jak z jakością? Nie znalazlem żadnych opini na temat tego wzmacniacza.

Co myślicie także  tych dwóch wzmacniaczach?
Xetec P4 lub Helix Esprit E40
Czy moze dalej szukać czegoś innego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już nie róbmy z Audio Systema takie super kompana dla Morela... Żeby to był jakiś jakościowy wzmacniacz, to bym nie powiedział.

 

No mówię jak za nówke to jest spoko, można kupić topowy używany który kiedyś kosztował tyle co fiat panda, ale pytanie po co do tanich moreli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


No mówię jak za nówke to jest spoko, można kupić topowy używany który kiedyś kosztował tyle co fiat panda, ale pytanie po co do tanich moreli?

 

Twoje są budżetowe, to wiadomo. Tempo Ultra to już nie budżet liga, warto dać coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje są budżetowe, to wiadomo. Tempo Ultra to już nie budżet liga, warto dać coś lepszego.

Mówisz, że aż taka różnica jest między maximo a tempo ultra? Powoli myślę o zmianie, w maximo głównie brak mi kopnięcia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Mówisz, że aż taka różnica jest między maximo a tempo ultra? Powoli myślę o zmianie, w maximo głównie brak mi kopnięcia.

 

Jest różnica dużo, ale czy brak kopnięcia to wina samych głośników, to nie wiem, nie widzę przygotowania drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P4 juz zakupione i podłączone i różnica w jakości jest ogromna, wysokie stały się mniej natarczywe, a doł tak jak by ożył, to tak jak by przy poprzednim wzmacniaczu była jakas dziura, chociaz ciec na radiu nie zmieniałem.

 


Mówisz, że aż taka różnica jest między maximo a tempo ultra? Powoli myślę o zmianie, w maximo głównie brak mi kopnięcia.  

 Ja w moich tempo ultra nie narzekam na brak kopniecia, pod aktualnym wzmacniaczem jest juz na prawde fajnie. Nawet przy wyłączeniu suba i zmiany ciecia na 80hz przy zboczu 12db (nizej ich nie chce męczyc) bass jest odczuwalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...