Skocz do zawartości

Szukam wooferów o specyficznym brzmieniu wielkości 165mm do pełnych drzwi.


michas75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jakiś czas temu stałem się szczęśliwym posiadaczem nowych MP5.16MK2 które są tak bardzo chwalone na forum. Ich brzmienie przypadło Mi tak do gustu że teraz po wyjęciu tych przetworników z drzwi i wsadzeniu tego co było poprzednio czyli Audisona Voce chęć na odsłuchy spadła praktycznie całkowicie.

 

Powodem wyjęcia jest fakt że moje MP delikatnie traktowane kiedy moim zdaniem powinny zacząć grać głośniej zaczynają postukiwać, nie jest to przy jakiś ekstremalnym poziomie głośności i wydaje się że powinny spokojnie dać radę zagrać głośniej ale niestety nie spełnia moich oczekiwań do końca, głośniki jutro wysyłam do dystrybutora na reklamację i zobaczymy co z tego wyjdzie. Ciężko mi w tej chwili ocenić czy to ja zbyt wiele od nich wymagam czy trafiła mi się jakaś dziwna seria, do pewnego poziomu głośności jest wszystko OK a potem gdy wydaje się że głośnik powinien spokojnie poradzić sobie dalej i pokazać pazur zaczyna stukać tak jak by cewka przestawała pracować w swojej osi i coś w środku zaczyna ocierać, po powrocie gainem do bezpiecznego poziomu głośniki grają dalej bez zastrzeżeń, sytuacja ma miejsce w systemie 3 WAY.

 

W związku z zaistniałą sytuacją mam do Was pytanie, czy ktoś może polecić jakiś woofer który bez problemu będzie dawał się bardziej obciążyć, będzie miał większą skuteczność a jego walory brzmieniowe będą zbliżone do MP5.16MK2 czyli będzie tak samo dobrze radzić sobie w pełnych drzwiach a dolne rejestry będą grały podobnie do MP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o poziom wysterowania to sytuacja występuje około 1/3 wartości napięcia. Pomiar wykonywany według procedury zamieszczonej na forum, jak bym ustawił na tyle co pokazuje kalkulator czyli z tego co pamiętam dla mojego wzmacniacza koło 16V to głośnik by chyba eksplodował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przy testach tych MP i albo zakres ruchu cewki w szczelinie kończy się wcześniej niż możliwości górnego zawieszenia (dziwne pukanie w okolicy 2/3 wychyłu górnego zawieszenia) albo coś jest w tych konkretnie egzemplarzach wadliwego.

 

Nie znam się ale tak mi to wyglądało.

 

Michał raczej nie będzie chciał wkładać tam nic większego  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z kolegą Apex przeprowadziliśmy prawidłową kalibrację wzmacniaczy multimetrem.

 

16V - ok. 65W.

 

Czyli niemal nominalnie przy 4 Ohm, nominalna wzmaka (ze stopki) jest 75W.

A poziomy z DSP masz dobre? Bo wzmak ma 2V max. na RCA.

Nie pojawia się przester i w pewnym momencie MP dostaje prostokąt zamiast sinus?

 

To było w sumie trafne spostrzeżenie, dzięki Grzeczny. Okazało się że używałem sygnału 50Hz -10dB do strojenia gaina i wychodziły mi głupoty z pomiaru a przy tym ustawieniu gaina na procesorze radio przesterowywało wejście co wyszło podczas strojenia po podaniu prawidłowego sygnału testowego. Wszystkie gainy na obu wzmacniaczach zostały ustawione na 15.3V a gainy na procesorze odpowiednio niżej czyli dla WF -3dB, TW i MID koło -18dB są jeszcze do dopracowania. Micro Precision zupełnie inaczej teraz się zachowują, cały system gra dużo głośniej a woofery pracują dużo bardziej intensywnie pokazując co potrafią. Słuchając głośno wielu utworów z solidnym kick basem tylko na jednym wystąpił dźwięk stukania i to był ledwie słyszalny w porównaniu do wcześniejszego efektu, był to kawałek z jakimś czarnym rapem którego nie jestem miłośnikiem. Tak że MP5.16MK2 się obroniły i zostają w systemie. Tak to jest jak ktoś zabiera się za coś pierwszy raz i nie za bardzo ma w tym praktykę a głupi błąd rozkłada całą procedurę na łopatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...