facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

Zdjęcie

Moc subwoofera a wytrzymałość wzmacniacza

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 qumin

qumin
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 03 lipiec 2019 - 13:02

Cześć wszystkim chciałbym się dowiedzieć czy podpinając subwoofer 1.7k rmsu do wzmacniacza 1.2k rmsu mogę uszkodzić wzmacniacz?
Kumpel mówil, że mogę lecz może mi ktoś wyjaśnić dlaczego? O ile jest to w ogóle prawda

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

#2 grzeczny_52

grzeczny_52
  • Użytkownik
  • 698 postów

Napisano 03 lipiec 2019 - 14:25

Jak masz zasilanie zapewniające uzyskanie mocy rzeczonego wzmacniacza na poziomie 1200W i masz dopasowanie impedancji sub/wzmak, to nie widzę przeszkód.

Natomiast jak wymusisz - a mam na myśli to, że nie zapewniając odpowiedniego zasilania wzmak będzie starał się dostarczyć oczekiwane 1200W do suba, to może się okazać, że wzmak w najlepszym wypadku wyłączy się i pokaże Ci figę... nie będzie ulubionego basiku.

Oba mają możliwość pracy przy 1 ohm, 2 ohm?

Jak tak, to porządna instalacja zasilająca i nie ma problemu.

Inna sprawa jak będziesz miał wzmak 1200W/1 ohm, a sub 1700W/2 ohm.

W takim przypadku wzmak nie zasili suba mocą 1200W, a powiedzmy 800W. To zależy od konstrukcji, bo może być nawet "tylko" 600W podane na suba.

Natomiast w sytuacji, gdy wzmak może oddać 1200W przy 2 ohm, a podepniesz suba 1 ohm - wtedy nie będzie z tego chleba.

#3 bogus1984

bogus1984
  • SCA Team
  • 5018 postów

Napisano 03 lipiec 2019 - 14:41

Tytuł bardziej powinien brzmieć "Wytrzymałość subwoofera a moc wzmacniacza". Wzmacniacz moc ma, a głośnik nie, ma cewkę o danej wytrzymałości. Poprawnie wysterowany wzmacniacz przy odpowiednim zapleczu prądowym nie ma prawa się uszkodzić.

#4 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 4598 postów

Napisano 03 lipiec 2019 - 16:35

Cześć wszystkim chciałbym się dowiedzieć czy podpinając subwoofer 1.7k rmsu do wzmacniacza 1.2k rmsu mogę uszkodzić wzmacniacz?
Kumpel mówil, że mogę lecz może mi ktoś wyjaśnić dlaczego? O ile jest to w ogóle prawda

Wzmacniacz może uszkodzić niska  impedancja ( niższa niż podaje producent ) , a nie moc odbiornika  stanowiącego obciążenie.

Byle do przodu

#5 qumin

qumin
  • Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 03 lipiec 2019 - 16:38

Nie ma co się ukrywać więc opiszę wszystko.

Na zasilanie wchodzi:
Kwasiak 74ah, alternator 120, pakiet kondensatorów 500f oraz spawara 35mm²

Sub to pride mt o nietypowych cewkach 1.6+1.6 ohm
Wzmacniacz za to hifonics bxi 1600d

Zatem czy mogę spiąć te cewki razem i otrzymam 0.8 ohm ? Wzmacniacz się nie spali ? Widziałem że ta seria w 0.5 ohm puściła dymek. Czy dla własnego bezpieczeństwa zostawić 2 razy po 1.6
Bo jak na razie to wychodzi na to żeby nie grać kwadratem i wszystko będzie w porządku

#6 grzeczny_52

grzeczny_52
  • Użytkownik
  • 698 postów

Napisano 03 lipiec 2019 - 18:29

W opisach masz co trzeba.

Wzmak ma te 1.2kW przy 1 Ohm, więc po spięciu suba w 1 Ohm możesz ten zestaw eksploatować.

Podane przez Ciebie 2 x 1.6 Ohm jest dla DC. Dla AC ma 2 x2 ohm.

Hifon będzie wymagał przyzwoitego zasilania, bo te parametry są podawane dla 14.4V. Mając pakiet 500F też musisz go sprawnie ładować... czyli niczym nie zakłócony przepływ prądu pomiędzy komponentami

#7 mastah22

mastah22
  • SCA Team
  • 14135 postów

Napisano 09 lipiec 2019 - 15:18

Poradzisz sobie z tym co masz. Choć do tego pride raczej ludzie szukają coś ok 2kw.

Pierścienie montażowe,pierścienie ozdobne z maskownicami. Skrzynie dla subów pod żądany wymiar? Zapraszam.

Potrzebujesz usług CA na najwyzszym poziomie w okolicach Warszawy, uderz do Raadka.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych