Skocz do zawartości

układ chłodzenia sterowany temperaturą


khazar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdzie nie znalazłem gotowego rozwiązania swojego problemu, nie mam też zamiaru doktoryzowania się w temacie, zapłacę więc komuś kto to ogarnie według założeń:

 

Potrzebuje dwóch wiatraków, które będą wyciągać powietrze ze skrzynki ze sprzętem, chcę aby były włączane gdy temp. wzmacniacz osiągnie 60 stopni, wyłączane gdy spadnie do 50 stopni. Z gotowych rozwiązań znalazłem jedynie akie, które już przy 36 stopniach rozkręcają wiatrak na maksa, a to według mnie za niska temperatura pracy wzmacniacza. Według mnie lepiej brzmi gdy jest rozgrzany, natomiast nie chciałbym sprawdzać co się stanie gdy będzie za gorący. Wiatraki o rozmiarze min. 80x80 lub max 100x100. 

 

Jeżeli ktoś jest w stanie zmontować taki układ, który będzie działał w ten sposób, zapraszam na PW, chętnie zakupie takie rozwiązanie - mam nadzieję sprawdzone i działające. 

 

Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi, że może dobór temperatur nie jest dobry, lub inne rzeczy o których nie pomyślałem, również proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym spokojnie ogarniesz temat, histereza ustawiana 20 stopni a Ty chcesz 10 więc jeszcze masz zapas, masz gotowca wystarczy podpiąć do zasilania i zasilić wentylatory przez przekaźnik, zamontować sensor.

 

https://allegro.pl/oferta/regulator-temperatury-termostat-sterownik-czujnik-5853230940 - link do regulatora temp.

 

W opisie aukcji musisz dopisać że ma być na 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj. Najprostsze rozwiązania są najlepsze. Kup sobie termostat bimetaliczny na 60 stopni.

https://allegro.pl/oferta/termostat-bimetaliczny-5a-250v-ksd9700-no-60c-7338567044?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

 

Przekaźnik plus ten bimetal i załączy wiatraki. Bimetal oczywiście trzeba przyczepić do radiatora. Pozdrawiam.

 

A u mnie działa tak 3 lata ponad tyle że mam na 40 albo 50 stopni. Nie pamiętam już.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz... ja mam u siebie sterownik programowalny esco dc20. Odkupilem co prawda z wiatrakami stingera ale regulacje ma taka której wymagasz.

Dwie sondy temp i dwa niezależne układy. Ja mam na dwa różne piece bo raz mam włączony jeden raz drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...